Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oliwia Anna Olender kl. IV D Spis treści : Zdjęcia: Paweł Wacławik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oliwia Anna Olender kl. IV D Spis treści : Zdjęcia: Paweł Wacławik."— Zapis prezentacji:

1

2 Oliwia Anna Olender kl. IV D

3 Spis treści :

4 Zdjęcia: Paweł Wacławik

5 Skowronek Skowronek - ptaszek troszkę większy od wróbla, brunatnoszary, pod spodem jest troszeczkę białawy, śpiew ma donośny. Występuje w całym kraju. Siedlisko ma na polach uprawnych i łąkach. Pożywia się roślinami i owadami. Jest to gatunek chroniony.

6 Zdjęcia: Paweł Wacławik

7 Bocian Bocian to duży, pełen wdzięku ptak brodzący. Ma niewielką głowę, na niej długi, mocny, czerwony dziób. Ma duże, białe skrzydła z czarnymi końcami. Z białego tułowia wyrastają długie, cienkie czerwone nogi. Jest uważany za symbol powodzenia.

8 Zdjęcia: Paweł Wacławik

9 Kukułka Kukułka to niewielki ptak wędrowny. Posiadają klinowaty ogon. Samiec ma wierzch ciała, głowę, szyję i pierś jasnoszare, Samice ubarwione podobnie jak szary samiec, lecz z rdzawym nalotem na szyi, sam rysunek na piórach nie zmienia się. Ma żółte, krótkie nogi. Ich pożywieniem są włochate gąsienice motyli, a także grube chrząszcze. Kukułki żerują na drzewach siedząc na gałęzi i wypatrując zdobyczy.

10 Zdjęcia: Paweł Wacławik

11 Szpak Szpak- to małej lub średniej wielkości ptak. Szpaki gnieżdżą się w dziuplach, pod dachówkami budynków i załomach murów. Posiada czarne upierzenie z metalicznym połyskiem i licznymi białymi plamkami tuz po porodzie ich upierze jest przez kilka miesięcy szare. Szpaki maja to w sobie ze potrafią naśladować inne ptaki poznane glosy często "mieszają" ze swoim śpiewem który brzmi jak ćwierki, skrzeki i klekotanie.

12 Zdjęcia: Paweł Wacławik

13 Dudek Dudek występują na ogół w całej Europie choć to ptaki ciepłolubne. Na głowie ma charakterystyczny, rozkładany wachlarzowato w okresie godowym a w sytuacjach zagrożenia i przy odlocie lub lądowaniu, rdzawy, ruchomy dwurzędowy czub. Końcówki piór w czubie czarne. Głowa i szyja rdzawo-brązowe. Plecy i pierś czerwonobrązowe, na czarnych lotkach i sterówkach białe i żółtawe poprzeczne pasy. Skrzydła szerokie i zaokrąglone. Ma ciemnobrązowe oczy i szare nogi.

14


Pobierz ppt "Oliwia Anna Olender kl. IV D Spis treści : Zdjęcia: Paweł Wacławik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google