Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uśmiechnij się –Papież jakiego nie znamy Autor : Sandra Zielińska Klasa : III b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uśmiechnij się –Papież jakiego nie znamy Autor : Sandra Zielińska Klasa : III b."— Zapis prezentacji:

1

2 Uśmiechnij się –Papież jakiego nie znamy Autor : Sandra Zielińska Klasa : III b

3 Młodzież solą ziemi i światłem świata, Młodzież nadzieją kościoła Jan Paweł II miał duże poczucie humoru.Trzeba o tym pamiętać, by obok bólu po stracie tak nieodżałowanego Papieża mogła być jednocześnie i radość wspominania. Z uśmiechem łatwiej pamiętać, wspominać i opowiadać o Janie Pawle II

4 Karolek W maleńkiej mieścinie dziecina się rodzi. Witają go zwyczajnie starzy i młodzi, bo nikt z sąsiadów, jak również z rodziny, nie domyśla się jeszcze, ile w tym boskiej przyczyny. Jakiż to wielki dar Boży, że mały Karolek kiedyś papieską piuskę włoży.

5 *** Piękne to były czasy, gdy w Wadowickiej szkole pojawił się mały Karol o wdzięcznej ksywce Lolek Uczył się bardzo pilnie, pomysłów zawsze miał wiele, i dzięki niemu w szkole było dużo weselej. Mądrala, tak wiele potrafił ! Teatr już uczniów nie męczył, od kiedy Lolek ich bawił i zjeżdżał wciąż na poręczy.

6 Karol Żył sobie człowiek… Karolem Go nazwano. Wesoły był, ruchliwy, aż o niego się bano. Lecz kiedy już dorósł, a przeżył niemało, stwierdził: Chcę być księdzem !. Pomyślał i tak też się stało.

7 *** Nadal był ruchliwy : kajaki i góry, a Bóg się uśmiechał do Wojtyły z góry.

8 *** Wkrótce nasz Karol strój kardynalski włożył i nadal swą miłość między ludzi mnożył

9 Dobra nowina Bóg wierność nagradza, szybciej niż się zdaje. Pokorny nasz Karol papieżem zostaje. Jak zawsze jest skromny, z uśmiechniętą miną, jeździ po całym świecie z Dobrą Nowiną.

10 Wadowice W Wadowicach mieście małym wyrósł człowiek tak wspaniały. Pierwszy Polak Papież Świata, który żył nam długie lata. Kochał wszystkich zatroskanych, biednych, smutnych, roześmianych.

11 Widziałem Ze swą laską, górską ścieżkę Raz kolejny pokonuje. Polskie góry, jodły, świerki Tęsknym wzrokiem obejmuje. Piękne Tatry ukochane I radosne śpiewy hal Wtórują piosenkę zapomnianą: Góralu czy ci nie żal…

12 Ojcze Święty Ojcze Święty, Tyś był chętny do pomocy wszystkim ludziom, w chwilach trudnych, w chwilach pięknych, w najwspanialszych chwilach świętych.

13 *** On uczył nas żyć On umiał rozmawiać z Bogiem On nie wymagał poświęceń On jedyny kochał młodzież Na pewno wiecie o kim mowa Na pewno znacie odpowiedź tę Ponieważ nie ma takiego sługi Jakim był papież Jan Paweł II

14 *** Swoim uśmiechem zarażał cały świat. To on nauczał nas, by z uśmiechem i dobrocią po ziemi stąpać jak ptak.

15 *** Później do nas przyjeżdżał z licznymi pielgrzymkami, chciał jak najczęściej widzieć się z rodakami. Wspominał maturę, sprawdziany, kartkówki, to, jak po egzaminach chodził na kremówki

16 *** Zapalony sportowiec i miłośnik nogi, Zawodnik numer 1 i kibic Cracovii. W teatrze Rapsodycznym swoich sił próbował, Mickiewiczem, Norwidem tutaj debiutował.

17 *** U górali co roku choinki zamawiał, bez nich świąt sobie nie wyobrażał. Uśmiechał się, gdy słyszał nasze Zostań z nami ! I choć był daleko, to nigdy nie byliśmy sami.

18 *** Uczył nas wiary, miłości i nadziei …, w Nim wzór postępowania wszyscy widzieli. Nie chciał naszych łez, smutku i cierpienia. Pragnął, byśmy z miłości zmieniali swe sumienia.

19 *** Małe serce a dużo miłości Mała twarz a duży uśmiech Mała ręka a objęła cały świat Mała dusza a tyle dobroci

20 *** Czasu cofnąć nie można. Ale miłość do niego jest ciągle taka sama. I niezmienna.

21 *** Pasterzu wielki, ojcze polskiej ziemi, za wszystko dzisiaj – podziękować Ci chcemy.


Pobierz ppt "Uśmiechnij się –Papież jakiego nie znamy Autor : Sandra Zielińska Klasa : III b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google