Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zajęcia matematyczno - przyrodnicze W Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubinie Prowadząca: Katarzyna Zielińska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zajęcia matematyczno - przyrodnicze W Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubinie Prowadząca: Katarzyna Zielińska."— Zapis prezentacji:

1 Zajęcia matematyczno - przyrodnicze W Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubinie Prowadząca: Katarzyna Zielińska

2 Cele zajęć: 1. Wspieranie ciekawości, aktywności i samodzielności w toku podejmowanych działań z zakresu edukacji matematycznej. 2. Nabywanie wiadomości i umiejętności potrzebnych do rozpoczęcia szkolnej edukacji matematycznej. 3. Rozwijanie umiejętności praktycznego zastosowania kompetencji matematycznych w codziennym życiu. 4. Stwarzanie warunków sprzyjających zdobywaniu kompetencji matematycznych w toku zabawy. 5. Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie technicznym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych. 6. Kształtowanie odporności emocjonalnej koniecznej do radzenia sobie z zadaniami o charakterze matematycznym. 7. Rozwijanie umiejętności służących zdobywaniu wiedzy; 8. Przebywanie i działanie w świecie przyrody; 9. Rozszerzanie wiedzy ekologicznej; 10. Rozwijanie aktywności twórczej, kreatywności i indywidualnych zainteresowań; 11. Rozbudzanie motywacji do działania, obserwowania, doświadczania i tworzenia; 12. Uwrażliwianie na piękno przyrody; 13. Wyrabianie tolerancji do wszystkiego co żyje; 14. Kształtowanie poczucia własnej wartości i przydatności dla środowiska.

3 Tematy zajęć I półrocza : Październik:  Znamy kierunki i położenie przedmiotów w przestrzeni  Ptaki, ptaszki  Liczymy kasztany  Jesienne dary Listopad:  Zabawa w rytmy  Wietrzyk  Kształty  Kalendarz przyrody

4 Grudzień:  Zbliża się Mikołaj  Czas co to takiego?  Skarby ziemi  Zegar, zegarek  Co to jest śnieg? Styczeń:  Co to jest lód?  Kolory  Powietrze, co to jest?  Bawimy się i działamy na zbiorach


Pobierz ppt "Zajęcia matematyczno - przyrodnicze W Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubinie Prowadząca: Katarzyna Zielińska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google