Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Koło Naukowe Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych PROMAT Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Kraków, 31 marca 201 4 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Koło Naukowe Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych PROMAT Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Kraków, 31 marca 201 4 r."— Zapis prezentacji:

1 Koło Naukowe Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych PROMAT Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Kraków, 31 marca 201 4 r.

2 Członkowie Koła Naukowego PROMAT pogłębiają wiedzę z zakresu szeroko pojętej inżynierii materiałowej, w szczególności w obszarach nowych oraz niekonwencjonalnych technologii wytwarzania lub przetwarzania materiałów a także aplikacji nowoczesnych technik komputerowych do projektowania i modelowania procesów przeróbki plastycznej.

3 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne Koło Promat uzyskało w latach 2007, 2009, 2011 i 2013 (od roku 2009 wspólnie z Kołem PPM Hefajstos) stypendia Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), na sfinansowanie wyjazdu naukowego do Niemiec. Trasy wizyty w poszczególnych latach objęły wiodące Instytuty Naukowe i nowoczesne zakłady przemysłowe między innymi we Freibergu, Berlinie, Aachen, Clausthal, Kolonii, Dreźnie, Eisenhüttenstadt, Ingolstadt, Gröditz i Chemnitz. Celem tych projektów było przede wszystkim zaznajomienie studentów Kół z technologią stosowaną przez Uniwersytety oraz Instytuty Techniczne oraz zakłady przemysłowe wiodące w zakresie teorii i zastosowań w szeroko pojętej Inżynierii Materiałowej.

4 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne Wymiernym efektem przedsięwzięcia było wzbogacenie wiedzy studentów w interesujących ich obszarach nauki i techniki a także nawiązanie kontaktów z kadrą i ze studentami, którzy podjęli kształcenie na terenie Niemiec. Symulator Gleeble podczas pracy TU Freiberg - Fragment linii do walcowania

5 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne W ramach stypendium DAAD przeprowadzono spotkania z studentami niemieckich uczelni oraz program kulturalny, obejmujący zwiedzanie zabytków, wizyty w muzeach itp. Berlin - Brandenburger Tor Deutschen Technischen Museum - eksponat Dresden, Zwinger Miśnia

6 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne Organizowane w latach 2004 - 2006, wspólnie z Kołami Hefajstos, Metalurgii Surówki i Stali (2005) oraz Metaloznawców (2006), wyjazd do Linz w Austrii. Głównym celem było zwiedzenie Zakładów Voest Alpine AG i spotkanie z Kadrą Zakładów. Wyjazdy umożliwiły kompleksowe zapoznanie się z aktualnie konstruowanymi ciągami i liniami produkcyjnymi VA AG. Informacje udzielone przez przedstawicieli Voest Alpine AG, zarówno w trakcie zwiedzania Zakładów jak i podczas spotkania połączonego z prezentacją referatów, były niezwykle cenne dla studentów, w szczególności w świetle możliwości poszukiwania pracy na terenie Unii Europejskiej. Udział studentów Koła w wyjeździe naukowym do TU Bergakademie Freiberg (Niemcy) w dniach 28 – 31 05 2006 r. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z Uczelnią; jej zapleczem laboratoryjnym, stanowiskami badawczymi i systemem studiowania, w celu oceny możliwości podjęcia studiów w systemie podwójnego dyplomowania, w ramach porozumienia zawartego między TU Bergakademie Freiberg oraz AGH.

7 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne Zorganizowane w latach 2010 oraz 2012, wspólnie z Kołem Hefajstos, wyjazdy do Drezna. Głównym celem projektu było zwiedzanie fabryki VW w Dreźnie. Zakłady Volkswagena, których otwarcie nastąpiło w roku 2002, zaliczane są do grupy najnowocześniejszych na świecie. Słynna wizytówka fabryki zwanej Szklaną Manufakturą to ściany ze szkła i urządzenia elektryczne zasilane bezprzewodowo. Fabrykę zaprojektowano w taki sposób, by bardziej kojarzyła się z pracownią artysty niż normalną fabryką samochodów. Rzadko też fabryki aut umieszcza się w obrębie miast, niemal w jego centrum - tak jak to uczynił VW w Dreźnie. Jest to wyznacznikiem klasy zakładów, ponieważ w obecnych czasach jedynie zakłady o najwyższej kulturze technicznej i jakości linii technologicznych są w stanie spełnić wymagane przy takiej lokalizacji standardy. Program objął także zwiedzanie zabytków Drezna.

8 Działalność Koła Wyjazdy zagraniczne -Zwiedzanie w roku 2012 ILK Institut für Leichtbau und Kunststofftechnik TU Drezno (Instytut Lekkich Konstrukcji i Polimerów), który stanowi część struktury Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Instytut dysponuje technologią najnowszej generacji, znajduje się wiele najwyższej światowej klasy urządzeń badawczych i pomiarowych, niektóre spośród nich są unikatowe w świecie. W ILK prowadzone są szeroko zakrojone badania i prace rozwojowe w dziedzinie wytwarzania lekkich konstrukcji oraz badania ich właściwości Program objął także zwiedzanie zabytków Drezna.

9 Działalność Koła Wyjazdy krajowe Organizowane są wyjazdy naukowe do wybranych zakładów przemysłowych na terenie Polski. W latach 2007 – 2013 zrealizowano następujące projekty: Władysławowo – Trójmiasto – Jastrzębia Góra – Hel. Celem było zwiedzenie Stoczni Gdynia S.A.. Termin zwiedzania Stoczni 26.10.07. Wyjazd do zakładów CAN-PACK S.A. w Brzesku. Celem było zapoznanie się z liniami produkcyjnymi do wytwarzania puszek. Termin: 13.12.2007. Zwiedzenie Zakładów WSK PZL - Rzeszów S.A. będących częścią amerykańskiej korporacji United Technologies. Plan wizyty objął blok prezentacji oraz zwiedzanie zakładów, między innymi Wydziału Zespołów Blaszanych, Zakładu Odlewów Precyzyjnych oraz Wydziału PW 600. Zwiedzanie kopalni soli w Bochni, które stanowiło uzupełnienie wiedzy o dawnych technologiach wydobywczych. Wizyty w latach 2007 i 2009. Zwiedzenie Zakładów ArcellorMittal Poland, Oddział Świętochłowice. Celem było zapoznanie się z procesami kształtowania blach i nakładania na nie pokryć ochronnych. Wizyty w Zakładach Fiat Auto Poland S.A. oraz Delfo S.A. w Tychach. Plany wizyt obejmowały prezentację Firmy oraz zwiedzanie Zakładów, między innymi linii tłoczenia blach, produkcji karoserii, zgrzewania, nakładania pokryć ochronnych i montażu samochodów. Terminy: 2008, 2010.

10 Działalność Koła Wyjazdy krajowe, c.d. Wizyta w Zakładach Kuźniczych Sp. z o. o. Skoczów – oddział w Skoczowie. Celem było zapoznanie studentów Członków Koła z procesami kuźniczymi oraz liniami technologicznymi Zakładów. Termin realizacji 28.11.2008. Zwiedzanie zakładów WSK PZL Mielec S.A, będących częścią United Technologies Holdings S. A., producenta popularnych samolotów rolniczych, lokalnego transportu pasażerskiego, do zadań specjalnych i szkolenia pilotów. Wizyta objęła prezentację struktury firmy i zwiedzanie linii wytwarzania podzespołów oraz hal montażowych samolotów i śmigłowców. Termin 2009 r. Wizyty w Zakładach Kirchhoff Polska Sp. z o.o., w ramach tego między innymi zwiedzanie linii produkcji tłoczonych części z blach stalowych i aluminiowych, produkcji części aluminiowych przez operację klinczowania oraz linii i urządzeń do zgrzewania i spawania. 2009 i 2011 r. Zwiedzanie Leopard Automobile Mielec. Celem było zapoznanie się z poszczególnymi etapami konstruowania i budowy samochodu sportowego Leopard. Wizyta objęła prezentację historii Firmy i konstruowanych w niej pojazdów, zwiedzanie hali montażu oraz przeprowadzoną na nieczynnym pasie lotniczym prezentację możliwości Leoparda. Termin 2009 r.

11 Działalność Koła Wyjazdy krajowe, c.d. Zwiedzanie zakładów Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o Polkowice. Zakłady produkują wysokoprężne jednostki napędowe o najnowocześniejszej konstrukcji. Stosowane są w nich rozwiązania pozwalają na wykonanie najnowszej generacji silników o dużej mocy. 2012 rok Wizyta w Zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. Z o. o. w Wałbrzychu, która miała miejsce się w październiku 2012. Zwiedzanie rozpoczęła prezentacja filmu na temat Firmy; jej historii oraz obecnego sposobu funkcjonowania Przybliżony został też System Produkcyjny Toyoty, który stanowi metodę zarządzania produkcją stosowana przez wiele firm w Japonii oraz na świecie.

12 Działalność Koła Działalność organizacyjna: Członkowie Koła PROMAT biorą udział w: przygotowaniu i organizacji Sekcji Plastycznej Przeróbki Metali w ramach Studenckich Sesji Naukowych, organizacji Dni Otwartych AGH, prezentacji Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej na Festiwalach Nauki Polskiej. prezentacji Wydziału w krakowskich Liceach……

13 Projekty, projekty … i po pracy

14 Zarząd Koła: Przewodniczący Koła: Wieczerzak Krzysztof, V rok, Inżynieria Materiałowa Sekretarz Koła: Dawid Gorzkowski, IV rok, Inżynieria Materiałowa, Skarbnik Koła: Wojciech Zapiór, V rok, Inżynieria Materiałowa Opiekun strony internetowej Koła: Maciej Pawliński Opiekun Koła: dr inż. Marek Wojtaszek strona Koła: www.promat.cba.pl e-mail mwojtasz@metal.agh.edu.plmwojtasz@metal.agh.edu.pl Kontakt z Kołem PSiMS PROMAT


Pobierz ppt "Koło Naukowe Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych PROMAT Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Kraków, 31 marca 201 4 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google