Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Uśmiechnij się –Papież jakiego nie znamy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Uśmiechnij się –Papież jakiego nie znamy”"— Zapis prezentacji:

1 „Uśmiechnij się –Papież jakiego nie znamy”
Autor : Sandra Zielińska Klasa : III b

2 „Młodzież solą ziemi i światłem świata , Młodzież nadzieją kościoła”
Jan Paweł II miał duże poczucie humoru .Trzeba o tym pamiętać , by obok bólu po stracie tak nieodżałowanego Papieża mogła być jednocześnie i radość wspominania ”Z uśmiechem łatwiej pamiętać , wspominać i opowiadać o Janie Pawle II „

3 „ Karolek „ W maleńkiej mieścinie dziecina się rodzi Witają go zwyczajnie starzy i młodzi , bo nikt z sąsiadów , jak również z rodziny , nie domyśla się jeszcze , ile w tym boskiej przyczyny Jakiż to wielki dar Boży , że mały Karolek kiedyś papieską piuskę włoży .

4 *** Piękne to były czasy , gdy w Wadowickiej szkole pojawił się mały Karol o wdzięcznej ksywce „ Lolek ” Uczył się bardzo pilnie , pomysłów zawsze miał wiele , i dzięki niemu w szkole było dużo weselej Mądrala , tak wiele potrafił ! Teatr już uczniów nie męczył , od kiedy Lolek ich bawił i zjeżdżał wciąż na poręczy .

5 „ Karol ” Żył sobie człowiek… Karolem Go nazwano Wesoły był , ruchliwy , aż o niego się bano Lecz kiedy już dorósł , a przeżył niemało , stwierdził: „Chcę być księdzem ! ” Pomyślał i tak też się stało .

6 *** Nadal był ruchliwy : kajaki i góry , a Bóg się uśmiechał do Wojtyły z góry .

7 *** Wkrótce nasz Karol strój kardynalski włożył i nadal swą miłość między ludzi mnożył

8 „ Dobra nowina ” Bóg wierność nagradza , szybciej niż się zdaje Pokorny nasz Karol papieżem zostaje Jak zawsze jest skromny , z uśmiechniętą miną , jeździ po całym świecie z Dobrą Nowiną .

9 „Wadowice” W Wadowicach mieście małym wyrósł człowiek tak wspaniały Pierwszy Polak Papież Świata, który żył nam długie lata Kochał wszystkich zatroskanych, biednych , smutnych , roześmianych.

10 „ Widziałem „ Ze swą laską , górską ścieżkę Raz kolejny pokonuje Polskie góry , jodły , świerki Tęsknym wzrokiem obejmuje Piękne Tatry ukochane I radosne śpiewy hal Wtórują piosenkę zapomnianą: „Góralu czy ci nie żal…”

11 „ Ojcze Święty „ Ojcze Święty , Tyś był chętny do pomocy wszystkim ludziom , w chwilach trudnych , w chwilach pięknych , w najwspanialszych chwilach świętych .

12 *** On uczył nas żyć On umiał rozmawiać z Bogiem On nie wymagał poświęceń On jedyny kochał młodzież Na pewno wiecie o kim mowa Na pewno znacie odpowiedź tę Ponieważ nie ma takiego sługi Jakim był papież Jan Paweł II

13 *** Swoim uśmiechem ” zarażał „ cały świat To on nauczał nas , by z uśmiechem i dobrocią po ziemi stąpać jak ptak .

14 *** Później do nas przyjeżdżał z licznymi pielgrzymkami , chciał jak najczęściej widzieć się z rodakami. Wspominał maturę , sprawdziany , kartkówki , to , jak po egzaminach chodził na kremówki

15 *** Zapalony sportowiec i miłośnik „ nogi ”, Zawodnik numer 1 i kibic Cracovii W teatrze Rapsodycznym swoich sił próbował , Mickiewiczem , Norwidem tutaj debiutował .

16 *** U górali co roku choinki zamawiał , bez nich świąt sobie nie wyobrażał . Uśmiechał się , gdy słyszał nasze „Zostań z nami ! ” I choć był daleko , to nigdy nie byliśmy sami .

17 *** Uczył nas wiary , miłości i nadziei …, w Nim wzór postępowania wszyscy widzieli . Nie chciał naszych łez , smutku i cierpienia . Pragnął , byśmy z miłości zmieniali swe sumienia .

18 *** Małe serce a dużo miłości Mała twarz a duży uśmiech Mała ręka a objęła cały świat Mała dusza a tyle dobroci

19 *** Czasu cofnąć nie można Ale miłość do niego jest ciągle taka sama I niezmienna .

20 *** Pasterzu wielki , ojcze polskiej ziemi , za wszystko dzisiaj – podziękować Ci chcemy .


Pobierz ppt "„Uśmiechnij się –Papież jakiego nie znamy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google