Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziennik Cwaniaczka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziennik Cwaniaczka."— Zapis prezentacji:

1 Dziennik Cwaniaczka

2 O autorze Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek Dziennik Cwaniaczka, numeru jeden na liście bestsellerów ,,New York Timesa’’.Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie , a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii.Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.

3 Główny bohater Greg Heffley jest głównym bohaterem książki oraz właścicielem dziennika. Ma ok 13 lat, chodzi do amerykańskiego gimnazjum Westmore Middle School .Ma dwóch braci Mannego i Rodricka .Manny jest ulubieńcem rodziny szczególnie babci. Chłopiec (Greg) nie ma najlepszych stosunków ze starszym bratem. Rodrick często groził mu że zdradzi wszystkim jego tajemnice.

4 Rowley Jefferson Rowley ma ok. 13 lat jest najlepszym przyjacielem Grega. Chłopiec nie ma żadngo rodzeństwa i tak jak Greg chodzi do gimnazjum Westmore Middle School.

5 Rodrick Heffley Starszy brat Grega. Jest bardzo leniwy, wysila się tylko po to, by uprzykrzyć mu życie. Gregory wątpi w to, żeby kiedykolwiek się zaprzyjaźnili. Założył kapelę "Bródna Pieluha". Jest dyslektykiem, o czy świadczy to, że zamiast miski dla psa z napisem "Sweety"(Słodki), przyniósł miskę z napisem "Sweaty"(Spocony). .

6 Manny Heffley Manny jest najmłodszy w rodzinie ma 3 latka i jest nieco rozpuszczony. Manny do Grega mówi ,, Bab’’ , ponieważ w przeszłości nie umiał wymawiać słowa ,,Brat ”. Chłopczyk jest ulubieńcem rodziny , czego Greg nie umie wytrzymać.

7 Rodzina Heffley

8 Bohaterowie Gregory „Greg” Heffley – główny bohater książki. Ma 13 lat. Jest chudy i raczej niski. Jego najlepszym przyjacielem jest Rowley Jefferson. Rowland „Rowley” Jefferson – najlepszy przyjaciel Grega. Ma 13 lat. Jest krępy i nieco wyższy od Grega. Rodrick Heffley – starszy brat Grega. Ma około 18 lat. Założył heavymetalowy zespół o nazwie „Bródna Pieluha”. Manny Heffley – młodszy brat Grega. Mówi do niego „Bab”, ponieważ w przeszłości nie potrafił wymówić „Brat”. Ma 3 lata. Jest skarżypytą. Susan Heffley – mama Grega. Nosi okulary. Frank Heffley – tata Grega. Zawsze nosi koszulę z krawatem. Lubi bawić się żołnierzykami.

9 Części Dziennik cwaniaczka Rodrick rządzi Szczyt wszystkiego
Ubaw po pachy Przykra prawda Biała gorączka Trzeci do pary Zezowate szczęście Droga przez mękę

10 Fragment książki


Pobierz ppt "Dziennik Cwaniaczka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google