Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„To lubimy czytać ,czyli nasze bestsellery książkowe”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„To lubimy czytać ,czyli nasze bestsellery książkowe”"— Zapis prezentacji:

1 „To lubimy czytać ,czyli nasze bestsellery książkowe”
Projekt edukacyjny „To lubimy czytać ,czyli nasze bestsellery książkowe” Autorki prezentacji; -Alicja Duda -Dominika Godziek -Michalina Piszczek -Julia Szer Klasa IIA

2 Seria „plus minus 16”

3 Do tej serii należą książki różnych polskich autorów, którzy opisują problemy współczesnych nastolatków. Przeczytałyśmy już kilka z nich i uważamy , że są interesujące i warte przeczytania. Zachęcamy was do obejrzenia naszej prezentacji.

4 Kazimierz Szymeczko Pisarz, który ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest nauczycielem i doradcą szkolnych bibliotek. Laureat konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni".

5 Jeżdżę na rolkach, bo to lubię, bo chcę, bo muszę
Jeżdżę na rolkach, bo to lubię, bo chcę, bo muszę. Ojciec siedzi w więzieniu. Matka prawie się nie odzywa. Młodszy brat jest szczęśliwy, bo jeszcze nie rozumie, że dziadujemy. Zarabiam na życie wyścigami. Głównie. Handel, hazard i drobne przysługi. Nie będę o nic żebrać. Nikt mnie nie poniży ani nie złamie. Wiem, że ryzykuję, ale takie są zasady. Moje życie jest jak jazda na rolkach. Źle skręcisz – gleba albo jazda pod prąd. Jadę i mam nadzieję, że kolejne zakręty wyprowadzą mnie na prostą. Chyba że przedtem zaliczę kolejną życiową wywrotkę. Na razie skaczę przez murki, kulę się w wąskich tunelach, a czasem turlam się po pętli i szukam wyjścia. Nikt mi nie wmówi, że uciekam

6 Popołudniami czwórka przyjaciół zanurza się w świat wiedźm, dzielnych wojowników i ogrów. Uwielbiają gry RPG, dzięki nim świat nie jest taki szary. Kiedy wychowawca każe im wciągnąć do paczki fana gier komputerowych, nie będą zachwyceni. Zadanie powiązane z realnym światem okazuje się trudniejsze niż "zabić smoka i uwolnić księżniczkę". Świat gier wyobraźni, który miał być miejscem rozrywki lub ucieczki, okazuje się pułapką.

7 Koniec roku szkolnego, wakacje. Nie dla każdego
Koniec roku szkolnego, wakacje. Nie dla każdego. Małgosię czeka pracowity sezon na straganie rodziców. Wiktor dorabia w zakładzie pogrzebowym ojca. Ich drogi krzyżują się podczas ostatniego apelu szkolnego i już się nie rozchodzą. Razem wpadają w tarapaty i razem, trochę w ramach pokuty, a trochę z potrzeby serca, zostają wolontariuszami w ośrodku Caritasu. Wyjątkowa powieść o poznawaniu siebie i innych ludzi.

8 Joanna Jagiełło Absolwentka anglistyki UW. Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy” i „Cogito”. Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. Ma dwie córki: szesnastoletnią Julkę i sześcioletnią Basię, które są dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wiedzy o świecie. Lubi polską prozę i szwedzkie kryminały, hiszpańskie kino oraz podróże z plecakiem i aparatem.

9 Halina ma 15 lat zmaga się z wieloma problemami
Halina ma 15 lat zmaga się z wieloma problemami. Po pierwsze jej ojciec zmarł dawno temu, ojczym niby jest dla niej dobry, jednakże to nie to samo. Po drugie, mama ciągle gdzieś znika i to na nią spadają wszystkie obowiązki domowe. Po trzecie kłopoty i zmartwienia szkolne – oceny wspaniałe nie są, a w kwietniu czeka ją egzamin gimnazjalnym i rekrutacja do liceum. I wreszcie po czwarte… Kłótnia z koleżanką i pojawienie się na horyzoncie Adriana chłopaka, do którego niby nic nie czuje, ale uwielbia jego towarzystwo i styl bycia, czy to jest zakochanie? Na domiar złego Linka odkrywa stare, rodzinne zdjęcie które może wyjaśnić dziwne zachowanie mamy.

10 Jest to następna część „Kawy z kardamonem”
Jest to następna część „Kawy z kardamonem”. Po wakacjach Linka idzie do liceum o profilu fotograficznym, w którym musi się odnaleźć. Jej problemy zaczynają się gdy musi podjąć się nowej pracy, by zarobić na czesne w wymarzonej szkole. Niestety dla szesnastolatki odnalezienie pracy nie jest łatwe a gdy już zdarzy się, że dostanie jakieś zajęcie okazuje się że albo jest strasznie wyczerpujące albo niezadowalające jeśli chodzi o wynagrodzenie. Nie jest łatwo, ponieważ jej chłopak Adrian wyjechał do Londynu.

11 Barbara Ciwoniuk Autorka powieści dla młodzieży opowiadających o problemach młodych ludzi: wykluczeniu, samotności, konfliktach z rówieśnikami i dorosłymi, niepełnosprawności, śmierci bliskich. Losy bohaterów jej książek pokazują, że nie wolno się poddawać i że zawsze warto, a nawet trzeba, szukać wyjścia z trudnej sytuacji.

12 Gabriela wraz z swoim tatą wyjeżdżają do jego rodzinnej wsi
Gabriela wraz z swoim tatą wyjeżdżają do jego rodzinnej wsi. Pewnego dnia ma miejsce wypadek samochodowy. Ciężko ranny kierowca okazuje się być przestępcą uciekającym przed innymi bandytami. Mocno okaleczony nie może kontynuować ucieczki, więc ukrywa się w domu Gabi. Pobyt gangstera gruntownie zmieni życie mieszkańców wioski. Dla Gabrieli pierwsze w życiu wakacje na wsi, nowi ludzie i nowe sytuacje staną się szybką lekcją dorastania.

13 Piętnastoletnia Milena, miłośniczka książek i języka polskiego, mieszka w Suwałkach i bardzo interesuje się postacią Marii Konopnickiej. Ma szczęście, bo akurat organizowane są warsztaty poświęcone życiu i twórczości poetki. Bierze udział w tych warsztatach, poznaje nowych ludzi. Niestety wpada w złe towarzystwo.

14 Barbara Kosmowska Pisarka i poetka, absolwentka polonistyki. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść - Głodna kotka - trafiła do księgarń w 2000 roku

15 Mamy sierpień. 14-letnia Alicja jest u dziadków, jednak musi już wyjeżdżać od nich, kiedy ona nie chce. zaczyna na poważnie zastanawiać się nad swoim życiem, błędami, przyjaciółmi. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy była tylko 8-letnią dziewczynką. Dlatego też jedyną ostoją dla bohaterki są dziadkowie. Otrzymała niegdyś od dziadka cenny prezent- stary aparat. Zaczęła chodzić do ciemni i robić zdjęcia. początkowo dla zabawy a z czasem stało się to jej hobby.

16 Kasia to zwyczajna dziewczyna
Kasia to zwyczajna dziewczyna. Ma, jak każda nastolatka, swoje marzenia i plany. Ale pewnego dnia musi zmierzyć się z problemem tak bardzo własnym, że trudno jej liczyć na pomoc najbliższych czy przyjaciół. Czy wystarczy powiedzieć: „Sama jesteś sobie winna”? Opowieść o niechcianej ciąży czyli jak być wrażliwą nastolatką w „przyjaznym” świecie 

17 Książki, które chcemy przeczytać.

18

19 Konkurs

20 Czekolada z chili

21 Wakacje z gangsterem

22 Czworo i kości

23 Musisz to komuś powiedzieć

24 Kopidoł i kwiaciareczka

25 Pozłacana rybka

26 Wywrotka

27 Kawa z kardamonem

28 Niechciana

29 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "„To lubimy czytać ,czyli nasze bestsellery książkowe”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google