Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Recykling i segregacja odpadów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Recykling i segregacja odpadów"— Zapis prezentacji:

1 Recykling i segregacja odpadów

2 RECYKLING Recykling - w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach - to taki odzysk, który polega na powtórnym przetwarzaniu substancji lub materiałów zawartych w odpadach, w procesie produkcyjnym w celu uzyskania substancji lub materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub o innym przeznaczeniu. Funkcjonuje wiele różnych pojęć recyklingu.

3 Segregacja odpadów Papier segregujemy do pojemników na makulaturę rozstawionych na korytarzach poszczególnych zakładów, w części dydaktycznej INOŚ i w refektarzu. Zebrany papier odsprzedawany jest do firmy ATOL sp. z o.O. Zajmującej się jego odzyskiem. Szkło i plastik wrzucamy do pojemnika do selektywnej zbiórki odpadów umieszczonego w refektarzu. W przypadku szkła zbiórka obejmuje wszelkie opakowania (słoiki, butelki itp.) ze szkła bezbarwnego i kolorowego (dotyczy to także szkła laboratoryjnego, ale nie po substancjach toksycznych). Zbiórka plastiku dotyczy wszelkich opakowań plastikowych z wyłączeniem folii i toreb. Zebrane w budynku szkło i plastik wywożone są przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Ivan Gansewinkel Kraków sp. z o.O.

4 Baterie Instytut przyłączył się także do akcji zbiórki baterii organizowanej przez Organizację Odzysku – REBA – utworzoną przez największych producentów i importerów baterii. Oznakowane pudełko na baterie znajduje się w refektarzu i obejmuje zbiórkę baterii: cynkowo-węglowych, cynkowo-powietrznych (oznaczone literą „R”), alkalicznych (oznaczone literami „LR”) litowych i zestawów akumulatorowych (wtórne baterie niklowo-kadmowe, niklowo- wodorkowe) o wadze do 0,5 kg, będących w stanie zupełnego rozładowania, albo po uprzednim zabezpieczeniu baterii nie rozładowanych przed krótkim spięciem. Po zapełnieniu pudełka odsyłamy je do organizatora akcji.

5 Galeria

6 Bibliografia Wykonała Kamila Kucharska kl. I A
Korzystałam z: Słownik biologiczny, strona internetowa


Pobierz ppt "Recykling i segregacja odpadów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google