Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Nadleśnictwo Koło jako samodzielna jednostka administracyjna powstała po I Wojnie Światowej z carskich lasów rządowych oraz dawnych lasów donacyjnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Nadleśnictwo Koło jako samodzielna jednostka administracyjna powstała po I Wojnie Światowej z carskich lasów rządowych oraz dawnych lasów donacyjnych."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Nadleśnictwo Koło jako samodzielna jednostka administracyjna powstała po I Wojnie Światowej z carskich lasów rządowych oraz dawnych lasów donacyjnych.  Ogólna powierzchnia Nadleśnictwa Koło po I wojnie światowej wynosiła 5819,04 ha z tego powierzchnia carskich lasów rządowych wynosiła 2981,12 ha - carskie leśnictwo Koło i Turek. W skład byłych lasów donacyjnych o powierzchni ogólnej 2837,92 ha wchodziły majątki: Kościelec, Lubotyń, Chełmno. Podczas 2 wojny światowej leśniczym był niemiecki żołnierz.

4

5  Leśna izba edukacyjna, wraz ze ścieżką przyrodniczo – leśną ’’Leśny parów’’, zostały utworzone na bazie szkółki leśnej ”Kiejsze’’, istniejącej od 1979 roku. Szkółka ta, o powierzchni 6,12ha, służy do produkcji sadzonek drzew i krzewów leśnych. Obiekty edukacyjne oddano do użytku w 2006 roku.

6

7  Lasy Nadleśnictwa Koło stanowią powierzchnię ponad 11 tys. ha. Swym zasięgiem obejmują terytorium trzech województw: wielkopolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.  Ponadto w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Koło znajduje się 3768 ha lasów niepaństwowych. Dwa starostwa powiatowe, tj. Koło i Włocławek powierzyły prowadzenie nadzoru nad gospodarką leśną w lasach prywatnych Nadleśniczemu Nadleśnictwa Koło łącznie na obszarze 2928 ha. Starostwa powiatowe w Łęczycy i Koninie prowadzą samodzielny nadzór nad gospodarką leśną w lasach prywatnych na obszarze 840 ha.

8

9  Przyrodnicza archeologia grobowca: grobowiec powstał pięć i pół tysiąca lat temu.  W takim grobowcu była pochowana tylko jedna osoba najczęściej chłop. Zwane piramidami kujawskimi. Za Izbicą Kujawską są trzy takie grobowce. Zachowało się ich niewiele dlatego że ludzie używali kamieni do budowy.  Na terenie Nadleśnictwa Koło ocalało pięć grobowców megalitycznych z epoki neolitu powstały około 5,5 tysiąca lat temu i należą do najstarszych zabytków pradziejowych w Europie.

10

11  Dominika Kaczorowska  Paulina Kurtysiak  Weronika Krawczyk  Zespół Szkół w Dębach Szlacheckich Szkoła Podstawowa w Dębach Szlacheckich Klasa 5


Pobierz ppt " Nadleśnictwo Koło jako samodzielna jednostka administracyjna powstała po I Wojnie Światowej z carskich lasów rządowych oraz dawnych lasów donacyjnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google