Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych"— Zapis prezentacji:

1 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych

2 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych

3 z zakresu centralnego ogrzewania.
Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych Program Audytor SDG w wersji 1.0 przeznaczony jest do szybkiego doboru grzejników w budynkach mieszkalnych i lokalach użytkowych, dający możliwość przeglądania danych technicznych urządzeń, danych katalogowych produktów z zakresu centralnego ogrzewania. Program szczególnie polecany do wykonywania szybkiego doboru urządzeń na potrzeby ich wyceny i ofertowania. Dokładny dobór grzejników można przeprowadzić przy wykorzystaniu programów: Audytor OZC oraz Audytor C.O. 

4 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Firma Sankom specjalizuje się w pisaniu oprogramowania dla inżynierii sanitarnej, są to m.in. aplikacje do doboru grzejników. W programie SDG nasze wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu algorytmów wykorzystaliśmy do  optymalizacji i zmniejszenia ilości niezbędnych danych do obliczeń. Oprócz tego wykorzystany został system dziedziczenia danych, który polega na podaniu typowych danych o pomieszczeniach w zakładce Dane ogólne. Na ich podstawie w nowo dodanych pomieszczeniach automatycznie wypełnia się większość danych co umożliwia bardzo szybkie obliczenia.  Prosty edytor danych umożliwiający wykonanie szybkich obliczeń

5 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Prosty edytor danych umożliwiający wykonanie szybkich obliczeń. Ilość niezbędnych danych została ograniczona do minimum dzięki zastosowanemu systemowi standaryzacji zestawu parametrów opisujących budynek, lokalizację i warunki eksploatacji. Zestawy parametrów wywoływane są prostymi opcjami zrozumiałymi nawet dla niedoświadczonego użytkownika.

6 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Większość danych Audytor SDG przyjmuje w sposób domyślny na podstawie danych ogólnych, dzięki systemowi dziedziczenia danych. Domyślnie przyjęte wartości  oznaczone są zielonymi czcionkami. Program reaguje na życzenie użytkownika i dane można w każdej chwili zmienić. Czcionki zmienią wtedy kolor na czarny. Grzejnik dobierany jest na podstawie mocy wyliczonej przez aplikację lub mocy podanej przez użytkownika.  Interaktywny dobór grzejników w pomieszczeniach.

7 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Grzejniki dobierane są natychmiast po wprowadzeniu podstawowych danych o pomieszczeniu.

8 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Bogaty zestaw danych katalogowych grzejników różnych producentów. Audytor SDG wyposażony jest w bogaty i przejrzysty katalog grzejników. Możliwości doboru urządzeń stale się powiększają dzięki współpracy firmy Sankom z czołowymi producentami i dystrybutorami.

9 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Bogaty zestaw danych katalogowych grzejników różnych producentów. System uproszczonych symboli i opisów urządzeń z podziałem na ich typy i producentów umożliwia łatwą orientację i szybki wybór grzejników bez konieczności odwoływania się do szczegółowych danych katalogowych.

10 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
W danych katalogowych dostępna dokumentacja techniczna grzejników w w formie plików PDF. Katalog jest wyposażony w dokumentację techniczną pogrupowaną przez firmę Sankom w rozdziały. Teraz nie musisz szukać w katalogu o dużej ilości stron wybranego grzejnika i jego charakterystyki, czy sposobu podłączeń, cen itp. Wystarczy kliknięcie w interesujący rozdział np. „charakterystyka cieplna”. 

11 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
W danych katalogowych dostępna dokumentacja techniczna grzejników w w formie plików PDF. Indeksowane rozdziały dokumentacji technicznej urządzeń umożliwiają szybkie odnajdywanie informacji. W jednym programie zostały zawarte setki stron danych katalogowy grzejników różnych producentów.

12 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Zestawienia dobranych grzejników, oraz wykaz grzejników w poszczególnych pomieszczeniach z możliwą opcją wydruku. Audytor SDG przygotowuje wyniki doboru w wygodnych do przeglądania i wydruku tabelach. Tabele można skopiować i wkleić do edytora tekstu lub arkusza kalkulacyjnego.

13 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Program dostępny bezpłatnie pobranie ze strony internetowej Sankom

14 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Dostępne na filmy instruktażowe umożliwiające szybkie opanowanie obsługi Audytora SDG.

15 Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych
Audytor SDG to sposób na rozwiązanie problemów z: szybkim doborem grzejników, szybkim doradztwem technicznym, szybkim ofertowaniem na podstawie ogólnych informacji, szybkim odnajdywaniem niezbędnych informacji technicznych, tomami dokumentacji technicznej urządzeń w formie papierowej. 


Pobierz ppt "Programy wspomagające projektowanie instalacji sanitarnych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google