Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Multimedialna św. Jakub Apostoł Jakub Zackowski IA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Multimedialna św. Jakub Apostoł Jakub Zackowski IA."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Multimedialna św. Jakub Apostoł Jakub Zackowski IA

2 Jakubowi apostołowi przypadło w udziale dać świadectwo o kielichu Chrystusa – nie w słowach, lecz w czynach. Początkiem tej drogi był ogród Getsemani, gdzie Jakub towarzyszył Jezusowi w pełnej trwogi przed konaniem modlitwie. Przeżył śmierć Nauczyciela, oglądał Jego zmartwychwstanie, a następnie napełniony mocą Ducha Świętego zaczął głosić Ewangelię. Na końcu drogi ginie w Jerozolimie, prawdopodobnie w 44 r. n. e., ścięty na rozkaz Heroda Agryppy. Wzorem swego Mistrza, oddaje życie Ojcu; prawdziwie pije z kielicha Chrystusa, mając udział w Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Składa ostateczne świadectwo o miłości swego życia.

3 Naucz nas Jakubie Starszy, jak być wiernym Chrystusowi nawet w najtrudniejszych momentach życia.

4 25 lipca – św. Jakuba Apostoła

5 Katedra pod wezwaniem św. Jakuba w Szczecinie

6 Modlitwa do św. Jakuba Część pierwsza: Część pierwsza: Święty Jakubie którego imię na chrzcie świętym otrzymałem, racz być moim opiekunem i przewodnikiem do nieba. Uproś mi światło i dar rady w wątpliwościach, siły i męstwo w pokusach i przeciwnościach, kieruj moimi krokami, a ręce moje nakłaniaj ku dobrym uczynkom, a serce i wolę zapalaj do miłości Boga i bliźniego. Święty Jakubie którego imię na chrzcie świętym otrzymałem, racz być moim opiekunem i przewodnikiem do nieba. Uproś mi światło i dar rady w wątpliwościach, siły i męstwo w pokusach i przeciwnościach, kieruj moimi krokami, a ręce moje nakłaniaj ku dobrym uczynkom, a serce i wolę zapalaj do miłości Boga i bliźniego.

7 Część druga: Racz mi Twoją możną przyczyną wyjednać u Boga łaski i dary potrzebne do prowadzenia życia miłego Bogu, abym kierowany przez Ciebie wiernie służył Bogu i nieustannie postępował w cnotach, a kiedyś wraz z Tobą radował się w niebie na wieki. Amen. Racz mi Twoją możną przyczyną wyjednać u Boga łaski i dary potrzebne do prowadzenia życia miłego Bogu, abym kierowany przez Ciebie wiernie służył Bogu i nieustannie postępował w cnotach, a kiedyś wraz z Tobą radował się w niebie na wieki. Amen.

8

9 Dziękuję za obejrzenie tej prezentacji multimedialnej. Mam nadzieję że się podobała. Dziękuję za obejrzenie tej prezentacji multimedialnej. Mam nadzieję że się podobała. Jakub Zackowski


Pobierz ppt "Prezentacja Multimedialna św. Jakub Apostoł Jakub Zackowski IA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google