Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sebastian Vettel Niemiecki kierowca F1

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sebastian Vettel Niemiecki kierowca F1"— Zapis prezentacji:

1 Sebastian Vettel Niemiecki kierowca F1
Sebastian Vettel (ur. 3 lipca 1987 r. w Heppenheim) - niemiecki kierowca wyścigowy. Obecnie jest kierowcą zespołu Red Bull Racing w Formule 1.

2 Kariera Karierę w wyścigach rozpoczął w 1995 roku w kartingu, zdobywając wiele tytułów. W 2003 przeszedł do serii open wheel. W 2004 r. zdobył tytuł w Niemieckiej Formule BMW gdzie odniósł osiemnaście zwycięstw na dwadzieścia wyścigów.

3 Formuła3 W 2005 startował dla ASL Mucke Motorsport w Formule 3 Euroseries. Na koniec sezonu został sklasyfikowany na piątym miejsce z dorobkiem 64 punktów. Został także najlepszym debiutantem sezonu. Nie zdołał jednak wygrać nawet jednego wyścigu, głównie za sprawą dominacji Lewisa Hamiltona.

4 Nagroda 27 września, w nagrodę za zwycięstwo w Formule BMW, dostał szansę przetestowania bolidu Williams FW27. Prywatny test zespołu odbył się na torze Jerez, gdzie Vettel uzyskał czas gorszy tylko o trochę ponad 3 sekundy od Marka Webbera, co biorąc pod uwagę małe doświadczenie było sporym sukcesem.

5 BMW W 2006 r. kontynuował starty w F3, zadebiutował także w World Series by Renault. W lipcu, ponownie na torze Jerez, wziął udział w testach zespołu BMW Sauber. Po tym jak Robert Kubica zastąpił Jacques'a Villeneuve'a w fotelu drugiego bolidu zespołu, Vettel był typowany na zastępcę Polaka w piątkowych treningach. BMW nie wystawiło jednak trzeciego bolidu podczas Grand Prix Węgier. Prawdopodobnym powodem była kontuzja jakiej Niemiec nabawił się podczas wyścigu F3 na torze Spa Francorchamps kilka dni wcześniej i brak super licencji. Jednak tuż przed następną eliminacja Formuły 1 - Grand Prix Turcji, zespół potwierdził jego udział w treningach.

6 GRAND PRIX KANADY Vettel kontynuował współpracę z BMW w sezonie Po wypadku Roberta Kubicy podczas Grand Prix Kanady i niedopuszczeniu go do kolejnego wyścigu, został wybrany jako jego zastępca w Grand Prix Stanów Zjednoczonych, gdzie zajął 8 miejsce zdobywając 1 punkt. Tym samym jest najmłodszym kierowcą, który zdobył punkty w Grand Prix Formuły 1[1].

7 Koniec sezonu Po kłótniach jakie wywiązały się pomiędzy szefostwem zespołu Scuderia Toro Rosso, a ich kierowcą, Scottem Speedem, Vettel stał się głównym kandydatem na jego miejsce. Kontrakt z współwłaścicielem zespołu - Red Bullem i zwolnienie z kontraktu przez BMW umożliwiło mu starty w końcowych siedmiu wyścigach sezonu, począwszy od Grand Prix Węgier. Oficjalna decyzja w tej sprawie została ogłoszona 31 lipca 2007 roku. Natomiast dwa dni później zespół potwierdził, że Vettel będzie kierowcą Toro Rosso także w sezonie 2008.

8 Nowy TEAM 17 lipca 2008 oficjalnie ogłoszono, iż w sezonie 2009 Vettel będzie wraz z Markiem Webberem reprezentował barwy zespołu Red Bull Racing[2].

9 Pierwsze Pole position w karierze
13 września 2008 podczas deszczowych kwalifikacji do Grand Prix Włoch na torze Monza zdobył swoje pierwsze Pole position w karierze, zostając jednocześnie jego najmłodszym zdobywcą w historii Formuły 1. W samym wyścigu, rozgrywanym 14 września również na mokrym torze, nie oddał prowadzenia ani razu i zwyciężył, zostając najmłodszym w historii F1 – w wieku 21 lat i dwóch miesięcy – zwycięzcą wyścigu (dotychczas najmłodszy, Fernando Alonso, w 2003 zwyciężył Grand Prix Węgier mając nieco ponad 22 lata). Ostatecznie ukończył sezon z dorobkiem 35 punktów kończąc go na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej. W sezonie 2009 będzie kierowcą głównej ekipy Red Bull u boku Marka Webbera

10 Po jednym z wyścigów


Pobierz ppt "Sebastian Vettel Niemiecki kierowca F1"

Podobne prezentacje


Reklamy Google