Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urodziła się 12 lipca 1997 roku w Pakistanie. Malala, 16-letnia Pakistanka, o której usłyszał cały świat. Przede wszystkim ten muzułmański. W którym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urodziła się 12 lipca 1997 roku w Pakistanie. Malala, 16-letnia Pakistanka, o której usłyszał cały świat. Przede wszystkim ten muzułmański. W którym."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Urodziła się 12 lipca 1997 roku w Pakistanie.

4 Malala, 16-letnia Pakistanka, o której usłyszał cały świat. Przede wszystkim ten muzułmański. W którym upomniała się - upominała regularnie - o prawa kobiet. O mało nie przypłaciła tego życiem. Dla talibów jest wrogiem, ale dla wielu jest wzorem. I mocną noblowską kandydatką.

5 Za swoją działalność została nominowana do wielu nagród i zdobyła pierwszą nagrodę Pakistan's First National Peace Prize.

6 W dniu 9 października 2012 roku została postrzelona w głowę i szyję przez zamachowców Talibów Oprócz niej w ataku ucierpiały jeszcze dwie dziewczyny: Kainat Riaz i Shazia Ramzan9 października2012

7

8 W 2013 otrzymała nagrodę Anny Politkowskiej i Nagrodę SacharowaAnny PolitkowskiejNagrodę Sacharowa

9 Nagroda Sacharowa przyznana jest przez Parlament Europejski. Talibowie orzekli, że 16-latka na nagrodę nie zasłużyła i ostrzegli, że musi ona liczyć się z atakiem z ich strony.

10

11 12 lipca przed forum ONZ w Nowym Jorku, Malala zaapelowała do światowych mocarstw, by prowadziły politykę na rzecz pokoju, edukacji dzieci i praw kobiet

12 Gdyby dostała pokojowego Nobla - byłaby najmłodszym laureatem tej nagrody.

13 Dziękuję za uwagę Klaudia Kuna


Pobierz ppt "Urodziła się 12 lipca 1997 roku w Pakistanie. Malala, 16-letnia Pakistanka, o której usłyszał cały świat. Przede wszystkim ten muzułmański. W którym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google