Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Itaka. Itaka– wyspa na Morzu Jońskim, która znajduje się na zachód od wybrzeży Peloponezu (Grecji), wchodzi w skład archipelagu Wysp Jońskich, Ojczyzna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Itaka. Itaka– wyspa na Morzu Jońskim, która znajduje się na zachód od wybrzeży Peloponezu (Grecji), wchodzi w skład archipelagu Wysp Jońskich, Ojczyzna."— Zapis prezentacji:

1 Itaka

2 Itaka– wyspa na Morzu Jońskim, która znajduje się na zachód od wybrzeży Peloponezu (Grecji), wchodzi w skład archipelagu Wysp Jońskich, Ojczyzna Odyseusza.

3 Ciekawostki Na wyspie odkryto ślady kultury mykeńskiej, być może była ośrodkiem handlowym pośredniczącym między różnymi strukturami państwowymi basenu Morza Śródziemnego. Od II w. p.n.e. wyspa była we władaniu Rzymu, a później Bizancjum. W XII i XIII w. przeszła we władanie Normanów, potem przez krótki czas imperium osmańskiego, by w końcu stać się własnością Wenecji. Następnie w XVIII w. władali nią Francuzi; w latach 1800-1807 była częścią Republiki Siedmiu Wysp, a w XIX w. rządzili nią Brytyjczycy. Wyspa została wyzwolona przez Grecję w 1864 r. W latach 50. XX w., wyspa została odbudowana po trzęsieniu ziemi.

4 Obecnie jest popularnym miejscem podróży turystycznych. Według Homera Itaka była rodzinną wyspą Odyseusza, króla Itaki.

5 Odyseusz - bohater Odysei Homera. Legendarny król Itaki, żołnierz i podróżnik. Syn Herosa Laertesa i jego małżonki Antyklei. Obok Heraklesa i Tezeusza jest najbardziej znanym bohaterem greckich mitów i legend. Król Itaki. Odyseusz

6 Zdjęcia Itaka

7 Krajobraz Itaka

8 Koniec !!!!


Pobierz ppt "Itaka. Itaka– wyspa na Morzu Jońskim, która znajduje się na zachód od wybrzeży Peloponezu (Grecji), wchodzi w skład archipelagu Wysp Jońskich, Ojczyzna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google