Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Platforma .Net i Vs.Net.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Platforma .Net i Vs.Net."— Zapis prezentacji:

1 Platforma .Net i Vs.Net

2 DotNet? Czym jest .Net ?

3 DotNet? Opracowywana przez Microsoft technologia tworzenia aplikacji internetowych nosi nazwę .NET (wymawiane jako "dot-net"). Witryny internetowe niezwykle rzadko potrafią współpracować z innymi stronami bez dodatkowego oprogramowania. Platforma Microsoft .NET ma ułatwić budowę serwisów WWW tak, aby mogły one łączyć się w grupy i być znacznie łatwiej zarządzane.

4 DotNet? Seria produktów Microsoft .NET obejmuje narzędzia przeznaczone dla twórców aplikacji internetowych nowej generacji. W ramach platformy.NET znajdą się nowe edycje systemu operacyjnego Windows, serwerów Windows DNA (Distributed interNet Application architecture), pakietu MS Office oraz środowiska programistycznego Visual Studio.

5 DotNet?

6 .Net Framework Fundament do budowy i uruchamiania aplikacji jego główne elementy to biblioteka klas i CLR(Common Language Runtime), pozwalają one na uruchamianie aplikacji utworzonych w dowolnym języku zgodnym ze specyfikacja CLS(Common Language Specification).

7 .Net Framework CLR zajmuje się wykonaniem kodu programu, zwalnianiem pamięci i obsługą zabezpieczeń. Biblioteka klas zawiera szereg szablonów obiektów, z których budowane są i z których korzystają aplikacje Windows, Web i Web Service.

8 .Net Framework Kompilacja aplikacji opartej o .Net Framework jest dwuetapowa. Pierwszy etap kompilacji jest dokonywany przez środowisko programowania i jest ona tłumaczona na wspólny język uruchomieniowy MSIL. Drugi etap ma miejsce przed uruchomieniem aplikacji i jest wykonywany przez CLR. Środowisko uruchomieniowe tłumaczy kod MSIL na kod maszynowy systemu, na którym aplikacja pracuje.

9 Visual Studio.NET Co nowego?
Nowy interfejs, nowe możliwości, nowe narzędzia, nowy język programowania. CLS (Common Lan- guage Specification). Określa ona, jakie warunki powinien spełniać język przeznaczony dla platformy .NET, i opisuje zestaw konstrukcji, które powinny zostać w takim języku zaimplementowane. Dzięki CLS będzie możliwa ścisła współpraca między programami tworzonymi w różnych językach, np. klasa napisana w C# może być klasą pochodną klasy napisanej w Visual Basicu i odwrotnie.

10 C# Microsoft wycofał się z rozwijania Javy. Firma z Redmond rozpoczęła prace nad własnym językiem obiektowym, wzorowanym zarówno na C++, jak i na Javie. Efektem tych prac jest język C# (C sharp), który ma być odpowiedzią Microsoftu na Javę.

11 Bibliografia. „Introducing Microsoft. NET” Platt David.
Materiały z internetu.


Pobierz ppt "Platforma .Net i Vs.Net."

Podobne prezentacje


Reklamy Google