Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Platforma.Net i Vs.Net. 2 DotNet? Czym jest.Net ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Platforma.Net i Vs.Net. 2 DotNet? Czym jest.Net ?"— Zapis prezentacji:

1 Platforma.Net i Vs.Net

2 2 DotNet? Czym jest.Net ?

3 3 DotNet? Opracowywana przez Microsoft technologia tworzenia aplikacji internetowych nosi nazwę.NET (wymawiane jako "dot-net"). Witryny internetowe niezwykle rzadko potrafią współpracować z innymi stronami bez dodatkowego oprogramowania. Platforma Microsoft.NET ma ułatwić budowę serwisów WWW tak, aby mogły one łączyć się w grupy i być znacznie łatwiej zarządzane.

4 4 DotNet? Seria produktów Microsoft.NET obejmuje narzędzia przeznaczone dla twórców aplikacji internetowych nowej generacji. W ramach platformy.NET znajdą się nowe edycje systemu operacyjnego Windows, serwerów Windows DNA (Distributed interNet Application architecture), pakietu MS Office oraz środowiska programistycznego Visual Studio.

5 5 DotNet?

6 6.Net Framework Fundament do budowy i uruchamiania aplikacji jego główne elementy to biblioteka klas i CLR (Common Language Runtime), pozwalają one na uruchamianie aplikacji utworzonych w dowolnym języku zgodnym ze specyfikacja CLS (Common Language Specification).

7 7.Net Framework CLR zajmuje się wykonaniem kodu programu, zwalnianiem pamięci i obsługą zabezpieczeń. Biblioteka klas zawiera szereg szablonów obiektów, z których budowane są i z których korzystają aplikacje Windows, Web i Web Service.

8 8.Net Framework Kompilacja aplikacji opartej o.Net Framework jest dwuetapowa. Pierwszy etap kompilacji jest dokonywany przez środowisko programowania i jest ona tłumaczona na wspólny język uruchomieniowy MSIL. Drugi etap ma miejsce przed uruchomieniem aplikacji i jest wykonywany przez CLR. Środowisko uruchomieniowe tłumaczy kod MSIL na kod maszynowy systemu, na którym aplikacja pracuje.

9 9 Visual Studio.NET Co nowego? Nowy interfejs, nowe możliwości, nowe narzędzia, nowy język programowania. CLS (Common Lan- guage Specification). Określa ona, jakie warunki powinien spełniać język przeznaczony dla platformy.NET, i opisuje zestaw konstrukcji, które powinny zostać w takim języku zaimplementowane. Dzięki CLS będzie możliwa ścisła współpraca między programami tworzonymi w różnych językach, np. klasa napisana w C# może być klasą pochodną klasy napisanej w Visual Basicu i odwrotnie.

10 10 C# Microsoft wycofał się z rozwijania Javy. Firma z Redmond rozpoczęła prace nad własnym językiem obiektowym, wzorowanym zarówno na C++, jak i na Javie. Efektem tych prac jest język C# (C sharp), który ma być odpowiedzią Microsoftu na Javę.

11 11 Bibliografia. Introducing Microsoft. NET Platt David. Materiały z internetu.


Pobierz ppt "Platforma.Net i Vs.Net. 2 DotNet? Czym jest.Net ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google