Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Siedem cudów świata. 1. Semiramida 2. Kto odkrył ogrody? 3. Wizje wiszących ogrodów 4. Wygląd ogrodów 5. Dlaczego zbudowano ogrody? 6. Dlaczego wiszące.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Siedem cudów świata. 1. Semiramida 2. Kto odkrył ogrody? 3. Wizje wiszących ogrodów 4. Wygląd ogrodów 5. Dlaczego zbudowano ogrody? 6. Dlaczego wiszące."— Zapis prezentacji:

1 Siedem cudów świata

2 1. Semiramida 2. Kto odkrył ogrody? 3. Wizje wiszących ogrodów 4. Wygląd ogrodów 5. Dlaczego zbudowano ogrody? 6. Dlaczego wiszące ogrody 7. Dlaczego cud świata?

3 Semiramida – znana z tradycji hellenistycznej i antycznej legendarna królowa babilońska, bohaterka licznych podań i legendarnych opowieści z terenów Bliskiego Wschodu.W rzeczywistości nazywała się Sammuramat i była żoną asyryjskiego króla Samsziadada V. Semiramida – znana z tradycji hellenistycznej i antycznej legendarna królowa babilońska, bohaterka licznych podań i legendarnych opowieści z terenów Bliskiego Wschodu. W rzeczywistości nazywała się Sammuramat i była żoną asyryjskiego króla Samsziadada V.

4 Odkrycie wiszących ogrodów przypisuje się Koldeweyowi, który pisał do Berlina: "odnalazłem wiszące ogrody". Naukowcy próbowali dowieść, że wiszące ogrody nie mogły znajdować się tam, gdzie wskazał Koldewey. Przytaczano różne teorie ale nie ma pewności, która jest prawdziwa. Dziś wiadomo tylko, że zbudował je król Nabuchodonozor II.

5 Przez wieki powstały liczne teksty o wiszących ogrodach w Babilonie. Jednak żadne z nich nie przekazują na ich temat żadnych konkretnych informacji. Czasem nawet są one ze sobą bardzo sprzeczne. Dlatego należy przyjąć, iż są one raczej wizją ich autorów, niż rzetelnym opisem faktycznych konstrukcji (dużo takich opisów powstało między innymi w hellenistycznej Grecji). Przez wieki powstały liczne teksty o wiszących ogrodach w Babilonie. Jednak żadne z nich nie przekazują na ich temat żadnych konkretnych informacji. Czasem nawet są one ze sobą bardzo sprzeczne. Dlatego należy przyjąć, iż są one raczej wizją ich autorów, niż rzetelnym opisem faktycznych konstrukcji (dużo takich opisów powstało między innymi w hellenistycznej Grecji). Wizje wiszących ogrodów

6 Wiszące ogrody Semiramidy składały się z siedmiu oddzielnych tarasów, które razem tworzyły jedną całość. Zewnętrzne krawędzie tarasów porośnięte były pnączami, które wiły się ku niższym tarasom, tworząc zieloną, stromą górę z drzewami, żywopłotami, krzewami i kwiatami.

7 Prawdopodobnie był to prezent Nabuchodonozora dla żony Semiramidy. Nabuchodonozor kazał zbudować ogrody aby wynagrodzić swe częste nieobecności.

8 Ogrody wyglądają jakby unosiły się w powietrzu, dlatego są zwane wiszącymi ogrodami.

9 W lecie niewolnicy zajęci byli nawadnianiem ogrodów. Były tam Źródełka, wodospady i baseniki, w których pływały kaczki, skakały żaby, latały pszczoły i motyle. Kiedy Babilon prażył się w słońcu w ogrodzie Semiramidy kwitły kwiaty. W lecie niewolnicy zajęci byli nawadnianiem ogrodów. Były tam Źródełka, wodospady i baseniki, w których pływały kaczki, skakały żaby, latały pszczoły i motyle. Kiedy Babilon prażył się w słońcu w ogrodzie Semiramidy kwitły kwiaty. Ten kontrast spowodował, że ogrody Semiramidy zostały cudem świata. Ten kontrast spowodował, że ogrody Semiramidy zostały cudem świata.

10 Do naszych czasów nie przetrwały żadne ślady tych ogrodów, jednak musiały istnieć naprawdę, bo wzmianki o nich występują w wielu źródłach historycznych z tamtego okresu. Do naszych czasów nie przetrwały żadne ślady tych ogrodów, jednak musiały istnieć naprawdę, bo wzmianki o nich występują w wielu źródłach historycznych z tamtego okresu.


Pobierz ppt "Siedem cudów świata. 1. Semiramida 2. Kto odkrył ogrody? 3. Wizje wiszących ogrodów 4. Wygląd ogrodów 5. Dlaczego zbudowano ogrody? 6. Dlaczego wiszące."

Podobne prezentacje


Reklamy Google