Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

-wyszukiwanie informacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "-wyszukiwanie informacji."— Zapis prezentacji:

1 -wyszukiwanie informacji.
Multimedialne źrodła wiadomosci o sztuce - -wyszukiwanie informacji.

2 MULTIMEDIA W EDUKACJI SZTUKI
Sięgnijmy zatem do Wikipedii ─ największej encyklopedii świata ─ by poznać definicję multimediów: MULTIMEDIA (z łac. Multum + Medium) to media, które wykorzystują różne formy informacji oraz różne formy ich przekazu (np. tekst, dźwięk, grafikę, animację, wideo) w celu dostarczania odbiorcom informacji lub rozrywki. Termin „multimedia” ma również zastosowanie w mediach elektronicznych służących do rejestrowania oraz odtwarzania treści multimedialnych. Multimedia posiadają cechy tradycyjnych technik mieszanych i sztuk pięknych, jednak mają szerszy zakres. Termin bogate media jest synonimem terminu multimedia interaktywne.

3 do kombinacji mediów elektronicznych składających się
W mowie potocznej termin multimedia odnosi się do kombinacji mediów elektronicznych składających się z filmu, obrazów, dźwięków i tekstu, która umożliwia odbiór interaktywny. Wiele informacji dostępnych obecnie w Internecie odpowiada tej definicji. Termin media jest liczbą mnogą słowa medium i oznacza środki masowego przekazu. Natomiast słowo "multimedia" jest pleonazmem, czyli określa wielokrotność jednej formy mediów takich jak np. zbiór płyt CD. Nazwę „multimedia” stosuje się jedynie do określenia różnych form mediów. Termin „multimedia” więc jest niejednoznaczny. Treść statyczną (np. książkę papierową) można traktować jako multimedia, jeśli posiada zarówno obrazki jak i tekst, albo jako formę interaktywną, jeśli użytkownik przewraca strony kiedy chce.

4 Trudność w zdefiniowaniu multimediów wynika bowiem z ich niezwykle bogatej natury, różnorodności zastosowań, z przenikania się sztuki z technologią, nauki z rozrywką, treści z formą. Techniki multimedialne wykorzystywane są m.in. w: Edukacji; Reklamie; Rozrywce i sztukach pięknych.

5 Np. na stronie http://igo.net.pl/informacje-o-sztuce.html znajdziemy:

6 BIBLIOGRAFIA


Pobierz ppt "-wyszukiwanie informacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google