Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Multimedialna św. Jakub Apostoł

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Multimedialna św. Jakub Apostoł"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Multimedialna św. Jakub Apostoł
Jakub Zackowski IA

2 Jakubowi apostołowi przypadło w udziale dać świadectwo o „kielichu Chrystusa” – nie w słowach, lecz w czynach. Początkiem tej drogi był ogród Getsemani, gdzie Jakub towarzyszył Jezusowi w pełnej trwogi przed konaniem modlitwie. Przeżył śmierć Nauczyciela, oglądał Jego zmartwychwstanie, a następnie napełniony mocą Ducha Świętego zaczął głosić Ewangelię. Na końcu drogi ginie w Jerozolimie, prawdopodobnie w 44 r. n. e., ścięty na rozkaz Heroda Agryppy. Wzorem swego Mistrza, oddaje życie Ojcu; prawdziwie pije z kielicha Chrystusa, mając udział w Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Składa ostateczne świadectwo o miłości swego życia.

3 Naucz nas Jakubie Starszy, jak być wiernym Chrystusowi nawet w najtrudniejszych momentach życia.

4 25 lipca – św. Jakuba Apostoła
  

5 Katedra pod wezwaniem św. Jakuba w Szczecinie

6 Modlitwa do św. Jakuba Część pierwsza:
„Święty Jakubie którego imię na chrzcie świętym otrzymałem, racz być moim opiekunem i przewodnikiem do nieba. Uproś mi światło i dar rady w wątpliwościach, siły i męstwo w pokusach i przeciwnościach, kieruj moimi krokami, a ręce moje nakłaniaj ku dobrym uczynkom, a serce i wolę zapalaj do miłości Boga i bliźniego. „

7 Część druga: „Racz mi Twoją możną przyczyną wyjednać u Boga łaski i dary potrzebne do prowadzenia życia miłego Bogu, abym kierowany przez Ciebie wiernie służył Bogu i nieustannie postępował w cnotach, a kiedyś wraz z Tobą radował się w niebie na wieki. Amen.

8

9 Dziękuję za obejrzenie tej prezentacji multimedialnej
Dziękuję za obejrzenie tej prezentacji multimedialnej. Mam nadzieję że się podobała.  Jakub Zackowski


Pobierz ppt "Prezentacja Multimedialna św. Jakub Apostoł"

Podobne prezentacje


Reklamy Google