Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kreatywne zabawy w domu i szkole Trzy sposoby na ciekawe zabawy PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kreatywne zabawy w domu i szkole Trzy sposoby na ciekawe zabawy PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO."— Zapis prezentacji:

1 Kreatywne zabawy w domu i szkole Trzy sposoby na ciekawe zabawy PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

2 Wykonaj własny telefon

3 Co będzie potrzebne Dwa kubki po jogurcie Sznurek Nożyczki Pinezka

4 Jak to zrobić ? Za pomocą pinezki zrób dziurkę w spodzie kubka, Przełóż koniec sznurka przez dziurkę kubka i zrób pętelkę w wewnętrznej stronie kubka, Powtórz czynność z drugim kubkiem I gotowe masz telefon przewodowy

5 Kula z padającym kolorowym śniegiem

6 Co będzie potrzebne? Płyta CD albo DVD Słoik z nakrętką Koraliki i cekiny Modelina Nożyk Mała deska Pistolet klejący i klej na gorąco Garnek do gotowania

7 Jak zrobić śnieżną kulę Zaczynamy od zeskrobania z płyty CD błyszczącej warstwy, Wsypujemy proszek do słoika, Z modeliny wycinamy np. domek albo choinkę Gotujemy modelinę w celu jej utwardzenia, Po wychłodzeniu modeliny prosimy osobę dorosłą o przyklejenie choinki do nakrętki gorącym klejem, następnie wrzucamy do słoika koraliki i cekiny, zalewamy słoik wodą i przykręcamy nakrętkę do słoika, Kula śniegowa gotowa.

8 Święty Mikołaj Jeśli chcesz wykonać Świętego Mikołaja potrzebne Ci będą: rolka po papierze toaletowym, samoprzylepny papier w czerwonym, brązowym, blado różowym i białym kolorze, czerwona kartka, kolorowe flamastry i wata

9 Jak zrobić Mikołaja? Oklej rolkę czerwonym papierem samoprzylepnym, Z białego papieru wykonaj główkę wypychając ją watą, doklej ją do rolki, Z czerwonej kartki zrób stożkową czapkę, Do rolki doklej odpowiednie elementy z przylepnego papieru – brodę, buty, ręce, Dorysuj Mikołajowi buzię i guziki.

10 Pamiętaj, Ty też możesz być kreatywny!  Dotyczy przedmiotu: edukacja wczesnoszkolna  Typ szkoły/etap edukacyjny: szkoła podstawowa/edukacja wczesnoszkolna  Opracowany przez: Magdalena Karczewska  Prawa autorskie: Miasto Interaktywne Sp. z o.o.


Pobierz ppt "Kreatywne zabawy w domu i szkole Trzy sposoby na ciekawe zabawy PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google