Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlatego ważne jest, by w pojemnikach znalazły się tylko te odpady, które można poddać recyklingowi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlatego ważne jest, by w pojemnikach znalazły się tylko te odpady, które można poddać recyklingowi."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Dlatego ważne jest, by w pojemnikach znalazły się tylko te odpady, które można poddać recyklingowi.

5 Segregując śmieci wrzucamy je do różnych pojemników. Są one zazwyczaj kolorowe. Każdy kolor oznacza co innego.

6

7 wrzucamy : nie wrzucamy : gazety -tapet książki - kalek zeszyty -zatłuszczonych tekturę papierów kartony

8 wrzucamy: opakowania metalowe i aluminiowe (puszki, pudełka, pojemniki po aerozolach, folie) nie wrzucamy: opakowań aluminiowych oraz metalowych połączonych z innymi materiałami (papierem, plastikiem)

9 co wrzucamy: butelki po szamponach, kubki po jogurtach, margarynach nie wrzucamy: butelek po olejach silnikowych i spożywczych skrzynek po napojach tworzyw piankowych

10 wrzucamy: butelki słoiki szklanki nie wrzucamy: zakrętek, przykrywek, kapsli i korków ceramiki, porcelany lamp neonowych,

11 Z użytych foli zrobić stroje karnawałowe. Z butelek i zakrętek zrobić zabawki. UWIERZCIE ze zużytych rzeczy można zrobić multum rzeczy. Wystarczą tylko dobre chęci.

12 Odpady są jednym z najważniejszych problemów środowiskowych w Polsce i na świecie. W Polsce obecnie wytwarza się 135 milionów ton odpadów rocznie. W tym 124 milionów ton to odpady przemysłowe, a 11 milionów ton odpadów to odpady komunalne. A więc średnio każdy Polak wytwarza około 300 kg odpadów komunalnych rocznie,

13 odpady przemysłowe odpady komunalne odpady niebezpieczne

14 Ich głównymi źródłami są zakłady produkcyjne jak i elektrownie. Bardzo duża ilość odpadów powstaje z przemysłu hodowlanego, ponieważ do oczyszczalni ścieków odprowadza się jedynie zawiesiny lub też płyny.

15 Są to odpady powstające w gospodarstwach domowych.

16 Odpady niebezpieczne – odpady, które po przedostaniu się do środowiska naturalnego mogą stanowić dla niego zagrożenie. Np. : Zużyte baterie

17

18 Zbierając plastikowe nakrętki możemy w ten sposób pomóc wielu osobom. Gdy uzbieramy możemy oddać je do skupu po czym pieniądze przeznaczyć na fundację. Za wszystkie zebrane pieniądze zostaje zakupiony sprzęt rehabilitacyjny. Nasza szkoła zbiera na leczenie dwóch chłopców ciężko chorych z Sułoszowej.

19 Warto zbierać w jednym miejscu wszystkie rodzaje zużytych baterii i przy najbliższej okazji wrzucić je do jednego ze specjalnych pojemników, które coraz częściej można spotkać w szkołach. Baterie zawierają m.in. rtęć, kadm, ołów i inne metale ciężkie, które przenikają do gleby i wód powodując ich zatrucie. Jedna mała bateria guzikowa jest w stanie skazić metr sześcienny gleby i zatruć 400 litrów wody!

20 Dzień Ziemi.

21

22 Akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

23

24

25

26 Drzewa odgrywają ważną role w naszym życiu, dzięki nim możemy żyć i oddychać świeżym powietrzem. Dają nam też ciepło w domu, zeszyty i różne rzeczy ważne do życia.

27

28 -czy na biologii słyszałeś o ekologii? -tak. -jeśli tak, to dlaczego, gdy idziemy sprzątać las ty bierzesz nogi za pas? Trujące ścieki, trujące dymy bez tlenu drzew my nie żyjemy !

29 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej.


Pobierz ppt "Dlatego ważne jest, by w pojemnikach znalazły się tylko te odpady, które można poddać recyklingowi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google