Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MULTIMEDIA W EDUKACJI SZTUKI Sięgnijmy zatem do Wikipedii największej encyklopedii świata by poznać definicję multimediów: MULTIMEDIA (z łac. Multum +

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MULTIMEDIA W EDUKACJI SZTUKI Sięgnijmy zatem do Wikipedii największej encyklopedii świata by poznać definicję multimediów: MULTIMEDIA (z łac. Multum +"— Zapis prezentacji:

1

2 MULTIMEDIA W EDUKACJI SZTUKI Sięgnijmy zatem do Wikipedii największej encyklopedii świata by poznać definicję multimediów: MULTIMEDIA (z łac. Multum + Medium) to media, które wykorzystują różne formy informacji oraz różne formy ich przekazu (np. tekst, dźwięk, grafikę, animację, wideo) w celu dostarczania odbiorcom informacji lub rozrywki. Termin multimedia ma również zastosowanie w mediach elektronicznych służących do rejestrowania oraz odtwarzania treści multimedialnych. Multimedia posiadają cechy tradycyjnych technik mieszanych i sztuk pięknych, jednak mają szerszy zakres. Termin bogate media jest synonimem terminu multimedia interaktywne.

3 W mowie potocznej termin multimedia odnosi się do kombinacji mediów elektronicznych składających się z filmu, obrazów, dźwięków i tekstu, która umożliwia odbiór interaktywny. Wiele informacji dostępnych obecnie w Internecie odpowiada tej definicji. Termin media jest liczbą mnogą słowa medium i oznacza środki masowego przekazu. Natomiast słowo "multimedia" jest pleonazmem, czyli określa wielokrotność jednej formy mediów takich jak np. zbiór płyt CD. Nazwę multimedia stosuje się jedynie do określenia różnych form mediów. Termin multimedia więc jest niejednoznaczny. Treść statyczną (np. książkę papierową) można traktować jako multimedia, jeśli posiada zarówno obrazki jak i tekst, albo jako formę interaktywną, jeśli użytkownik przewraca strony kiedy chce.

4 Trudność w zdefiniowaniu multimediów wynika bowiem z ich niezwykle bogatej natury, różnorodności zastosowań, z przenikania się sztuki z technologią, nauki z rozrywką, treści z formą. Techniki multimedialne wykorzystywane są m.in. w: Edukacji; Reklamie; Rozrywce i sztukach pięknych.

5 Np. na stronie http://igo.net.pl/informacje-o-sztuce.html znajdziemy: http://igo.net.pl/informacje-o-sztuce.html

6 BIBLIOGRAFIA http://pl.wikipedia.org/wiki/Multimedia


Pobierz ppt "MULTIMEDIA W EDUKACJI SZTUKI Sięgnijmy zatem do Wikipedii największej encyklopedii świata by poznać definicję multimediów: MULTIMEDIA (z łac. Multum +"

Podobne prezentacje


Reklamy Google