Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cztery świece. Cztery świece spokojnie płonęły Było tak cicho, że było słychać jak rozmawiały między sobą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cztery świece. Cztery świece spokojnie płonęły Było tak cicho, że było słychać jak rozmawiały między sobą."— Zapis prezentacji:

1 Cztery świece

2 Cztery świece spokojnie płonęły

3 Było tak cicho, że było słychać jak rozmawiały między sobą.

4 Pierwsza powiedziała: Ja jestem POKÓJ Niestety, ludzie nie potrafią mnie chronić. Myślę, że nie pozostaje mi nic innego jak tylko zgasnąć I płomień tej świecy zgasł.

5 Druga powiedziała: JA JESTEM WIARA Niestety nie jestem nikomu potrzebna. Ludzie nie chcą o mnie nic wiedzieć, nie ma sensu żebym dalej płonęła. Ledwie to powiedziała, lekki powiew wiatru zgasił ją.

6 Bardzo smutna trzecia świeca powiedziała: Ja jestem MIŁOŚĆ Nie mam sił już dalej płonąć. Ludziom nie zależy na mnie i nie chcą mnie rozumieć. Nienawidzą najbardziej tych, którzy kochają ich najbardziej– swoich bliskich. I nie czekając długo I ta świeca zgasła.

7 Nagle... do pokoju weszło dziecko i zobaczyło trzy zgasłe świece. Przestraszone zawołało: Co robicie! MUSICIE PŁONĄĆ - BOJĘ SIĘ CIEMNIOŚCI! I zapłakało.

8 Wzruszona Czwarta świeca powiedziała: NIE BÓJ SIĘ I NIE PŁACZ! DOPÓKI JA PŁONĘ, ZAWSZE MOŻEMY ZAPALIĆ TAMTE TRZY ŚWIECE: JA JESTEM NADZIEJA

9 Z błyszczącymi i pełnymi łez oczyma, dziecko wzięło świecę i zapaliło trzy pozostałe płomienie.

10 NIECH NIGDY W NASZYCH SERCACH NIE GAŚNIE NADZIEJA...

11 …i każdy z nas, jak to dziecko, niech będzie narzędziem, gotowym swoją nadzieją zawsze rozpalić Wiarę, Pokój i Miłość!!!


Pobierz ppt "Cztery świece. Cztery świece spokojnie płonęły Było tak cicho, że było słychać jak rozmawiały między sobą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google