Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LINUX A BEZPIECZEŃSTWO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LINUX A BEZPIECZEŃSTWO"— Zapis prezentacji:

1 LINUX A BEZPIECZEŃSTWO
Obalenie faktów i mitów o wirusach System się zawiesił. Na pewno? Jak radzić sobie w przypadku nieoczekiwanych błędów aplikacji Co robić żeby czuć się bezpiecznym. Bezpieczeństwo zależy od nas samych Backup. Podstawy kopii zapasowych systemu i danych

2 MITY I FAKTY Wirusy, robaki, trojany, spyware, adware oraz cała reszta malware to programy. Antywirusy zabezpieczające systemy Windows nie dają 100% pewności! Systemy oparte na UNIX są odporne na wirusy na tyle na ile człowiek im na to pozwoli Czynnik ludzki jest najczęstrzą przyczyną infekcji systemów informatycznych.

3 MITY I FAKTY “Do dnia dzisiejszego platformy oparte na Linuksie padały ofiarą jedynie programów typu rootkit oraz prostych wirusów plikowych.”

4 ZAWIESZONY SYSTEM? Systemy Unikso - podobne ze względu na swoją budowę warstwową są odporne na większość zawieszeń. W odróżnieniu do Windows który jest systemem monolitycznym. Użytkownicy linuksa mają “licencję na zabijanie” :) Co robić gdy system nie odpowiada? Zabić proces który za to odpowiada!

5 BEZPIECZEŃSTWO Bezpieczeństwo waszych danych zależy od was!
Żaden system nie jest w 100% bezpieczny od prób złamania Nauczmy się minimalizować straty Jeżeli są w naszym systemie usługi z których nie korzystamy to nie udostępniajmy ich. Przykładajmy się do zabezpieczenia usług które udostępniamy.

6 BackupOnCD, afBackup, Amanda
Co to jest backup? Po co robić? Jak robić? Co backupować? Jak przechowywać? Plusy i minusy BackupOnCD, afBackup, Amanda


Pobierz ppt "LINUX A BEZPIECZEŃSTWO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google