Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Koło Naukowe Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych PROMAT

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Koło Naukowe Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych PROMAT"— Zapis prezentacji:

1 Koło Naukowe Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych PROMAT
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Kraków, 31 marca 2014 r.

2 Członkowie Koła Naukowego „PROMAT” pogłębiają wiedzę z zakresu szeroko pojętej inżynierii materiałowej, w szczególności w obszarach nowych oraz niekonwencjonalnych technologii wytwarzania lub przetwarzania materiałów a także aplikacji nowoczesnych technik komputerowych do projektowania i modelowania procesów przeróbki plastycznej.

3 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne
Koło Promat uzyskało w latach 2007, 2009, 2011 i 2013 (od roku 2009 wspólnie z Kołem PPM Hefajstos) stypendia Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), na sfinansowanie wyjazdu naukowego do Niemiec. Trasy wizyty w poszczególnych latach objęły wiodące Instytuty Naukowe i nowoczesne zakłady przemysłowe między innymi we Freibergu, Berlinie, Aachen, Clausthal, Kolonii, Dreźnie, Eisenhüttenstadt, Ingolstadt, Gröditz i Chemnitz. Celem tych projektów było przede wszystkim zaznajomienie studentów Kół z technologią stosowaną przez Uniwersytety oraz Instytuty Techniczne oraz zakłady przemysłowe wiodące w zakresie teorii i zastosowań w szeroko pojętej Inżynierii Materiałowej.

4 Symulator Gleeble podczas pracy
Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne Wymiernym efektem przedsięwzięcia było wzbogacenie wiedzy studentów w interesujących ich obszarach nauki i techniki a także nawiązanie kontaktów z kadrą i ze studentami, którzy podjęli kształcenie na terenie Niemiec. Symulator Gleeble podczas pracy TU Freiberg - Fragment linii do walcowania

5 Deutschen Technischen
Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne W ramach stypendium DAAD przeprowadzono spotkania z studentami niemieckich uczelni oraz program kulturalny, obejmujący zwiedzanie zabytków, wizyty w muzeach itp. Dresden, Zwinger Berlin - Brandenburger Tor Deutschen Technischen Museum - eksponat Miśnia

6 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne
Organizowane w latach , wspólnie z Kołami Hefajstos, Metalurgii Surówki i Stali (2005) oraz Metaloznawców (2006), wyjazd do Linz w Austrii. Głównym celem było zwiedzenie Zakładów Voest Alpine AG i spotkanie z Kadrą Zakładów. Wyjazdy umożliwiły kompleksowe zapoznanie się z aktualnie konstruowanymi ciągami i liniami produkcyjnymi VA AG. Informacje udzielone przez przedstawicieli Voest Alpine AG, zarówno w trakcie zwiedzania Zakładów jak i podczas spotkania połączonego z prezentacją referatów, były niezwykle cenne dla studentów, w szczególności w świetle możliwości poszukiwania pracy na terenie Unii Europejskiej. Udział studentów Koła w wyjeździe naukowym do TU Bergakademie Freiberg (Niemcy) w dniach 28 – r. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z Uczelnią; jej zapleczem laboratoryjnym, stanowiskami badawczymi i systemem studiowania, w celu oceny możliwości podjęcia studiów w systemie podwójnego dyplomowania, w ramach porozumienia zawartego między TU Bergakademie Freiberg oraz AGH.

7 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne
Zorganizowane w latach 2010 oraz 2012, wspólnie z Kołem Hefajstos, wyjazdy do Drezna. Głównym celem projektu było zwiedzanie fabryki VW w Dreźnie. Zakłady Volkswagena, których otwarcie nastąpiło w roku 2002, zaliczane są do grupy najnowocześniejszych na świecie. Słynna wizytówka fabryki zwanej „Szklaną Manufakturą” to ściany ze szkła i urządzenia elektryczne zasilane bezprzewodowo. Fabrykę zaprojektowano w taki sposób, by bardziej kojarzyła się z pracownią artysty niż normalną fabryką samochodów. Rzadko też fabryki aut umieszcza się w obrębie miast, niemal w jego centrum - tak jak to uczynił VW w Dreźnie. Jest to wyznacznikiem klasy zakładów, ponieważ w obecnych czasach jedynie zakłady o najwyższej kulturze technicznej i jakości linii technologicznych są w stanie spełnić wymagane przy takiej lokalizacji standardy. Program objął także zwiedzanie zabytków Drezna.

8 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne
- Zwiedzanie w roku 2012 ILK Institut für Leichtbau und Kunststofftechnik TU Drezno (Instytut Lekkich Konstrukcji i Polimerów), który stanowi część struktury Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Instytut dysponuje technologią najnowszej generacji, znajduje się wiele najwyższej światowej klasy urządzeń badawczych i pomiarowych, niektóre spośród nich są unikatowe w świecie. W ILK prowadzone są szeroko zakrojone badania i prace rozwojowe w dziedzinie wytwarzania lekkich konstrukcji oraz badania ich właściwości Program objął także zwiedzanie zabytków Drezna.

9 Działalność Koła Wyjazdy krajowe
Organizowane są wyjazdy naukowe do wybranych zakładów przemysłowych na terenie Polski. W latach 2007 – 2013 zrealizowano następujące projekty:  Władysławowo – Trójmiasto – Jastrzębia Góra – Hel. Celem było zwiedzenie Stoczni Gdynia S.A.. Termin zwiedzania Stoczni  Wyjazd do zakładów CAN-PACK S.A. w Brzesku. Celem było zapoznanie się z liniami produkcyjnymi do wytwarzania puszek. Termin:  Zwiedzenie Zakładów WSK „PZL - Rzeszów” S.A. będących częścią amerykańskiej korporacji United Technologies. Plan wizyty objął blok prezentacji oraz zwiedzanie zakładów, między innymi Wydziału Zespołów Blaszanych, Zakładu Odlewów Precyzyjnych oraz Wydziału PW 600.  Zwiedzanie kopalni soli w Bochni, które stanowiło uzupełnienie wiedzy o dawnych technologiach wydobywczych. Wizyty w latach 2007 i 2009. Zwiedzenie Zakładów ArcellorMittal Poland, Oddział Świętochłowice. Celem było zapoznanie się z procesami kształtowania blach i nakładania na nie pokryć ochronnych.  Wizyty w Zakładach Fiat Auto Poland S.A. oraz Delfo S.A. w Tychach. Plany wizyt obejmowały prezentację Firmy oraz zwiedzanie Zakładów, między innymi linii tłoczenia blach, produkcji karoserii, zgrzewania, nakładania pokryć ochronnych i montażu samochodów. Terminy: 2008, 2010.

10 Działalność Koła Wyjazdy krajowe, c.d.
 Wizyta w Zakładach Kuźniczych Sp. z o. o. Skoczów – oddział w Skoczowie. Celem było zapoznanie studentów Członków Koła z procesami kuźniczymi oraz liniami technologicznymi Zakładów. Termin realizacji  Zwiedzanie zakładów WSK PZL Mielec S.A, będących częścią United Technologies Holdings S. A., producenta popularnych samolotów rolniczych, lokalnego transportu pasażerskiego, do zadań specjalnych i szkolenia pilotów. Wizyta objęła prezentację struktury firmy i zwiedzanie linii wytwarzania podzespołów oraz hal montażowych samolotów i śmigłowców. Termin 2009 r. Wizyty w Zakładach Kirchhoff Polska Sp. z o.o., w ramach tego między innymi zwiedzanie linii produkcji tłoczonych części z blach stalowych i aluminiowych, produkcji części aluminiowych przez operację klinczowania oraz linii i urządzeń do zgrzewania i spawania i 2011 r.  Zwiedzanie Leopard Automobile Mielec. Celem było zapoznanie się z poszczególnymi etapami konstruowania i budowy samochodu sportowego Leopard. Wizyta objęła prezentację historii Firmy i konstruowanych w niej pojazdów, zwiedzanie hali montażu oraz przeprowadzoną na nieczynnym pasie lotniczym prezentację możliwości Leoparda. Termin 2009 r.

11 Działalność Koła Wyjazdy krajowe, c.d.
Zwiedzanie zakładów Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o Polkowice. Zakłady produkują wysokoprężne jednostki napędowe o najnowocześniejszej konstrukcji. Stosowane są w nich rozwiązania pozwalają na wykonanie najnowszej generacji silników o dużej mocy rok Wizyta w Zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. Z o. o. w Wałbrzychu, która miała miejsce się w październiku Zwiedzanie rozpoczęła prezentacja filmu na temat Firmy; jej historii oraz obecnego sposobu funkcjonowania Przybliżony został też System Produkcyjny Toyoty, który stanowi metodę zarządzania produkcją stosowana przez wiele firm w Japonii oraz na świecie.

12 Działalność Koła Działalność organizacyjna:
Członkowie Koła PROMAT biorą udział w:  przygotowaniu i organizacji Sekcji Plastycznej Przeróbki Metali w ramach Studenckich Sesji Naukowych,  organizacji Dni Otwartych AGH,  prezentacji Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej na Festiwalach Nauki Polskiej.  prezentacji Wydziału w krakowskich Liceach……

13 Projekty, projekty … i po pracy

14 Kontakt z Kołem PSiMS PROMAT
Zarząd Koła: Przewodniczący Koła: Wieczerzak Krzysztof, V rok, Inżynieria Materiałowa Sekretarz Koła: Dawid Gorzkowski, IV rok, Inżynieria Materiałowa, Skarbnik Koła: Wojciech Zapiór, V rok, Inżynieria Materiałowa Opiekun strony internetowej Koła: Maciej Pawliński Opiekun Koła: dr inż. Marek Wojtaszek strona Koła:


Pobierz ppt "Koło Naukowe Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych PROMAT"

Podobne prezentacje


Reklamy Google