Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole „Patryk” ul. Wiecherta 9, grupa 4 latków

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole „Patryk” ul. Wiecherta 9, grupa 4 latków"— Zapis prezentacji:

1 Przedszkole „Patryk” ul. Wiecherta 9, grupa 4 latków
SMERFY

2 Wrzesień W pierwszych dniach poświęciliśmy czas na wspólnym poznawaniu nowych kolegów i koleżanek. Towarzyszyły temu różne gry, zabawy oraz piosenki. Dzieci zapoznały się z nową nazwą grupy – Smerfy. Stworzyliśmy wspólnie KODEKS SMERFÓW, który będziemy przestrzegać przez cały rok. Powtarzaliśmy, jak i uczyliśmy się na nowo chodzić w parach.

3 GOŚCIE I WYCIECZKI We wrześniu odwiedził nas funkcjonariusz policji, przedstawił dzieciom wygląd munduru funkcjonariusza policji drogowej i jego wyposażenie (lizak i czapkę). Również podczas spotkania poruszono kwestię bezpieczeństwa dziecka w pojazdach samochodowych i konieczność korzystania z fotelików. Zdążyliśmy również odwiedzić Hodowlę Owiec i Kóz. Dzieci miały możliwość zobaczyć ponad 17 ras owiec i 7 ras kóz. Ponadto „w skarbach Katedry” były też lamy, daniele i alpaki. Przedszkolaki mogły zobaczyć w jakich warunkach żyją zwierzęta oraz była możliwość ich nakarmienia. Dzieci również uczestniczyły w Sprzątaniu Świata, gdzie chętnie zadbały o czystość pobliskich placów zabaw.

4 Światowy Dzień Jamy Ustnej i Dzień chłopaka
Szczególny nacisk kładziono na poznanie zasad dbania o higienę. W związku z tym, w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej ( r.) dzieci dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób dbać o jamę ustną oraz co się dzieje, gdy o nią nie dbamy. Następnie wykonały prace plastyczne, które można było oglądać w galerii 4-latków. Obchodziliśmy również Dzień Chłopaka – z tej okazji wszyscy chłopcy dostali medale.

5 Funkcjonariusz Policji i Sprzątanie Ziemi

6

7

8 Październik Październik zaczęliśmy od Światowego Dnia Uśmiechu. Dzieci wyposażone w balony z uśmiechami, medale oraz ogromny transparent z napisem „UŚMIECHNIJ SIĘ” ruszyły na spacer. Napotkanym przechodniom wręczały medale tłumacząc cel naszej akcji oraz prosząc w zamian o uśmiech.

9 Segregacja śmieci Nasze przedszkole odwiedziła p. Anna Zalewska, która poprowadziła zajęcia związane z segregacją śmieci. Poruszona została kwestia zanieczyszczenia środowiska i dlaczego warto segregować śmieci?

10 Muzeum Przyrody Odwiedziliśmy również Muzeum Przyrody, gdzie dzieci miały możliwość podziwiania zbioru ok. 900 dermoplastycznych postaci ssaków, ptaków, ryb i gadów oraz dowiedziały się „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”

11

12 Pasowanie na przedszkolaka oraz pokaz umiejętności
Zaprezentowały wiele wierszy i piosenek, których zdążyły się nauczyć od miesiąca września. Pojawiły się również piosenki w języku angielskim oraz piosenki z rytmiki i muzyki.

13 Weterynarz Zdążyliśmy również odwiedzić zaprzyjaźnionego weterynarza, pani opowiedziała dzieciom czym zajmuje się weterynarz, Smerfy poznały różne ciekawostki związane z tym zawodem.

14 Listopad Bal Jesieni Listopad zaczęliśmy Balu Jesieni, podczas którego odbyły się konkursy i pokaz pięknych stroi. W kolejnym tygodniu obchodziliśmy Dzień Tolerancji, podczas którego rozmawialiśmy, dlaczego na świecie są różne kolory skóry i czemu jesteśmy wszyscy równi.

15 Teatr lalek Odwiedziliśmy Teatr Lelek, grupa 4 latków uczestniczyła w spektaklu „Ach ta Mysia”, była to klasyczna komedia omyłek, pełna zaskakujących puent i zwrotów akcji. Jej bohaterami byli: pani domu, myszka i kot. Gospodyni, chcąc pozbyć się uciążliwego gryzonia, sprowadza odwiecznego wroga myszy – kota. Spektakl grany był w konwencji żywo – planowo – lalkowej.

16 Światowy Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki
W ostatnim tygodniu listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia rozmawialiśmy o swoich ulubionych misiach. Uwiecznieniem tego dnia było wspólne wykonywanie pracy „Miś”. Dzieci wypełniały misie kaszą, ryżem itp.. Na zakończenie miesiąca w naszym przedszkolu urządziliśmy Andrzejki. Były wspólne tańce i wróżby, oraz lanie wosku przez dziurkę od klucza.

17 Grudzień Lekarz, Barbórka
Grudzień zaczęliśmy od spotkania z lekarzem, panem Michałem B., który rozmawiał z dziećmi o swoim zawodzie oraz opowiedział jak należy dbać o swoje zdrowie zimą. 4 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu święto Barbórki. Dzieci dowiedziały się, że to Dzień Górnika, tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary. Smerfy dowiedziały się dużo o pracy górnika, narzędziach do pracy i o jego stroju, który jest tak ważny.

18 Mikołaj Gościliśmy również Mikołaja, który rozdał dzieciom prezenty oraz słodkości. Dzieci bardzo chętnie zaśpiewały Mikołajowi piosenki. Na koniec wszystkie grupy przedszkolne zostały zaproszone na „mikołajkową dyskotekę”. Grudzień upłynął nam bardzo szybko i w świątecznym nastroju.

19 Boże Narodzenie Smerfy przypominały sobie tradycje świąteczne. Poznawały zapachy przypraw świątecznych. Rozmawialiśmy o świętym Mikołaju i wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, które w połowie miesiąca trafiły na naszą piękną choinkę, którą wspólnie z Biedroneczkami i Kociakami ubieraliśmy. Koniec miesiąca upłynął nam na intensywnej nauce ról i kolęd do przedstawienia Jasełkowego.

20 Styczeń Jasełka, Dzień Babci i Dziadka
Miesiąc styczeń zaczęliśmy od „Jasełek”. Dzieci pięknie przebrane, wspólnie odegrały jasełka, które w tym roku były wyjątkowe ze względu na formę śpiewaną. 21stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

21 Jasełka

22 Dzień Babci i Dziadka

23 Biblioteka W styczniu również zdążyliśmy wyjść do Biblioteki nr 13, gdzie dzieci rozmawiały o tolerancji, dlaczego na świecie są różne kolory skóry i czemu jesteśmy wszyscy równi. Wszystko na podstawie znanych im bajek. „Brzydkie kaczątko”, „Piękna i Bestia”, itp.

24 Biblioteka


Pobierz ppt "Przedszkole „Patryk” ul. Wiecherta 9, grupa 4 latków"

Podobne prezentacje


Reklamy Google