Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

5 – 6 – latki Przedszkole Patryk Hallera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "5 – 6 – latki Przedszkole Patryk Hallera."— Zapis prezentacji:

1 5 – 6 – latki Przedszkole Patryk Hallera

2 Nasze początki… Miesiąc wrzesień upłynął nam na sprawach organizacyjnych. Musieliśmy przypomnieć sobie, jakie zasady panują w przedszkolu, stworzyliśmy Kodeks Przedszkolaka, ustaliliśmy, w jaki sposób będziemy pracować w roku przedszkolnym 2013/2014.

3 20 – go września wszystkie grupy przedszkolne wraz z opiekunami wzięły udział w akcji – sprzątanie świata.

4 Dzieci chodziły po pobliskim parku i tam dokładnie zbierały i segregowały śmieci do odpowiednich worków: szkło, plastik i pozostałe odpady.

5 Spotkanie z jesienią 23 – go września przedszkolaki witały panią Jesień i rozpoznawały jej pierwsze oznaki. Przedszkolaki dotykały i kolejno opisywały skarby jesieni: kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę, szyszki.

6 Powitanie jesieni W kolejnej części dnia wyszliśmy na spacer w poszukiwaniu oznak zbliżającej się jesieni. Rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w przyrodzie i zbieraliśmy liście. Potem wspólnie zrobiliśmy bukiet z kolorowych liści do naszego kącika przyrodniczego.

7 Wyjście do księgarni „Za rogiem”
Przedszkolaki uczestniczyły też w warsztatach z książką pt. „Dziwne zwierzęta” Lotty Olsson. Było to artystyczne spotkanie dzieci z literaturą piękną. Warsztaty z książką przybliżyły dzieciom ważne tematy ogólnoludzkich relacji: tolerancję i wyrozumiałość.

8 4 – go października przedszkolaki wybrały się do Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

9 W Filharmonii…

10

11 „Czerwone włosy, pomarańczowe butki, całe w kolorkach są…marchewkowe ludki!!! Marchewkowe pole, a nawet las na pomarańczowo przedszkole dziś wita nas!” 21 – go października przedszkolaki świętowały Dzień Marchewki. Były wierszyki, piosenki, degustacja i oczywiście nie zabrakło tez konkursów dla dzieci.

12 Wycieczka do planetarium
29 – go października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie. W I części zaproszono nas na seans astronomiczny prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba. W II części seans przeniósł nas do tropikalnej rafy – świata pełnego przygód i niebezpieczeństw.

13 Halloween 31 – go października w przedszkolu zorganizowano bal z okazji Halloween. Zabawa przyniosła dzieciom dużo radości i sprawiła, że na ich twarzach zagościł uśmiech.

14 Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane za duchy, czarownice, wampiry lub ukryły twarze za maskami.

15

16 Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 – go listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, opisywały swoje przytulanki.

17 Andrzejki… „W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas”.
29 – go listopada przedszkolaki brały udział w zabawie andrzejkowej. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.

18 Byliśmy w Szkole Podstawowej OSKAR…
Przedszkolaki odwiedziły też uczniów ze Szkoły Podstawowej OSKAR. Brały udział w zajęciach zorganizowanych przez panią Anię i miały możliwość zobaczyć, jak funkcjonuje placówka jaką jest szkoła podstawowa, poznać zasady w niej panujące i zrobić pracę plastyczną.

19 Konkurs… Przedszkolaki wzięły udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli 2013 organizowanym pod hasłem „drugie życie śmieci”. Udział w konkursie przyczynił się do propagowania idei ekologii wśród dzieci oraz rozwijania ich umiejętności plastycznych.

20 Nasze dzieło…

21 A w grudniu… Ostatni miesiąc roku, poświęciliśmy na rozmowy o Świętach Bożego Narodzenia. Poznawaliśmy różne zwyczaje i obrzędy. Dzieliliśmy się swoimi refleksjami i przemyśleniami. Opowiadaliśmy o tym, jak wyglądają przygotowania do świąt w naszych domach. Wiemy, że przed świętami jest mnóstwo pracy: sprzątanie, zakupy, gotowanie, a także o konieczności czekania na pierwszą gwiazdkę, o dzieleniu się opłatkiem i składaniu życzeń. Wspólnie ubraliśmy przedszkolną choinkę, wykonaliśmy liczne ozdoby choinkowe, które mogliście zobaczyć na „Kiermaszu Świątecznym”.

22 Dnia 4 grudnia świętowaliśmy w przedszkolu „Dzień Górnika”, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią.

23 Mikołajki… 6 – go grudnia do naszego przedszkola przybył Święty
Mikołaj. Rozmawiał z dziećmi i przestrzegał, aby były grzeczne. Każdemu dziecku wręczył prezent, sprawiając, że na twarzach wszystkich przedszkolaków zagościł uśmiech.

24

25

26

27

28 Jasełka bożonarodzeniowe…
19 – go grudnia dzieci brały udział w jasełkach bożonarodzeniowych zorganizowanych w Kościele św. Mateusza w Olsztynie. Przedszkolaki w pięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami. W kościele zapanowała wspaniała, świąteczna atmosfera.

29

30 Kolędujemy…

31

32 Kiermasz świąteczny… Na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia w przedszkolu odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez nasze przedszkolaki i ich wychowawczynie. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci.

33 Na stoiskach znalazły się bożonarodzeniowe dekoracje: ozdoby z masy solnej, pierniki, choinki, stroiki, bombki wykonane różnymi technikami, świeczniki, kartki świąteczne itp..

34

35 Pieczemy pierniczki… Specjalnie na świąteczny kiermasz przedszkolaki piekły, a potem dekorowały pierniczki. Sprawiło to dzieciom wiele, wiele radości…

36 Dzień Babci i Dziadka 24 – go stycznia obchodziliśmy
w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po wystąpieniach dzieci zaśpiewały dziadkom „Sto lat!” i wręczyły upominki. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych było to nie lada przeżycie.


Pobierz ppt "5 – 6 – latki Przedszkole Patryk Hallera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google