Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Album mody ekologicznej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Album mody ekologicznej"— Zapis prezentacji:

1 Album mody ekologicznej

2 MATERIAŁY: Folia przezroczysta lub kolorowa(1.6mx 1m) Stare kasety stereo Rolki od papieru toaletowego Kolorowe gazety Taśma klejąca Zszywacz WYKONANIE: Obwijamy modelkę folią. Następnie formujemy kształt sukni i spinamy folię zszywaczem. Z gazety robimy kulki papieru, które doczepiamy do foli. Od połowy uda robimy rozcięcie zostawiając samą folie. Na środku doczepiamy frędzelki z taśmy z kaset. Wzdłuż pasa od prawej strony w dół kończąc na trenie doczepiamy rolki od papieru. Pod rolkami podoczepiamy mniejsze rolki od papieru z których zwisają frędzelki z taśmy długości ok. 20cm.

3 MATERIAŁY: Gazety (kolorowe i zwykłe) Stara sukienka, tunika lub kawałek materiału (1mx1m) Zszywacz Taśma klejącą WYKONANIE: Na modelkę zakładamy starą sukienkę (lub obwijamy modelkę materiałem, który po uformowaniu zszywamy ). Do sukienki przyczepiamy kulki papieru. Z gazet robimy wachlarze, które podoczepiamy do sukienki tak, aby odstawały. Można je przyczepiać na przemian raz kolorowy wachlarz, a raz ze zwykłej gazety.

4 MATERIAŁY: Kolorowe gazety Folia Taśma klejąca przezroczysta i dwustronna Naklejki kolorowe WYKONANIE: Z foli robimy podkład żeby gazety się szybko nie podarły. Do foli doczepiamy strony gazety (płasko), robimy ramiączka które doczepiamy za pomocą taśmy dwustronnej. Do jednego z nich doczepiamy wachlarz z gazety. Gorset możemy jeszcze ozdobić kolorowymi naklejkami. Spódniczkę robimy z gazet zwiniętych w rurki , które doczepiamy ciasno do gorsetu zszywaczem.

5 MARERIAŁY: Stara sukienka (najlepiej czarna) Kubeczki po jogurcie sztuk Farby w spreju lub zwykłe(srebrna i czerwona) Czarny worek Nici i igłę lub zszywacz WYKONANIE: Połowę kubeczków malujemy na czerwono lub srebrno. Przyczepiamy je do sukienki z pomocą igły i nici lub zszywacza. Z foli robimy kokardę na szyje.

6 MATERIAŁY: Biała folia Butelki Korki Kolorowy papier Sznurek Gwóźdź i kombinerki WYKONANIE: Z foli robimy gorset (z ramiączkami lub bez). Do butelek wkładamy kolorowe kulki papieru. Do szyjek butelek przywiązujemy sznurek który przywiązujemy do foli. Nad gazem rozgrzewamy gwóźdź który trzymamy w kombinerkach. Gorącym gwoźdźem przebijam korki i nawlekamy na sznurek.

7 MATERIAŁY: Piłeczki do pin ponga Sznurek Igła WYKONANIE: Piłeczki nakłuwamy i przewlekamy przez nie nitkę poziomo. Potem przewlekamy piłeczki pionowo. Nawlekamy po 10 piłeczek na sznurek ( jeżeli będą za długie można zrobić z mniejszej ilości piłeczek) , robimy 10 takich sznurków przeplatamy pionowo 6 takich kompletów tworząc dwa naramienniki. Pozostałe komplety doczepiamy po dwa pomiędzy tymi na połączonymi wcześniej tak żeby były wyżej. Doczepiamy do sukienki za pomocą sznurka.

8 MATERIAŁY: Płyty Pistolet z klejem Gruba folia Zszywacz WYKONANIE: Folie docinamy na rozmiary modelki, zdejmujemy z modelki i doklejam płyty tak żeby zachodziły na siebie. Folie można upiąć zszywaczem.

9 MATERIAŁY: Biała folia Stare firanki Folia aluminiowa Bibuła Zszywacz WYKONANIE: Z foli robimy gorset . Suknie robimy z firanki z wielu warstw, ostatnią warstwę możemy zrobić dłuższą i pofałdować. Można podoczepiać różyczki z bibuły. Suknie doczepiamy do gorsetu, robimy pasek z foli aluminiowej.

10 MATERIAŁY: Czarna folia (120 l i 30 l) Zszywasz Wstążka Karton Nożyczki Stare czarne spodnie materiałowe Gumka WYKONANIE: Z kartonu wykonujemy skrzydła( wielkość skrzydeł dowolna). Spodnie tniemy na paski i przyklejamy do skrzydeł tak żeby nachodziły na siebie. Robimy gorset: owijamy modelkę folią kształtujemy go tak żeby utworzyć dekolt i doczepiamy wstążkę pionowo. Do gorsetu doczepiamy sukienkę z trzech warstw ponakładanych na siebie pofalowanych foli. Tren: obcinamy spód foli i przecinamy ją na pół. Odmierzamy 30cm foli i w tym miejscu doczepiamy do gorsetu wywijając ten kawałek na wierzch. Komin robimy z foli 30 litrowej odcinamy koniec i zakładamy na głowę.

11 MATERIAŁY: Potłuczone talerze porcelanowe (duże kawałki) Pilnik stolarski Pistolet z klejem na gorąco Sznurek Wstążkę Stara bluzka (najlepiej koszula z kołnierzem) i spudnicza WYKONANIE: Kawałki porcelany spiłowujemy jeśli mają ostre zakończenia. Obcinamy rękawy bluzki, doklejamy kawałki porcelany do koszuli tak żeby się lekko na siebie nakładały i w tych miejscach w których na siebie nachodzą też smarujemy klejem. W miejscu gdzie powinny być guziki naklejamy kawałki sznurka tak żeby można było przewlec sznurek lub wstążkę. Do sukienki przyklejamy kawałki porcelany tak samo jak przy bluzce. Zostawiamy lekkie rozcięcie w miejscu gdzie jest ekspres.

12 MATERIAŁY: Stara piłka plażowa Stary krawat Korki Folia (niebieska i czarna) Wstążka Zszywacz Klej WYKONANIE: W piłce wycinamy taki otwór żeby zmieściła się na głowa. Z czarnej foli robimy bluzkę, a z niebieskiej spodenki. Z wstążki robimy szelki do których przyklejamy korki. Do stroju dołączamy krawat.

13 Materiały: Firanka Puszki Butelki Zszywacz Nić i igła Stara spódniczka lub kawałek materiału WYKONANIE Firankę formujemy na modelce w kształt sukienki. Tren robimy z puszek (płasko pozgniatanych) z obu stron. Puszki łączymy za pomocą zszywacza. Tren doczepiamy do sukni.

14 Materiały: Firanka Korki Kasety stereo Nić i igła Nożyczki z ostrymi czubkami lub nóż Wykonanie: Z firanki robimy sukienkę bez ramiączek. Robimy rozcięcie w sukience od połowy uda. Do sukienki przyszywamy korki (od dołu gęsto w górę coraz rzadziej). Z taśm od kaset stereo robimy frędzelki, które łączymy w naszyjnik.

15 Materiały: Firanki Puszki Nić i igła Zszywacz Wykonanie: Firankę formujemy w sukienkę. Robimy zapięcie z tyłu ze sznurka. Łączmy puszki ze sobą i doczepiamy do sukienki. Puszki zaczynamy doczepiać od linii biustu w dół.

16 Materiały: Puszki Firanka Gazeta Sznurek Zszywacz Igła i nić Pasek np. folii Wykonanie: Robimy gorset z puszek (łączymy je za pomocą zszywacza). Z tyłu robimy zapięcie do gorsetu (robimy dziurki w puszkach i przetykamy sznurek). Firankę doczepiamy do gorsetu za pomocą nici. Na dole sukienki wkładamy kulki gazet (do firanki). W pasie sukni (pomiędzy gorsetem, a spódniczką z firanki) doczepiamy pasek.

17 Materiały: Stare piłki plażowe Sznurek Wykonanie: Z piłek wycinamy miseczki stanika, które łączymy sznurkiem (można zrobić ramiączka). Trzecią piłkę przecinamy na pół. Następnie u dołu wycinamy dwa kółka (otwory na nogi). W majtkach przeplatamy sznurek który zawiązujemy na boku.

18 MATERIAŁY: Gazeta Folia Klej Taśma klejąca Sznurek Nożyczki WYKONANIE: Z foli robimy sukienkę, w miejscu stanika obklejamy gazet poziomo. Pozostałą część gazety tniemy na paski o grubości 5 cm. Przyklejamy je do foli taśmą klejącą , a zaczynamy od dołu tworząc warstwy. Z tyłu sukienki robimy zapięcie , robimy dziurki a potem przeplatamy sznurek jak w butach.

19 MATERIAŁY: Folia czarna ( jak największa) i czerwona Zszywacz Nożyczki WYKONANIE: Czarną folie dopasowywujemy do modelki, podwijamy ją do wewnątrz tak żeby kończyła się nad kolanem i doczepiamy zszywaczem. Pod biustem doczepiamy pasek z czerwonej foli można zrobić również z niej kokardkę.


Pobierz ppt "Album mody ekologicznej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google