Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROK 1979 Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę. Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROK 1979 Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę. Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę."— Zapis prezentacji:

1 ROK 1979 Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę. Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę. Papież powiedział: Papież powiedział: Ucałowałem ziemię polską, z której wezwał mnie Bóg. Pragnę, by owocem moich odwiedzin stała się jedność wewnętrzna mych rodaków…… Ucałowałem ziemię polską, z której wezwał mnie Bóg. Pragnę, by owocem moich odwiedzin stała się jedność wewnętrzna mych rodaków……

2 W Warszawie na Placu Zwycięstwa Jan Paweł II powiedział: Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi! Tej ziemi! W Gnieźnie : Kultura polska od początku nosi bardzo wyraźne znamiona chrześcijańskie. Kultura polska od początku nosi bardzo wyraźne znamiona chrześcijańskie.

3 II PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY 16-23 czerwca 1983 Trasa Pielgrzymki: WarszawaNiepokalanówCzęstochowaPoznańKatowiceWrocław Góra Świętej Anny Kraków

4 Na rozpoczęcie pielgrzymki Ojciec Święty w Warszawie powiedział: Nie dajcie się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężajcie. W Katowicach u stóp Matki Boskiej Piekarskiej, zwanej Matką Sprawiedliwości i Miłości Społecznej powiedział: Człowiek nie jest w stanie pracować, gdy nie widzi sensu pracy, gdy sens przestaje być dla niego przejrzysty, gdy zostaje mu niejako przysłonięty…. Szczęść Boże Szczęść Boże

5 Główna myśl III pielgrzymki: 8-14 czerwca 1987r.- Do końca ich umiłował Witam Polskę, moją Ojczyznę. Na tej polskiej ziemi, którą po raz trzeci ucałowałem przy powitaniu, żyje naród, który jest moim narodem…. O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona. Ziemio piękna! Ziemio moja! Bądź pozdrowiona! I bądźcie pozdrowieni Rodacy, którzy znacie radość i gorycz bytowania na tej ziemi.

6 IV PIELGRZYMKA 1991 Papież przybył dwukrotnie: 1-9 czerwca 1991r. 1-9 czerwca 1991r.TrasaKoszalinRzeszówPrzemyślLubaczówKielceRadomŁomżaBiałystokOlsztynWłocławekPłockWarszawa 13-16 sierpnia 1991r. VI Światowe Dni Młodzieży w Częstochowie Trasa Kraków Wadowice Kalwaria Zebrzydowska Częstochowa

7 Pielgrzymka czerwcowa odbyła się pod hasłem Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście Homilie Papieża skupiały się wokół Dekalogu i Przykazania Miłości. W nich bowiem zawiera się Boża Prawda i Boże Prawo. Od tych dziesięciu słów- -powiedział Papież- zależy przyszłość człowieka i społeczeństwa

8 Sierpniowa Pielgrzymka związana była z VI światowym Dniem Młodzieży Papież skierował do młodzieży takie słowa: Wy jesteście młodością Wy jesteście młodością Kościoła, jesteście Kościołem jutra i Kościołem nadziei. Wzrastajcie jako chrześcijanie w dążeniu do świętości, wzrastajcie jako świadkowie Chrystusa. Nie popadajcie w przeciętność, nie ulegajcie dyktatom zmieniającej się mody.

9 22 maja 1995 rok jednodniowa wizyta apostolska Jana Pawła II w Skoczowie Do zebranych tłumów Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział: Sumienie jest dla każdego człowieka sprawą o zasadniczym znaczeniu. Jest ono naszym wewnętrznym przewodnikiem i jest także sędzią naszych czynów. Jakże ważne jest, aby nasze sumienia były prawe, aby ich sądy były oparte na prawdzie. Wskazał również Papież na moc i mądrość jaka płynie z Chrystusowego krzyża, w którym naród w czasie dziejowych prób i klęsk szukał sił do przetrwania.

10 VI Pielgrzymka Jana Pawła II w dniach od 31.V. do 10. VI. 1997 r. Hasłem tej pielgrzymki były słowa Chrystus wczoraj, dziś i na wieki. Bardzo obszerny program tej wizyty łączyła w całość postać Jezusa Chrystusa. Papież powiedział między innymi: Zaprośmy Chrystusa na nowo do naszego wspólnego domu, któremu na imię Polska.

11 VII Pielgrzymka Jana Pawła II 5-17 czerwca 1999roku

12 Hasło Pielgrzymki: Bóg jest miłością Istotą papieskiego nauczania stało się VIII błogosławieństw, stanowiących źródło i propozycję chrześcijańskiego życia. Być błogosławionym to tyle znaczy, co być szczęśliwym w religijnym znaczeniu. Papież ukazał nam piękno proponowanych przez Jezusa wartości. Na trasie pielgrzymki pojawiło się 20 miast, pielgrzymowanie Jan Paweł II rozpoczął w Gdańsku. Na trasie pielgrzymki pojawiło się 20 miast, pielgrzymowanie Jan Paweł II rozpoczął w Gdańsku.

13 Ojczyzno moja, ukochana ziemio, ziemio umiłowana bądź błogosławiona! Kończąc dzisiaj pielgrzymkę do rodzinnego kraju, z głębi serca wypowiadam to życzenie Bożego błogosławieństwa i kieruję je do całej Polski i wszystkich jej mieszkańców. Przybyłem do wszystkich bez wyjątku, aby przypomnieć tę jedną zasadniczą prawdę, na której zbudowana jest nasza wiara- prawdę, że Bóg jest miłością. Jan Paweł II Kraków –Balice, 17 czerwca 1999r.

14 VIII Pielgrzymka Jana Pawła II 16-19 sierpnia 2002 roku Pielgrzymka składała się z trzech etapów: 1. Konsekracji nowej świątyni w krakowskich Łagiewnikach

15 2. Beatyfikacji w czasie Mszy św. na krakowskich Błoniach czterech kandydatów; Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Jana Beyzyma, Sancji Szymkowiak i Jana Balickiego.

16 Kalwaria Zebrzydowska 3. Dziękczynienia za 4oo lat istnienia sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej; Matko Najświętsza. Pani Kalwaryjska. Tobie oddaję wszystkie owoce mego życia i posługi; Tobie zawierzam losy Kościoła; Tobie polecam mój naród; Tobie ufam i Tobie raz jeszcze wyznaję: Totus Tuus Maryjo! Cały Twój.

17 Ojczyzno moja kochana, Polsko, Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia, umiej być wdzięczna!. Tymi słowami z Dzienniczka Faustyny pragnę Was pożegnać, drodzy bracia i siostry, moi rodacy! A na koniec cóż powiedzieć? Żal odjeżdżać! Szczęść Boże!


Pobierz ppt "ROK 1979 Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę. Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Ojczyznę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google