Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy Gminy Opoczno. Opoczno Opoczno znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie opoczyńskim. Obecnie na terenie naszej gminy trwa przecinka drzew,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy Gminy Opoczno. Opoczno Opoczno znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie opoczyńskim. Obecnie na terenie naszej gminy trwa przecinka drzew,"— Zapis prezentacji:

1 Lasy Gminy Opoczno

2 Opoczno Opoczno znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie opoczyńskim. Obecnie na terenie naszej gminy trwa przecinka drzew, aby zdrowe drzewa mogły urosnąć większe i mocniejsze.

3 W ponad sześćdziesięcioletniej historii nadleśnictwa można wyróżnić kilka okresów znaczonych z reguły kolejnymi rewizjami planów urządzania lasu... Nadleśnictwo Opoczno obejmuje swym zasięgiem resztki rozległej niegdyś Puszczy Pilickiej. Wcześniej duża część lasów, głównie na południe od Opoczna wchodziła w skład majątków prywatnych. Nadleśnictwo Opoczno w obecnych granicach powstało 1 stycznia 1992 r. w wyniku reorganizacji polegającej na podziale czteroobrębowego Nadleśnictwa Opoczno na dwa mniejsze: Nadleśnictwo Opoczno z obrębami Brudzewice i Opoczno oraz Nadleśnictwo Smardzewice z obrębami Błogie i Smardzewice. Po odzyskaniu niepodległości w 1923 r. utworzono Nadleśnictwo Brudzewice. Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 stycznia 1925 r. utworzono 10 Dyrekcji Lasów Państwowych. Nadleśnictwo Brudzewice weszło wówczas w granice dyrekcji radomskiej, a od 1938 r. – warszawskiej.

4 Niektóre drzewa są zarażone kornikiem, a część z nich naruszyły bobry.

5 Interesujące osoby pracujące w nadleśnictwie: NADLEŚNICZY DAWID KOSYLAK ZASTĘPCA NADLEŚNICZEGO JANUSZ BARANOWSKI GŁÓWNA KSIĘGOWA DANUTA PACAN INŻYNIER NADZORU WALDEMAR ROGULSKI

6 Sadzonki przy nadleśnictwie wsi Sitowa Można je kupić zimą, w okolicach Bożego Narodzenia, zamiast wycinania ich z lasu.

7 Nasze lasy są idealne do wiosennych spacerów. Można się w nich świetnie zrelaksować. 13 660 hektarów stanowią lasy na terenie naszej gminy. Przeważnie są one iglaste, jednak zdarzają się także liściaste ;)

8 W naszym lesie są m.in. jelenie, sarny, dziki, lisy, kuropatwy, jeże, dzięcioły, bażanty itp..

9 Lasy są zagrożone przez zaśmiecanie ich, umyślne lub spowodowane pogodą pożary, zanieczyszczenie wód

10 Dziękujemy z uwagę!!!! ♥ Dziękujemy za uwagę !!!! ♥ Prezentacje wykonały: Maja Wojtarek Klaudia Ogórek Monika Wrzeszcz Klasa 6 Zespół Szkół w Ogonowicach


Pobierz ppt "Lasy Gminy Opoczno. Opoczno Opoczno znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie opoczyńskim. Obecnie na terenie naszej gminy trwa przecinka drzew,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google