Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GLENDALOUGH Zespół tańca irlandzkiego Oferta promocyjna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GLENDALOUGH Zespół tańca irlandzkiego Oferta promocyjna."— Zapis prezentacji:

1 GLENDALOUGH Zespół tańca irlandzkiego Oferta promocyjna

2 Glendalough to najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku. Dokładnie w październiku 2008 minęło pięć lat od chwili, kiedy założyli baletki, buty do stepu i rozpoczęli swoją przygodę z tańcem irlandzkim. Od tego czasu zdążyli już zdobyć szerokie grono sympatyków, którzy doceniają ich przede wszystkim za umiejętne tworzenie fuzji stepu irlandzkiego i tańca w miękkich butach. Podziwiani za swoją precyzję i dokładność w przygotowywaniu choreografii, mieli okazję prezentować się zarówno na dużych festiwalowych scenach jak i na kameralnych klubowych pokazach. Wielokrotnie byli zapraszani na FMC "Zamek" w Będzinie, Dni Irlandzkie w Toruniu, Dni Europejskiej Kultury Ludowej w Częstochowie, czy też na Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich w Zakopanem. W tym roku jako pierwsi w Polsce odważyli się połączyć taniec irlandzki z tribal dance i zdobyli ogromne uznanie na Raqs Tribal Festival w Krakowie. Obecnie trenują pod okiem Shane'a McAvinchey (członka Riverdance Flying Squad i wielokrotnego medalisty Mistrzostw Europy w tańcu irlandzkim) i przygotowują się do powiększenia swojej kolekcji kilkunastu medali.

3 Taniec prezentowany przez Glendalough doskonale prezentuje się zarówno na dużych scenach, jak i w miejscach bardziej kameralnych i klimatycznych. Nie da się jednak ukryć, że duża scena daje tancerzom większą swobodę w ukazywaniu całej specyfiki i estetyki tańca irlandzkiego. W miejscach, gdzie możliwy jest bliski kontakt z publicznością pokazy wzbogacane są warsztatami i krótkimi prelekcjami na temat tańca.

4 W przypadku imprez plenerowych, zespół przygotowuje choreografie przestrzenne na dużą liczbę tancerzy (do dziewięciu osób jednocześnie na scenie!). Przygotowany program taneczny może trwać godzinę (w przypadku, gdy jest on podzielony na sety) lub do piętnastu minut w jednym wejściu. Pokaz tańca stanowi doskonałe uzupełnienie koncertów muzycznych. Glendalough niejednokrotnie miało okazję występować do muzyki na żywo czołowych zespołów muzyki celtyckiej w Polsce. Tego typu pokazy szczególnie sprawdzają się w przypadku imprez zamkniętych i dni miast. Glendalough miało okazję urozmaicać swoim tańcem imprezy w dużych miastach takich jak Zakopane, Katowice, Toruń czy Częstochowa; jak i w mniejszych np. Będzinie, Żarowie, Krzeszowicach, Mierzęcicach. * dotyczy pokazu tańca do muzyki z płyt lub muzyki z płyt + muzyki na żywo, w przypadku występu do muzyki na żywo czas pokazu tańca zależy od ustaleń z zespołem muzycznym

5 Oprócz „Dni Miasta” Glendalough niejednokrotnie miało okazję urozmaicać imprezy firmowe. Wieczory irlandzkie zyskują zawsze uznanie uczestniczących w takiej imprezie osób. Typowy program takiego wieczoru to muzyka na żywo – grana przez jeden z wielu współpracujących z Glendalough zespołów, pokaz tańca wraz z „zabawowymi” warsztatami tanecznymi dla widzów, konkursy i zabawy angażujące wszystkich uczestników imprezy, a także krótka prelekcja na temat Irlandii, jej magii i tradycji. W przypadku obecności zespołu muzycznego, cześć pokazu tańca odbywa się do muzyki na żywo (podobnie jak część warsztatów tanecznych).

6 Glendalough współpracuje na stałe z takimi zespołami jak Beltaine, Duan, czy Stonehenge. Jednakże niejednokrotnie mieli także okazję występować z Carrantuohill, JRM Band, Sushee, Banshee, Forann czy też the Reel Jigs. Dzięki swojej żywiołowości, spontaniczności, a przede wszystkim miłości do tańca Glendalough zawsze udaje się porwać publiczność w taneczną przygodę z Irlandią. Zaufało im już wiele firm – zarówno tych mniejszych, lokalnych, jak i dużych korporacji. Niejednokrotnie gościli na imprezach towarzyszących wyjazdom integracyjnym prezentując swoje umiejętności na dużych scenach plenerowych, jak i na salach bankietowych.

7 Kontakt z zespołem: Monika Głowacka tel: +48660320483 Organizacja występów: Anna Bartoszewicz tel: +48695573992 glendalough@o2.pl www.glendalough.pl www.myspace.com/glendaloughpoland


Pobierz ppt "GLENDALOUGH Zespół tańca irlandzkiego Oferta promocyjna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google