Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie bądź Łoś posprzątaj coś !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie bądź Łoś posprzątaj coś !"— Zapis prezentacji:

1 Nie bądź Łoś posprzątaj coś !
Segregując śmieci chronisz środowisko i zdrowie najbliższych Ci osób !

2

3 Często bywa tak, że śmieci wyrzucane są w niedozwolonych miejscach
Często bywa tak, że śmieci wyrzucane są w niedozwolonych miejscach. Rosnąca ilość „dzikich wysypisk” nie pozostaje bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne .

4 Obecne technologie nie pozwalają na odzysk lub przetworzenie wszystkich rodzajów odpadów.
Dlatego ważne jest, by w pojemnikach znalazły się tylko te odpady, które można poddać recyklingowi.

5 Segregując śmieci wrzucamy je do różnych pojemników
Segregując śmieci wrzucamy je do różnych pojemników . Są one zazwyczaj kolorowe . Każdy kolor oznacza co innego .

6 Pamiętajcie że śmieci trzeba segregować .

7 Do niebieskich pojemników . PAPIER
wrzucamy : nie wrzucamy : gazety tapet książki kalek zeszyty zatłuszczonych tekturę papierów kartony

8 Do czerwonych pojemników . METAL
wrzucamy: opakowania metalowe i aluminiowe (puszki, pudełka, pojemniki po aerozolach, folie) nie wrzucamy: opakowań aluminiowych oraz metalowych połączonych z innymi materiałami (papierem, plastikiem)

9 Do żółtych pojemników . PLASTIK
co wrzucamy: butelki po szamponach, kubki po jogurtach, margarynach nie wrzucamy: butelek po olejach silnikowych i spożywczych skrzynek po napojach tworzyw piankowych

10 Do pojemników zielonych . SZKŁO
wrzucamy: butelki słoiki szklanki nie wrzucamy: zakrętek, przykrywek, kapsli i korków ceramiki, porcelany lamp neonowych,

11 Możemy przetwarzać śmieci np. :
Z użytych foli zrobić stroje karnawałowe . Z butelek i zakrętek zrobić zabawki . UWIERZCIE ze zużytych rzeczy można zrobić multum rzeczy . Wystarczą tylko dobre chęci .

12 Odpady . Odpady są jednym z najważniejszych problemów środowiskowych w Polsce i na świecie. W Polsce obecnie wytwarza się 135 milionów ton odpadów rocznie. W tym 124 milionów ton to odpady przemysłowe , a 11 milionów ton odpadów to odpady komunalne. A więc średnio każdy Polak wytwarza około 300 kg odpadów komunalnych rocznie,

13 Odpady możemy podzielić na :
odpady przemysłowe odpady komunalne odpady niebezpieczne

14 Odpady przemysłowe . Ich głównymi źródłami są zakłady produkcyjne jak i elektrownie . Bardzo duża ilość odpadów powstaje z przemysłu hodowlanego, ponieważ do oczyszczalni ścieków odprowadza się jedynie zawiesiny lub też płyny.

15 Odpady komunalne . Są to odpady powstające w gospodarstwach domowych .

16 Odpady niebezpieczne . Odpady niebezpieczne – odpady, które po przedostaniu się do środowiska naturalnego mogą stanowić dla niego zagrożenie. Np. : Zużyte baterie

17 ZAKRĘTKI I BATERIE .

18 Zakrętki . Zbierając plastikowe nakrętki możemy w ten sposób pomóc wielu osobom . Gdy uzbieramy możemy oddać je do skupu po czym pieniądze przeznaczyć na fundację . Za wszystkie zebrane pieniądze zostaje zakupiony sprzęt rehabilitacyjny . Nasza szkoła zbiera na leczenie dwóch chłopców ciężko chorych z Sułoszowej .

19 Baterie . Warto zbierać w jednym miejscu wszystkie rodzaje zużytych baterii i przy najbliższej okazji wrzucić je do jednego ze specjalnych pojemników, które coraz częściej można spotkać w szkołach. Baterie zawierają m.in. rtęć, kadm, ołów i inne metale ciężkie, które przenikają do gleby i wód powodując ich zatrucie. Jedna mała bateria guzikowa jest w stanie skazić metr sześcienny gleby i zatruć 400 litrów wody!

20 Sprzątanie świata . Dzień Ziemi .

21 Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia .

22 Dzień Ziemi . Akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

23 Bądźmy pozytywnie nastawieni na sprzątanie .

24

25 Sprzątajmy nie tylko planetę ale także własne pokoje .

26 Co daje nam sadzenie drzew ?
Drzewa odgrywają ważną role w naszym życiu, dzięki nim możemy żyć i oddychać świeżym powietrzem. Dają nam też ciepło w domu, zeszyty i różne rzeczy ważne do życia .

27 Posadźmy drzewo by żyło nam się lepiej !

28 Rymowanki o sprzątaniu .
-czy na biologii słyszałeś o ekologii? -tak. -jeśli tak, to dlaczego, gdy idziemy sprzątać las ty bierzesz nogi za pas? Trujące ścieki , trujące dymy bez tlenu drzew my nie żyjemy !

29 Wykonała Kaganiec Dominika Klasa VI
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej .


Pobierz ppt "Nie bądź Łoś posprzątaj coś !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google