Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ród Wojtyłów Ród Wojtyłów, z którego wywodzi się Karol z Wadowic sięga swoimi korzeniami genealogicznymi końca XVIII wieku. Od Macieja Wojtyły urodzonego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ród Wojtyłów Ród Wojtyłów, z którego wywodzi się Karol z Wadowic sięga swoimi korzeniami genealogicznymi końca XVIII wieku. Od Macieja Wojtyły urodzonego."— Zapis prezentacji:

1

2 Ród Wojtyłów Ród Wojtyłów, z którego wywodzi się Karol z Wadowic sięga swoimi korzeniami genealogicznymi końca XVIII wieku. Od Macieja Wojtyły urodzonego w 1765 roku we wsi Czaniec nad Sołą koło Kęt bierze swój początek linia rodzinna, w której przyszedł na świat w Wadowicach, dnia 18 maja 1920 roku Karol Józef Wojtyła, syn Karola i Emilii z Kaczorowskich. Karol był jednym z trójki dzieci Wojtyłów: Edmund ur. 28.VIII.1906 roku studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie 28 maja 1930 roku otrzymał tytuł Doktora Wszechnauk Lekarskich, pracował w szpitalu w Bielsku-Białej, zmarł 5.XII.1932 r. na skutek zarażenia epidemią szkarlatyny od podopiecznych chorych; siostra zmarła w wieku niemowlęcym, o której nie ma bliższych wiadomości. Ojciec Karol był urzędnikiem administracji wojskowej w randze porucznika. Matka ukończyła Szkołę Sióstr Miłości Bożej przy ul. Pędzichów w Krakowie i zajmowała się dziećmi oraz domem. Zmarła 13. IV.1929 roku, gdy Karol miał zaledwie 9 lat; pochowana została na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, gdzie spoczywa również Ojciec i brat Edmund.

3 A po maturze chodzilismy na kremówki...

4 Bóg bogaty w miłosierdzie
Zamach na Papieża Bóg bogaty w miłosierdzie ..wtem powietrzem wstrząsa huk wystrzałów. Spłoszone gołębie zrywają się do lotu. Na placu Św. Piotra zapada przerażająca cisza. Tłumy widzą, jak auto zawraca, a kredowo blady papież osuwa się w ramiona swego osobistego sekretarza, ks. Stanisława Dziwisz. Dopiero po chwili na placu rozlegają się krzyki i szloch. Modlę się za brata który mnie zranił , a któremu szczerze przebaczyłem .

5 PIELGRZYMKI W ŚWIECIE

6 GAUDE MATER POLONIA 1 Pielgrzymka papieża do Polski 1979r.
Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi !

7 III wizyta w Polsce 8-14 czerwca 1987
Niech to będzie memento dla wszystkich pokoleń, że człowiek nie może stać się dla człowieka katem, że musi pozostać dla człowieka bratem. Łatwo jest mówić, że od polskiej młodzieży zależy następne tysiąc lat, ale pogoda na jutro, to co? Prawdzie, służysz wolności, wyzwalaniu człowieka i Narodu.

8 IV Podróż Apostolska Jana Pawła II – 1991 r
Bogu dziękujcie, ducha nie gaście Otrzymaliście Ducha przybrania za synów Pielgrzymka odbyła się w dniach 1-9. czerwca. Wówczas papież odwiedził Koszalin, Rzeszów, Przemyśl, Lubaczów, Kielce, Radom, Łomżę, Białystok, Olsztyn, Włocławek, Płock i Warszawę

9 V pielgrzymka 1995 r Wbrew pozorom, praw sumienia trzeba bronić także dzisiaj. Pod hasłami tolerancji, w życiu publicznym i w środkach masowego przekazu szerzy się nieraz wielka, może coraz większa nietolerancja. Odczuwają to boleśnie ludzie wierzący. Zauważa się tendencję do spychania ich na margines życia społecznego, ośmiesza się i wyszydza to, co dla nich stanowi nieraz największą świętość

10 VI pielgrzymka 1997 r. Chrystus wczoraj, dziś i na wieki
Tak oto znowu staję pośród was jako pielgrzym, drodzy bracia i siostry, synowie i córki naszej wspólnej Ojczyzny. Jest to już szósta podróż papieża Polaka do ojczystej ziemi. Za każdym razem jednak niezmiennie ogarnia mnie głębokie wzruszenie. Każdy powrót do Polski to tak jak powrót pod znajomą strzechę domu rodzinnego, gdzie każdy najdrobniejszy przedmiot przypomina nam wiele, przypomina nam to, co sercu jest najbliższe, najdroższe. Jakże więc w tym momencie nie dziękować Bożej Opatrzności, iż pozwoliła mi raz jeszcze odpowiedzieć na zaproszenie Kościoła w Polsce, na zaproszenie władz państwowych, i przybyć do mojej Ojczyzny! Przyjąłem te zaproszenia z radością i dzisiaj pragnę za nie jeszcze raz serdecznie podziękować.

11 Podróż Apostolska Jana Pawła II do Polski (VIII) 2002
Człowiek został stworzony do szczęścia. Wasze pragnienie szczęścia jest więc uzasadnione. Chrystus ma odpowiedź na wasze oczekiwania. Dlatego prosi was, abyście Mu zaufali

12 ŚMIERĆ PAPIEŻA Odszedł Jan Paweł 2 , dla nas Papież – Polak, dla wszystkich wielki autorytet i niezwykły, dobry człowiek. Jego dobroć i wielkie serce były z nami przez dziesięciolecia i pozostaną z nami na zawsze.

13 MUSICIE BYĆ MOCNI MOCĄ MIŁOŚCI KTÓRA JEST POTĘŻNIEJSZA NIŻ ŚMIERĆ ...

14 KONIEC


Pobierz ppt "Ród Wojtyłów Ród Wojtyłów, z którego wywodzi się Karol z Wadowic sięga swoimi korzeniami genealogicznymi końca XVIII wieku. Od Macieja Wojtyły urodzonego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google