Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Strategia OpenOffice.org dla Polski OpenOffice.org jest projektem Open-Source, wypełniającym misję: „Tworzyć najlepszej jakości, międzynarodowe oprogramowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Strategia OpenOffice.org dla Polski OpenOffice.org jest projektem Open-Source, wypełniającym misję: „Tworzyć najlepszej jakości, międzynarodowe oprogramowanie."— Zapis prezentacji:

1 Strategia OpenOffice.org dla Polski OpenOffice.org jest projektem Open-Source, wypełniającym misję: „Tworzyć najlepszej jakości, międzynarodowe oprogramowanie biurowe, które będzie dostępne na każdą platformę i umożliwi dostęp do każdej funkcjonalności i do każdego typu danych poprzez otwarte komponenty API i format plików oparty na XML.”

2 Główne zadania ➲ Upowszechnianie oprogramowania OpenOffice.org wśród polskich użytkowników komputerów PC ➲ Nauczanie obsługi oprogramowania OpenOffice.org na kursach oraz w szkołach ➲ Przystosowywanie przedsiębiorstw do używania pakietu OpenOffice.org

3 Przedsięwzięcia długoterminowe ➲ Stworzenie sieci obsługi klienta Mimo, że program OpenOffice.org jest darmowy, a licencja GPL/LGPL stosowana dla Wolnego Oprogramowania nie przewiduje gwarancji ani nie zobowiązuje dystrybutora oprogramowania do zapewnienia wsparcia technicznego odbiorcy, Firma Sun zadecydowała o stworzeniu takiego wsparcia oraz usług związanych z instalacją i obsługą pakietu w firmach.

4 Obecna sytuacja ➲ Powstał projekt Lang/PL, którego głównym celem jest tworzenie dokumentacji oraz zapewnienie wsparcia technicznego i łączenie grup zainteresowanych pakietem oprogramowania OpenOffice.org ➲ Firma Ux.pl ściśle współpracuje z Sun nad tworzeniem polskiej, zawsze aktualnej, wersji oprogramowania (projekt l10n)

5 Jak możesz pomóc? ➲ Zapisz się do projektu Lang/PL W ten sposób będziesz aktualnie informowany o wszelkich zadaniach oraz nowościach dotyczących pakietu. Projekt Lang/PL jest również projektem dokumentacji, tak że będąc początkującym użytkownikiem pakietu wchodząc na strony pl.openoffice.org łatwo dowiesz się w jaki sposób z niego korzystać. Forumowicze chętnie pomogą Ci w Twoich pytaniach.

6 Jak możesz pomóc? ➲ Przekonuj znajomych do używania OpenOffice.org OpenOffice.org jest darmowym produktem, a w procesie jego tworzenia może wziąć udział każdy. W ten sposób powstaje odporny na luki zabezpieczeń oraz wysoce wydajny pakiet biurowy, pozbawiony błędów oprogramowania.

7 Kto jest w Lang/PL? OpenOffice.org w Polsce jest wspierany przez wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. I nie jest to tylko wsparcie duchowe, ale ogromny wkład pracy w tworzenie niezawodnego, polskiego oprogramowania OpenOffice.org Oprócz grupy osób pracujących nad polskim projektem OpenOffice.org, będących związanymi z uczelniami wyższymi, współpracują z projektem profesjonaliści nie zrzeszeni w grupach akademickich, a także amatorzy. Ich praca jest ściśle kontrolowana przez osoby bardziej wtajemniczone w projekt.

8 Wielu udanych prac w OpenOffice.org życzą członkowie zespołu Lang/PL! Dziękujemy za wzięcie udziału w prezentacji! Zapraszamy na wykład o obsłudze pakietu! (po przerwie)


Pobierz ppt "Strategia OpenOffice.org dla Polski OpenOffice.org jest projektem Open-Source, wypełniającym misję: „Tworzyć najlepszej jakości, międzynarodowe oprogramowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google