Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT I IMPLEMENTACJA APLIKACJI MOBILNEJ "INFORMATOR UO”. Autor: Marcin Marcinkowski Promotor: Dr Helena Kiriczenko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT I IMPLEMENTACJA APLIKACJI MOBILNEJ "INFORMATOR UO”. Autor: Marcin Marcinkowski Promotor: Dr Helena Kiriczenko."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT I IMPLEMENTACJA APLIKACJI MOBILNEJ "INFORMATOR UO”. Autor: Marcin Marcinkowski Promotor: Dr Helena Kiriczenko

2 Cel projektu  Informowanie użytkowników o wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Opolski  W wygodny sposób przedstawienie podstawowych informacji o uczelni  Wygodny i szybki dostęp do serwisów związanych z Uniwersytetem.

3 Odbiorca oprogramowania Odbiorcą oprogramowania jest osoba zainteresowana działalnością Uniwersytetu Opolskiego, która posiada urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android.

4 Android – System Operacyjny Android – system operacyjny wydany w 2008 roku przez firmę Google jest przeznaczony na urządzenia mobilne. W Polsce zadebiutował w 2009 roku, aktualnie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na urządzeniach mobilnych.

5 Wykorzystane technologie  Java Standard Edition 8– główny język programu.  SQL – do komunikacji bazy danych z aplikacją  PHP – do przygotowania strony z treścią wiadomości

6 Wykorzystane narzędzia  Android studio

7 Wykorzystane narzędzia  SQLite Database Browser

8 Ekran Główny Na ekranie głównym pojawia się lista z pobranymi wiadomościami z kanału RSS Uniwersytetu Opolskiego.

9 RSS

10 Ekran Wiadomości Po wybraniu wiadomości możemy odczytać jej treść. Treść wiadomości przygotowywana jest za pomocą parsera PHP umieszczonego na serwerze, który wyodrębnia najistotniejsze elementy.

11 Ekran Uniwersytet W Ekranie Uniwersytet znajdziemy bazę danych zawierającą informację o budynkach Uniwersytetu Opolskiego. Możemy znaleźć budynek wpisując jego nazwę lub wybierając konkretny wydział z listy na ekranie.

12 Baza danych

13 Ekran Przydatne Ekran przydatne zawiera zebrane w jednym miejscu odnośniki do serwisów związanych z Uniwersytetem Opolskim. Po wybraniu odnośnika użytkwnik zostaje przekierowany do serwisu w zewnętrznej przeglądarce internetowej.

14 Plan dalszego rozwoju aplikacji  Powiadomienia  Baza danych z informacjami o pracownikach uczelni  Stałe rozwijanie listy serwisów

15 PODSUMOWANIE

16 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !


Pobierz ppt "PROJEKT I IMPLEMENTACJA APLIKACJI MOBILNEJ "INFORMATOR UO”. Autor: Marcin Marcinkowski Promotor: Dr Helena Kiriczenko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google