Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta świata Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta świata Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta świata Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Zwierzęta świata Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Zwierzęta egzotyczne występują na całym świecie, na każdym z kontynentów. Jednak te najbardziej popularne zamieszkują kontynenty nam odległe. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Są to np. lwy, żyrafy, wielbłądy, zebry.
W Afryce możecie spotkać wiele nieznanych u nas i interesujących zwierząt. Są to np. lwy, żyrafy, wielbłądy, zebry. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Żyjące tam zwierzęta są odmienne od tych z Europy, gdyż musiały przystosować się do zupełnie innych warunków. Przyzwyczaiły się do wysokich temperatur oraz pustynnych warunków na Saharze- największej pustyni świata położonej w Północnej Afryce. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Ameryka Północna pod niektórymi względami przypomina klimat naszej Europy. Można tam jednak spotkać zwierzęta, których u nas nie możemy zobaczyć w ich naturalnym środowisku. Zamieszkują ją między innymi bizony, niedźwiedzie grizzly, maskonury. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 W Ameryce Południowej możemy zaś zobaczyć lamparty, tukany, barwne papugi, egzotyczne żaby oraz piranie. Musicie uważać również na wiele gatunków węży, szczególnie boa dusiciela. Dżungle Amazonki to niezwykłe, choć niebezpieczne miejsce, gdzie można spotkać mnóstwo nieznanych nam zwierząt. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Na biegunie Południowym znajduje się najmroźniejszy kontynent
Na biegunie Południowym znajduje się najmroźniejszy kontynent. Jest to miejsce zamieszkania pingwinów. Należy także wspomnieć o niedźwiedziach polarnych, które mieszkają tam, gdzie jest naprawdę zimno, czyli np. w Alasce, Grenlandii, Kanadzie i niektórych miejscach Syberii. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Jeśli chcecie spotkać słonia, tygrysa lub pandę oraz inne niedźwiedzie wybierzcie się do Azji. U jej wschodnich wybrzeży możecie wypatrywać również orek, które są jednym z niewielu ssaków żyjących w wodzie. Azja to ogromny kontynent, gdzie mieszka mnóstwo niespotykanych u nas zwierząt, a o wielu z nich nawet nie słyszeliśmy. Wymieniono tutaj tylko najbardziej znane. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Australia to kontynent zamieszkały przez torbacze takie jak koale i kangury , które po urodzeniu noszą swoje dzieci w „torbie” na brzuchu. Spotkacie tam również niesamowite papugi, egzotyczne, wielobarwne ptaki oraz mnóstwo gatunków pająków. Lubią one wszystkie miejsca, gdzie jest ciepło czyli po południowej stronie równika. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

11 Choć egzotyczne zwierzęta są dla nas najciekawsze i najpiękniejsze, pamiętajmy, że każde zwierzę ma prawo do życia. I czy jest to australijski kangur, czy niedźwiedź brunatny żyjący w Polsce- każde zwierzę należy chronić. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Zwierzęta świata Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google