Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II. Stacja I Jezus na śmierć skazany Naucz mnie, Jezu, ze spokojem przyjmować niesprawiedliwe ludzkie sądy i opinie. Pokaż

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II. Stacja I Jezus na śmierć skazany Naucz mnie, Jezu, ze spokojem przyjmować niesprawiedliwe ludzkie sądy i opinie. Pokaż"— Zapis prezentacji:

1 Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II

2 Stacja I Jezus na śmierć skazany Naucz mnie, Jezu, ze spokojem przyjmować niesprawiedliwe ludzkie sądy i opinie. Pokaż mi nadzieję. Ty jesteś pierwszym z ubogich, dlatego przywracasz nadzieję przegranym, odrzuconym,cierpiącym.

3 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyproś nam łaskę posłuszeństwa Bogu, abyśmy umieli zgadzać się z Jego wolą.

4 Stacja II Jezus bierze krzyż na swe ramiona Jezu, weź ciężar moich złych myśli, raniących słów, bolesnych zachowań i zbaw. Tylko Ty możesz przywrócić nadzieję na przebaczenie i pojednanie.

5 Sługo Boży, Janie Pawle II, wstawiaj się za mną u Boga, bym miał siłę zgadzać się i dźwigać moje codzienne krzyże.

6 Stacja III Pierwszy upadek pod krzyżem Proszę cię za niewytrwałych, za tych, którzy zrażają się pierwszymi trudnościami, za tych, których przerasta ciężar codziennego krzyża. Oni potrzebują również i moich słów nadziei, aby podnieść się z upadku.

7 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyproś mi łaskę odważnego powstawania, aby innym mówić o Jezusie.

8 Stacja IV Jezus spotyka swą Matkę Maryjo, przywróć mi nadzieję, że moje serce stanie się podobnie wrażliwe na ból najbliższych, na cierpienia przyjacół.

9 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyproś mi u Jezusa łaskę zawierzenia Matce Bożej. Pomóż mi przez całe życie powtarzać jak Ty – TOTUS TUUS – Cały Twój.

10 Stacja V Szymon z Cyreny pomaga dźwigać krzyż Jezusowi Jezu,zamień przymus zewnętrzny na moją wewnętrzną potrzebę serca. Naucz mnie, abym chętnie pomagał potrzebującym.

11 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyproś mi łaskę wiernego służenia drugiemu człowiekowi. Pomóż mi być posłusznym i chętnym do pomocy bliźnim.

12 Stacja VI Weronika ociera twarz Jezusowi Jezu, chcę być Twoim obrazem dla innych przez współodczuwanie z cierpiącymi, chorymi, odrzuconymi, prześladowanymi. Niech odbicie Twej twarzy pozostanie nadzieją dla zranionych ludzkich serc.

13 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyjednaj mi łaskę odważnego trwania przy Chrystusie. Pomóż mi nie bać się wielkich tego świata, kiedy mam głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu.

14 Stacja VII Drugi upadek Jezusa pod krzyżem Jezu, przynieś mi nadzieję, przynieś mi nadzieję, że z każdego złego przyzwyczajenia masz moc mnie wyprowadzić, że masz moc wyprowadzić każdego człowieka, który upada. Ukształtuj me serce tak, abym nigdy nie przeszedł obojętnie obok człowieka przygniecionego słabością.

15 Sługo Boży, Janie Pawle II, proś Boga za mną, proś Boga za mną, aby dał mi siły do wytrwania w dobrym. Pomóż mi nie załamywać się niepowodzeniami, ale odważnie i z mocą stawać po stronie dobra.

16 Stacja VIII Jezus napomina niewiasty jerozolimskie Jezu, nie chcę nikogo przekreślić, lecz nieść Twoją nadzieję innym, przebaczając każdemu, uwikłanemu w grzech. przebaczając każdemu, uwikłanemu w grzech.

17 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyproś mi łaskę podejmowania trudu nawrócenia. Bądź przy mnie i naucz mnie zamienić tanie wzruszenie na wysiłek zmieniania swojego życia.

18 Stacja IX Trzeci upadek Jezusa pod krzyżem Jezu, naucz mnie czujności, bo i ja mogę się zagubić. Ale naucz mnie i tej prawdy, że zawsze jest wyjście. Nie chcę odbierać nadziei tym, których przekreśliło już całe otoczenie. Pragnę nie zniechęcać się w czynieniu dobra.

19 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyproś mi łaskę nie ustawania w drodze do nieba. Pomóż mi być wytrwałym w drodze do świętości.

20 Stacja X Obnażenie Jezusa z szat na Golgocie Jezu, przywróć nadzieję tym, którzy zostali odarci z dobrej sławy, z dobrej sławy, z dobrego imienia, z dobrej opinii. Naucz mnie miłością zakrywać błędy innych i odziewać ich dobrym słowem.

21 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyjednaj mi u Boga łaskę zaakceptowania siebie samego. Pomóż mi wyzwolić się od kłamstwa.

22 Stacja XI Jezus przybity do krzyża Naucz mnie Jezu nie zamykać się w swoim bólu.

23 Sługo Boży, Janie Pawle II, naucz mnie nie buntować się i z pokorą przyjmować każde cierpienie, jakim Bóg mnie obdarzy. Wyproś mi cichość serca.

24 Stacja XII Jezus umiera na krzyżu Przywróć mi, Jezu, wrażliwość serca, nadzieję i radość z Twego zwycięstwa nad złem, śmiercią i grzechem.

25 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyproś mi łaskę pięknego życia i dobrej śmierci.

26 Stacja XIII Jezus zdjęty z krzyża i złożony w ramionach Matki Pomóż mi, Jezu, abym stał przy drugim człowieku nawet wtedy, gdy inni go przekreślą, bym nie żądał w zamian niczego. Bym umiał zdjąć z krzyża człowieka, który cierpi, bym nie lękał się przyjąć go do siebie.

27 Sługo Boży, Janie Pawle II, wyproś nam łaskę trwania w Ewangelii głoszonej przez Ciebie do ostatniej chwili. Pomóż nam przyjąć i zachować Twój testament.

28 Stacja XIV Ciało Jezusa złożone w grobie Chcę w duchu samoograniczenia poprzestawać na małym, chcę z radością dzielić się tym, co posiadam – również swoją wiedzą, umiejętnościami, czasem.

29 I tak przechodzą pokolenia I tak przechodzą pokolenia Nadzy przychodzą na świat i nadzy wracają do ziemi, z której zostali wzięci. «Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz». To co było kształtne w bezkształtne. To co było żywe oto teraz martwe. To co było piękne oto teraz brzydota spustoszenia. A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!

30 Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca, patrzy na nas i nam błogosławi. patrzy na nas i nam błogosławi. Tak. Błogosław nam. Ojcze święty!

31 Pomoc Duchowa


Pobierz ppt "Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II. Stacja I Jezus na śmierć skazany Naucz mnie, Jezu, ze spokojem przyjmować niesprawiedliwe ludzkie sądy i opinie. Pokaż"

Podobne prezentacje


Reklamy Google