Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mali warszawiacy poznają muzykę Tekli z Bądarzewskich Baranowskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mali warszawiacy poznają muzykę Tekli z Bądarzewskich Baranowskiej."— Zapis prezentacji:

1 Mali warszawiacy poznają muzykę Tekli z Bądarzewskich Baranowskiej

2 W Zielonym Zakątku już od dwóch lat prowadzony jest projekt badawczy Mali warszawiacy poznają muzykę polskiej zapomnianej kompozytorki – Tekli Bądarzewskiej.

3

4 Wstępem do projektu był spacer po Cmentarzu Powązkowskim. Zwiedzając groby sławnych Polaków dzieci dotarły również do grobu Tekli Bądarzewskiej.

5

6 Kolejnym działaniem było wysłuchanie utworu Modlitwa Dziewicy zaprezentowanego przez nauczycielkę rytmiki. Okazało się, że duża część dzieci utożsamia utwór z muzyką Chopina.

7

8 Kolejnym wysłuchanym utworem kompozytorki było Echo leśne.

9

10 W następnej kolejności dzieci dostały chusty jedwabne i miały zatańczyć do utworu. Tańczyły to co czuły, tak jak niosła je muzyka i własna wyobraźnia.

11

12 Wykorzystane zostały proste, przedszkolne instrumenty. Dzieci słuchając utworu, w odpowiednich, powtarzających się momentach grały, uderzając rytmicznie w trójkąty, janczarki. w trójkąty, janczarki. Gdy muzyka była grana cicho poruszały grzechotkami. Natomiast gdy muzyka była grana głośno akcentowały to grając na bębenkach.

13

14 Dzieci malowały farbami do utworu pt. Wspomnienie rodzinnej chatki. Podczas malowania utwór ten był wysłuchany kilkakrotnie. Na zakończenie dzieci wymyślały tytuł do swoich prac, np.: W świecie motyli, Wodna chałupka, Polski dom.

15

16 W dalszym ciągu w Zielonym Zakątku wykorzystuje się muzykę Tekli. Jej piękne, sentymentalne utwory są dla dzieci atrakcyjne, bajkowe i już w tej chwili bliskie. Jest to po prostu dobra, twórcza zabawa.

17 Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "Mali warszawiacy poznają muzykę Tekli z Bądarzewskich Baranowskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google