Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Pawe ł II patron naszego Gimnazium nr.6. Jan Pawe ł I I Zna Ca ł y Ś wiat. Jan Pawe ł II – Ur. 18 maja 1920 r jako Karol Wojty ł a w Wadowicach (archidiecezja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Pawe ł II patron naszego Gimnazium nr.6. Jan Pawe ł I I Zna Ca ł y Ś wiat. Jan Pawe ł II – Ur. 18 maja 1920 r jako Karol Wojty ł a w Wadowicach (archidiecezja."— Zapis prezentacji:

1 Jan Pawe ł II patron naszego Gimnazium nr.6

2 Jan Pawe ł I I Zna Ca ł y Ś wiat. Jan Pawe ł II – Ur. 18 maja 1920 r jako Karol Wojty ł a w Wadowicach (archidiecezja krokowska) w rodzinie urz ę dnika wojskowego.

3 Do lutego 2004r.odbył 102 podrurze apostolskie,podczas których odwiedził 135 krajów.Spędził w podrużah apostolskich po świecie 580 dni przebył około1mln 162 tys. Km.Ponadto odbył 143 podróże do różnych diecezji i regionów Włoch oraz 303 razy odwiedził parafie Rzymskie.Osiem razy odwiedził Polske 1983,1987,1991,1995,1997, 1999,2002. Sta Ń my si Ę sobie wzajemnie bliscy podró Ż e jana paw Ł a II

4 Testament z dnia 6 III 1979 r W Imie Trójcy Przenajświętszej. Amen.,,Czuwajcie bo nie wiecie,kiedy Pan wasz przybędzie – te słowa przypominają mi ostatecznie wezwanie,które nastąpi wówczas,kiedy Pan zechce.Pragne za nim podążyć i pragne,aby wszystko co składa się na moje ziemskie życie,przygotowało mnie do tej chwili.Nie wiem kiedy ona nastąpi ale tak jak wszystko,również i te chwile oddaje w ręce Matki mojego Mistrza: Totus Tuus. W tych samych rękach matczynych zostawiam wszystko i Wszystkich, którymi związało mnie moje życie i moje powołanie.W tych Rękach zostawia nade wszystko Kościuł, a takrze mój Naród i colą luckość.Wszystkim dziękuje.Wszystkich proszę o przebaczenie.Prosze takrze o modlitwe,aby miłosierdzie Boże okazało się większe od mojej słabości i niegodności.W czasie rekolekci przeczytałem raz jeszcze testamęt Świentego Pawła VI.Lektura ta skłoniła mnie do napisani niniejszego testamętu. Nie pozostawiam po sobie własności,którą należałoby zadysponować.Rzeczy codziennego użytku,którymi się posługiwałem proszę rozdać wedle uznania. Notatki osobiste spalić.Proszę ażeby nad tymi sprawami czuwał Ks.Stanisław,któremu dziękuje za tyloletnią wyrozumiałą współprace i pomoc.Wszystkir zaś inne podziękowania zostawiam w sercu przed Bogiem Samym,bo trudno je tu wyrazić. Co do pogrzebu,powtarzam te same dyspozycje,jakie wydał ojciec Święty Paweł VI.O miejscu niech zdecyduje kolegium kardynalskie i Rodacy. Po Śmierci proszę o msze święte i modlitwy. Jan Pawe ł II Rzym,6. III.1979.

5 trzecia Pielgrzymka do polski- Kalendarz wizyty papieskiej 8 czerwca Warszawa lądowanie papieskiego samolotu spotkanie w archikatedrze spotkanie ekumeniczne spotkanie z władzami na Zamku Królewskim rozpoczęcie II Krajowego Kongresu Eucharystycznego 9 czerwca lublin 9.00-wizyta na Majdanku 9.45-nawiedzenie Katedry Lubelskiej spotkanie na KUL Msza św. w dzielnicy Czuby 10 czerwca Tarnów, kraków 9.00-Msza beatyfikacyjna na osiedlu Jasna w Tarnowie Nieszpory na placu przed katedrą spotkanie z wiernymi na Błoniach w Krakowie Msza św. na Wawelu 11 czerwca szczecin gdynia gda Ń sk Msza św. na Jasnych Błoniach w Szczecinie spotkanie w bazylice Katedralnej spotkanie z ludźmi morza na skwerze Kościuszki w Gdyni powitanie w Oliwie; 12 czerwca Gda ń sk Cz ę stochowa 7.40-spotkanie ze światem kultury w oliwskiej katedrze; 9.00-spotkanie z młodzieżą na Westerplatte; spotkanie z chorymi w bazylice mariackiej; złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych stoczniowców; Msza św. na Zaspie przylot do Częstochowy Apel Jasnogurski; 13 czerwca Ł ud ź Warszawa 9.00-Msza św. Na lotnisku Lublinek spotkanie z przedstawicielami świata kultury i nauki w katedrze Łuckiej; wizyta w zakladach włukniarskich Uniontex 14czerwca,Warszawa 8.20-spotkanie z reprezętacją Związku Religijnemu Wyznania Mojżeszowego; 8.50-modlitwa u grobu ks. Jerzego Popiełuszki; 9.20-nawiedzenie kościoła oo.bazylianów Msza św.na placu defilad na zakończenie II Krajowego Kongresu Eucharystycznego; spotkanie z Eposkopatem Polski; pożegnanie na lotnisku okęcie

6 Dzi Ę kuje za ogl Ą dni Ę cie mojej strony. By ł a ona po Ś wi Ś cona naszemu przysz ł emu patronowi: Janowi Paw ł owi II


Pobierz ppt "Jan Pawe ł II patron naszego Gimnazium nr.6. Jan Pawe ł I I Zna Ca ł y Ś wiat. Jan Pawe ł II – Ur. 18 maja 1920 r jako Karol Wojty ł a w Wadowicach (archidiecezja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google