Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Co to jest Sawanna ? Co to jest Sawanna ?  Co to jest Sahel ? Co to jest Sahel ?  Położenie Sawanny Położenie Sawanny  Klimat na Sawannie Klimat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Co to jest Sawanna ? Co to jest Sawanna ?  Co to jest Sahel ? Co to jest Sahel ?  Położenie Sawanny Położenie Sawanny  Klimat na Sawannie Klimat."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Co to jest Sawanna ? Co to jest Sawanna ?  Co to jest Sahel ? Co to jest Sahel ?  Położenie Sawanny Położenie Sawanny  Klimat na Sawannie Klimat na Sawannie  Zwierzęta (Owady)na Sawannie Zwierzęta (Owady)na Sawannie  Zwierzęta (Gady)na Sawannie Zwierzęta (Gady)na Sawannie  Zwierzęta (Ptaki)na Sawannie Zwierzęta (Ptaki)na Sawannie  Zwierzęta (Ssaki)na Sawannie Zwierzęta (Ssaki)na Sawannie  Uprawy Uprawy

4 Sawanna - obszar porośnięty trawami i pojedynczymi drzewami rosnącymi rzadko takimi jak: *baobaby *akacje *palmy

5

6 a.) Ameryka Południowa-Wschodnie Wybrzeże b.) Ameryka Północna c.) Australia d.) Afryka-Sudan e.) Azja-Indie

7 deszcze padają tylko latem dwie pory roku :deszczowa i sucha wysoka temperatura przez cały rok deszcze padają tylko latem dwie pory roku :deszczowa i sucha wysoka temperatura przez cały rok

8 mrówki, szarańczaki, termity, muchy tse-tse

9 węże, gekony, kameleony

10 : sępy i strusie

11 : antylopy, zebry, bawoły, nosorożce, słonie, żyrafy, lwy, lamparty, szakale, gepardy

12 Proso Kukurydza Bawełna Orzechy zielone

13


Pobierz ppt " Co to jest Sawanna ? Co to jest Sawanna ?  Co to jest Sahel ? Co to jest Sahel ?  Położenie Sawanny Położenie Sawanny  Klimat na Sawannie Klimat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google