Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH"— Zapis prezentacji:

1 IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH
SUKCESY I WYDARZENIA I SEMESTR 2013/2014 ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH

2 ŚWIETLICA SZKOLNA, ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY, EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

3 Działalność artystyczna

4 Konkurs kolęd i pastorałek, Wigilie klasowe, jasełka pt
Konkurs kolęd i pastorałek, Wigilie klasowe, jasełka pt. To już pora na Wigilię W ramach kultywowania tradycji świątecznych we wszystkich klasach odbyły się Wigilie klasowe. Przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie kolęd i pastorałek przygotowanym przez panią Irenę Badurę, a pani Anna Banasik z klasą II a przygotowała dla społeczności szkolnej i rodziców ciekawą wersję współczesnych jasełek – To już pora na Wigilię.

5 Kiermasz bożonarodzeniowy
Jak co roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali ze swoimi opiekunami ozdoby świąteczne, które sprzedawane były na kiermaszu. Zebrane fundusze przeznaczane są na potrzeby świetlicy oraz organizacje uroczystości szkolnych, konkursów i teatrzyków.

6 Chór nutki Chór Nutki działający pod opieką pani Katarzyny Kurzelewskiej-Mydlarz Wystąpił z pięknym koncert z okazji Święta Niepodległości oraz w czasie charytatywnej akcji WOŚP.

7 Konkursy kształtujące kreatywność uczniów
W naszej szkole odbyły się liczne konkursy plastyczne na szczeblu szkolnym i gminnym, kształtujące niezwykłą kreatywność uczniów: Jesienne cudeńka, Wiersz Juliana Tuwima w komiksie, Niebanalna choinka, W zdrowym ciele zdrowy duch, Zdrowa żywność oraz konkurs szachowy. Nasi uczniowie zdobywali wysokie lokaty.

8 Gminny konkurs Wiersz Juliana Tuwima w komiksie
Biblioteka Szkolna zorganizowała konkurs dla uczniów z kl. 1–3 szkół podstawowych z terenu gminy Zielonki. I miejsce – Julia Abramczuk, kl. 3a (Zielonki) II miejsce – Julia Bajorek, kl. 3b (Zielonki) III miejsce – Jakub Pyrcz, kl. 3 (Wola Zachariaszowska)

9 Warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci
Jesienią zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci w oddziałach przedszkolnych. Ich tematem było tworzenie jesiennych bukietów i kompozycji z liści – Magia zaklęta w jesiennych bukietach.

10 Konkursy

11 Konkurs matematyczny alfik
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik! Maciej Pazur z kl. 2a został laureatem konkursu, na ok. 54 tys. uczestników zajął 3 miejsce w województwie, a 17 w kraju. Maciek otrzymał nagrodę główną w postaci Tygodniowego pobytu na Obozie Talentów. Mikołaj Wicherek z kl. 2a oraz Jakub Gawron z kl. 2c uzyskali wyróżnienia.

12 Zawody szachowe Nasza uczennica Anna Łukasik zajęła miejsce w Powiatowych Zawodach Szachowych w Skawinie, a najmłodszy uczestnik zawodów – Kamil Zontek z oddziału zerowego zajął XIII miejsce.

13 Konkurs sklepik wzorowy – smaczny i zdrowy
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie Sklepik wzorowy – smaczny i zdrowy. Szkoła uzyskała certyfikat wydany przez Małopolskie Kuratorium Oświaty i Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

14 Pozostałe konkursy i zawody
W styczniu odbyła się na terenie szkoły Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego, zorganizowana przez panią Katarzynę Ślusarską. W okresie przedświątecznym odbył się Mikołajkowy Turniej Gminny

15 Programy i projekty

16 Ratujemy i uczymy ratować
Dzięki Fundacji WOŚP został zorganizowany program Profilaktyczny Ratujemy i uczymy ratować. Uczniowie klas I- III uczą się w ciągu całego roku szkolnego zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz wykorzystania ich w razie potrzeby.

17 Projekt Europejski MUUVIT
Wszyscy uczniowie grup świetlicowych wzięli udział w Projekcie Europejskim MUUVIT, zachęcającym do aktywności fizycznej. Może on być wykorzystany także W nauce języków obcych i matematyki, umożliwiając interaktywne wycieczki po Europie.

18 Wolni od azbestu Uczniowie klas 0-III włączyli się w akcję
Wolni od azbestu. Oddziały przedszkolne wzięły udział w konkursie Kolorowe dachy.

19 Podróże do krainy przyrody
Oddziały przedszkolne wzięły udział w edukacyjnym projekcie ekologicznym Podróże do krainy przyrody.

20 KLASY iv-Vi szkoła podstawowa, klasy i-iii gimnazjum

21 Ciekawe lekcje w szkole i poza nią

22 Wycieczki krajoznawcze
Góra Żar i Milówka, Zamek w Wiśniczu commons.wikimedia.org zamekwisnicz.pl

23 Czarnoksiężnik z Krainy Oz (kl. 4) Przygody Odyseusza (kl. 5)
Wyjścia do teatru Czarnoksiężnik z Krainy Oz (kl. 4) Przygody Odyseusza (kl. 5) Skrzydlak (kl. 6)

24 Lekcja historii w Muzeum Czartoryskich
Lekcja muzealna dla kl. 5a i 5c na temat bogów starożytnej Grecji oraz sztuki i kultury Greków oraz Rzymian.

25 Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
Autor książki „Afryka Kazika” spotkał się z uczniami kl. 1–4 szkoły podstawowej. Pisarz opowiadał o Afryce, pokazywał dzieciom przedmioty, zdjęcia i mapy związane z Czarnym Lądem. Książkę „Afryka Kazika” z autografem autora można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

26 Spotkanie z Gruzją Pani Irine Shiukashvili, obywatelka Gruzji
spotkała się z uczniami kl.6 Opowiadała o historii, tradycji, religii, kulturze i kuchni swojego kraju. Uczniowie poznali gruziński alfabet oraz nauczyli się tradycyjnego tańca Gruzinów.

27 Konkursy

28 Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii
Etap szkolny konkursu zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Fundację „Panteon Narodowy” i Stowarzyszenie Polonistów. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pisali dyktando poświęcone historii odzyskania niepodległości. 

29 Krakowska Matematyka Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs mający na celu popularyzowanie matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa. Tegoroczny temat konkursu to Dzielnice Krakowa. W konkursie wzięło udział 66 uczniów z klas 4–6.

30 SUKCESY uczniów gimnazjum w grze miejskiej
11 października, o godz w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory wystartowała szpiegowska gra miejska Zapomniany pamiętnik, przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4–6) i gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami. Zadaniem uczestników było odtworzenie historii zawartej w pamiętniku. Uczniowie z gimnazjum zajęli I miejsce.

31 SZKOLNY TURNIEJ UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA
31 października 2013 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach odbył się II Szkolny Turniej układania Kostki Rubika. Speedcubing, czyli układanie kostki Rubika na czas rozwija się w błyskawicznym tempie, porywając coraz większe rzesze młodych ludzi. W naszej szkole jest grupa zapaleńców, którzy nie tylko układają kostkę Rubika, ale czynią to tak szybko, że budzą powszechny podziw. To właśnie dla nich i dzięki nim wychowawczyni klasy II A Alicja Boczar zorganizowała turniej.

32 NOWA EDYCJA TURNIEJU LIDER październik
30 października 2013 roku rozpoczęła się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zielonkach kolejna edycja Turnieju Lider. To już kolejny rok rywalizacji o miano najlepszej klasy w szkole. Październikowy Lider odbywał się pod hasłem Licz i ćwicz i, jak sama nazwa wskazuje, rywalizowali ze sobą najlepsi sportowcy i matematycy w szkole.

33 NOWA EDYCJA TURNIEJU LIDER listopad
„Nie ma radości bez Niepodległości” – to hasło, pod którym podpisali się wszyscy uczniowie gimnazjum podczas II etapu szkolnego konkursu Lider. Konkurs odbył się w okresie od do roku. Uczniowie rywalizowali w 3 konkurencjach plastyczno-literackich: wystrój sali lekcyjnej pod hasłem Niepodległość, konkurs plastyczny Niepodległość konkurs literacki: Słowo „Polska” wierszem pisane Jury konkursowe wyłoniło zwycięskie klasy . W konkursie na wystój sali wygrała klasa I B , kunsztem plastycznym popisała się klasa III A, a literackim – klasa II B. Podsumowaniem Lidera listopadowego pod hasłem Niepodległość były zmagania sportowe dziewcząt i chłopców w piłce koszykowej. Z sukcesem zawody zakończyli chłopcy z klasy IIIA i dziewczynki z klasy IA, zajmując zaszczytne I miejsca .

34 Konkursy przedmiotowe
Konkurs Krakowska Matematyka Troje uczniów z naszej szkoły: Gabriela Chmielecka (klasa IVc), Dominik Nogaj (klasa Vb), Maciej Piotrowski (klasa VIa) dostało się do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 14 marca 2014 r. Konkurs matematyczny Alfik Uczeń klasy IIa szkoły podstawowej Maciej Pazur zajął I miejsce, a Mikołaj Wicherek oraz Jakub Gawron zdobyli wyróżnienie. Małopolski Konkurs z Matematyki dla Gimnazjalistów Uczennica klasy IIIA gimnazjum Magdalena Karczewska została finalistką Małopolskiego Konkursu z Matematyki. Małopolski Konkurs z Fizyki dla Gimnazjalistów Uczennica klasy IIIA gimnazjum Magdalena Karczewska uczestniczyła w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu z Fizyki.

35 Działalność artystyczna

36 Lekcja historii Z okazji Święta Niepodległości
odbył się uroczysty koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu chóru Mezzoforte. Płomień rozgryzie malowane dzieje,  Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, Pieśń ujdzie cało…

37 Występ z okazji Święta Niepodległości
W Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się występ pt. Kłopot z niepodległością w wykonaniu grupy teatralnej ze szkoły podstawowej. Tylko naród, który zna i szanuje swoją przeszłość, może rozumnie budować przyszłość…

38 Wspólne działanie – wierszy Juliana Tuwima recytowanie
Klasy IV–VI wspólnie zbudowały pociąg i przedstawiły interpretację wiersza pt. Lokomotywa, z okazji trwania Roku Juliana Tuwima.

39 Mikołajki w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
W czasie spotkania ze Świętym Mikołajem w GOPSie grupa teatralna ze szkoły podstawowej przedstawiła spektakl pt. Rękawiczki-czarowniczki.

40 Czekając na ..., czyli współczesne jasełka
Grupa teatralna wystąpiła również podczas Wigilii w Domu Pomocy Społecznej w Woli Zachariaszowskiej. Przyjacielu, już wkrótce Cię odwiedzę. Przyjdę w Boże Narodzenie… Jeśli chcesz mnie przyjąć, czekaj z zapaloną świecą…

41 Spektakl poetycko-muzyczny scholi Akeda
W styczniu, w kościele parafialnym w Zielonkach uczennice naszej szkoły  należące do scholi Akeda przedstawiły  dla rodziców i znajomych spektakl pt. Świat na Ciebie czeka, Panie..., prezentując kolędy oraz poezję o tematyce bożonarodzeniowej.

42 Działalność chóru szkolnego „Mezzoforte” w I okresie 2013/2014
Chór mezzoforte Działalność chóru szkolnego „Mezzoforte” w I okresie 2013/2014 W bieżącym roku szkolnym Chór „Mezzoforte” składa się z 40 chórzystów. Są to uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy IV-VI) oraz Gimnazjum. Chór zaprezentował się w imprezach szkolnych i pozaszkolnych: Uroczystość Święto Szkoły w dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej 14 października 2013r. Koncert pieśni patriotycznych podczas szkolnej uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz koncert dla Rodziców Koncert Świąteczny na Rynku Głównym w Krakowie w ramach prezentacji Gminy Zielonki podczas Targów Bożonarodzeniowych Koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych podczas świątecznego spotkania gimnazjalistów. Koncert w ramach WOŚP wspólnie z zaproszonym zespołem rockowym NoName.

43 Zespół instrumentalny Boomwhackers
W Zespole Szkół działa zespół Instrumentalny Boomwhackers muzykujący na Bum Bum Rurkach. Grupa starsza – gimnazjaliści kl. III Grupa młodsza – uczniowie szkoły podstawowej kl. VI Gimnazjaliści zaprezentowali swoje umiejętności podczas szkolnego spotkania świątecznego wykonując kolorowe kolędy.

44 Warsztaty kaligrafii Zajęcia odbywają się w dwóch grupach: dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie poznają różne rodzaje krojów pisma. W minionym okresie poznali uncjałę oraz minuskułę i majuskułę gotycką.

45 Sport

46 DEBATA WF Z KLASĄ roku w Zespole Szkół w Zielonkach odbyła się debata, która jest częścią programu WF z klasą, stworzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Rok 2013/2014 został bowiem ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem szkoły w ruchu.

47 SUKCESY W SZTUKACH WALKI
23 listopada 2013 r. Dawid Woźniak uczeń klasy V c zdobył II miejsce w XIV Pucharze Polski w Oyama Karate. Stoczył cztery walki z rówieśnikami, z czego trzy wygrał. Nasz zwycięzca wystąpił w kategorii lekki kontakt. 16-17 listopada 2013 uczniowie naszej szkoły – zawodnicy Kung Fu, Bartosz Filipek i Maciej Filipek reprezentowali Polskę w Grecji na VII Palamidio Martial Arts Championship. Chłopcy startowali w konkurencjach form tradycyjnych południowych w stylu Choy Lee Fut. Bartek wrócił z pucharem za I miejsce (forma ręczna) oraz medalami za II (forma z szablą) i III miejsce (forma z kijem). Maciek zajął II miejsce za formę ręczną.

48 Mikołajkowy turniej koszykówki
W niedzielę 1 grudnia w nowej hali Wisły odbył się pierwszy turniej koszykówki dla dzieci ze szkół podstawowych, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W zawodach wystartowały szkoły podstawowe współpracujące z klubem sportowy Wisła. W turnieju dzieci z klas 4-6 miały możliwość pokazania swoich umiejętności koszykarskich. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi uczniowie zajęli III miejsce.

49 Sukcesy szachowe W dniu roku w Skawinie odbyły się Powiatowe Zawody Szachowe. Kategoria szkoła podstawowa klasy 1-6 chłopcy. VII miejsce zajął uczeń klasy IV Konrad Ciborowski, a najmłodszym uczestnikiem zawodów był uczeń z zerówki Kamil Zontek, który wywalczył sobie XIII pozycję. W kategorii szkoła podstawowa klasy 1-6 dziewczynki – III miejsce zajęła uczennica klasy I Ania Łukasik, co promuje ją do udziału w etapie wojewódzkim. Kategoria gimnazjum chłopcy – VII miejsce zajął Adam Kosek uczeń klasy I.

50 Akcje charytatywne i inne

51 wOŚP 2014 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 12 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Zielonkach zakończył się zebraniem rekordowej kwoty 16468,84 zł!

52 Gwiazdka dla zwierzaka 2013
Jak co roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zielonkach zorganizował Gwiazdkę dla zwierząt ze schroniska w Krakowie. W ramach akcji zbieraliśmy konserwy, suchą karmę, koce, poduszki, kołdry, a także miski, smycze i zabawki dla psów i kotów. Akcja trwała od 1 do 15 grudnia 2013 r.

53 Marsz żonkilowy 10 października 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli
Udział w akcji Pola Nadziei promującej wolontariat i pomoc osobom nieuleczalnie chorym.

54 Góra grosza 92,91 zł W naszej szkole odbyła się zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz zawodowych rodzin zastępczych.

55 Zbiórka elektrośmieci, makulatury, zużytych baterii i płyt CD
Cały rok trwa w naszej szkole zbiórka odpadów, prowadzona w ramach działań ekologicznych.

56 ŻYCZYMY JESZCZE LICZNIEJSZYCH SUKCESÓW
DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ . ŻYCZYMY JESZCZE LICZNIEJSZYCH SUKCESÓW I OSIĄGNIĘĆ W II SEMESTRZE.


Pobierz ppt "IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google