Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiany na terenie gminy Gogolin w ciągu ostatnich 20 lat ● Gogolin ● Kamień Śląski ● Kamionek ● Malnia ● Chorula ● Obrowiec ● Karłubiec ● Strzebniów ●

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiany na terenie gminy Gogolin w ciągu ostatnich 20 lat ● Gogolin ● Kamień Śląski ● Kamionek ● Malnia ● Chorula ● Obrowiec ● Karłubiec ● Strzebniów ●"— Zapis prezentacji:

1 Zmiany na terenie gminy Gogolin w ciągu ostatnich 20 lat ● Gogolin ● Kamień Śląski ● Kamionek ● Malnia ● Chorula ● Obrowiec ● Karłubiec ● Strzebniów ● I inne

2 -Co się zmieniło na terenie gminy w ciągu ostatnich 20 lat w infrastrukturze? - Zmieniło się bardzo wiele. Oczywiście szkoły wyremontowano. Do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 dobudowano hale gimnastyczne. Gimnazjum i liceum (przyp. Red. jeden budynek) zostały przemalowane. Boisko szkolne unowocześniono. W latach 2003-2005 w Kamionku dawną szkołę zmieniono w Dom Spokojnej Starości Św. Barbary. W Strzebniowie stare przedszkole przebudowano na mieszkania. Na parterze jest Świetlica Wiejska, w której młodzi ludzie spędzają czas. Takie obiekty są w każdej wiosce gminy.

3 ● Publiczne Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Gogolinie wraz z LO im. Ken. ● Boisko Publicznego Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego.

4 ● Wyremontowany teren przed PG i LO. ● Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie

5 ● Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Gogolinie ● Hala sportowa im. B. i Z. Blautów Dom Spokojnej Starości Św. Barbara

6 -Gdzie ludzie mogą się leczyć? Jak wyglądało to kiedyś, a jak teraz? -Przypominam sobie, że kilka lat temu były dwa ośrodki. Jeden mieścił się na rynku w obecnym salonie fryzjersko-kosmetycznym, a drugi to obecna placówka lekarzy.

7 -Jadąc do Pani zauważyłam piękne osiedle. Może coś Pani powiedzieć na jego temat? -Nazywa się ono „Osiedle róż”. W roku 2007 rozpoczęło się stawianie domków. Na dzień dzisiejszy można tam zakupić piękne lokum rodzinne. W lipcu 2001 roku oddano do użytku odcinek autostrady A4, Wrocław-Gliwice, który przebiega przez Gogolin.

8 ● Osiedle Róż ● Odcinek autostrady A4, Wrocław-Gliwice

9 -Co mieszkaniec gminy Gogolin może robić w wolnym czasie? -Jest wiele ładnych miejsc, które każdy gogolinianin powinien odwiedzić. Jednak pomimo wielu restauracji „perełką” Gogolina został Zajazd „Karolinka”. Obok niego jest basen, który odwiedzają nie tylko mieszkańcy gminy, ale również ludzie z całego powiatu. Latem, gdy jest ładna pogoda, kąpać się można na odkrytej pływalni. Przez resztę roku korzysta się z krytego obiektu. Zainteresowani piłką nożna mogą korzystać z unowocześnionego boiska w Obrowcu.

10 ● Hotel Zajazd Karolinka w Gogolinie ● Pływalnia Miejska w Gogolinie

11 -Patronem Gogolina jest św. Urban. Czy jest w gminie jakieś miejsce, gdzie parafianie mogą oddawać mu cześć? -Tak. Niedaleko stacji paliw wybudowano kapliczkę,gdzie umieszczona jest figura świętego. Obok obiektu stoi tablica z informacjami na jego temat.

12 -Kamień Śląski znany jest na całej Opolszczyźnie, a nawet na terenie państwa. Co daje mu taką sławę? -W roku 1994 odrestaurowano tam Kompleks pałacowo-parkowy, który przyciąga tłumy turystów. Umieszczono w nim piękne sanatorium. Kilka lat temu wyczyszczono mieszczący sie tam staw i upiększono go. Również w pobliskim Kamionku „odświeżono” zbiornik wodny i odnowiono kapliczkę.

13 ● Kompleks pałacowo-parkowy w Kamieniu Śląskim ● Staw w Kamionku

14 -Ujrzałam duże supermarkety. Co mieściło się przed ich wybudowaniem na tych terenach? -W miejscu Polo Marketu były piece wapienne, które zostały zburzone. Natomiast w miejscu Biedronki znajdowała się hurtownia.

15 Dziękujemy za uwagę! Wykonanie: -Angelika Tarnawska -Katarzyna Konieczna Wywiad: -mgr Monika Kapica - Szyroki Szkoła: Publiczne Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Gogolinie Opiekun: -Paweł Serafin


Pobierz ppt "Zmiany na terenie gminy Gogolin w ciągu ostatnich 20 lat ● Gogolin ● Kamień Śląski ● Kamionek ● Malnia ● Chorula ● Obrowiec ● Karłubiec ● Strzebniów ●"

Podobne prezentacje


Reklamy Google