Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MOL NET+ Jak po raz pierwszy zalogować się do katalogu? oraz przykładowe katalogi innych bibliotek oraz biblioteki cyfrowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MOL NET+ Jak po raz pierwszy zalogować się do katalogu? oraz przykładowe katalogi innych bibliotek oraz biblioteki cyfrowe."— Zapis prezentacji:

1 MOL NET+ Jak po raz pierwszy zalogować się do katalogu? oraz przykładowe katalogi innych bibliotek oraz biblioteki cyfrowe

2 Ze strony szkolnej lub bibliotecznej wejdź na katalog online.

3 Następnie kliknij zaloguj się i załóż konto. Postępuj zgodnie z proponowanymi instrukcjami.

4 W oknie Tworzenie konta wpisz swój adres , zaznacz opcję Nie jestem robotem, a następnie kliknij przycisk Wyślij wiadomość. Należy wprowadzić ten sam adres , który został wcześniej wprowadzony do bazy systemu MOL NET+. Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk Zweryfikuj.

5 Zapoznaj się z treścią komunikatu wyświetlonego na stronie Podsumowanie operacji.

6 Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej, odbierz wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odnośnik do strony, na której będziesz mógł wprowadzić swoje hasło.

7 W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje hasło stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło. Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności i kliknij przycisk Zweryfikuj.

8 Wyświetli się strona Podsumowanie operacji z komunikatem o zmianie hasła. Zamknij okno przeglądarki, a następnie uruchom ją ponownie.

9 Przejdź na stronę logowania do systemu MOL NET+. W oknie logowania wprowadź swój i utworzone hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się.

10 Film o MOL NET+ (kliknij w obrazek aby film się otworzył) Źródło: https://youtu.be/U6I2jBxZwAUhttps://youtu.be/U6I2jBxZwAU

11 Katalog Biblioteki Śląskiej

12 Katalog CINiBA (wersja stara)

13 Katalog CINiBA (wersja nowa)

14 Biblioteki Cyfrowe Federacja Bibliotek Cyfrowych Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji on-line o zbiorach polskich instytucji nauki i kultury.

15 Biblioteki cyfrowe w Polsce Regionalne (np. Śląska Biblioteka Cyfrowa - podręczniki i skrypty Uniwersytetu Śląskiego; zabytki piśmiennictwa, unikalne zbiory z kolekcji regionalnych bibliotek śląskich)Śląska Biblioteka Cyfrowa Instytucjonalne (np. Biblioteka Cyfrowa ORE – biblioteka Ośrodka Rozwoju Edukacji udostępnia książki, publikacje, artykuły dotyczące edukacji i oświaty.)Biblioteka Cyfrowa ORE Wybrane kolekcje cyfrowe (np. Wolne lektury – portal zamieszcza utwory, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków; projekt koordynowany przez Fundację Nowoczesna Polska. ) Wolne lektury Źródło: EBIBEBIB

16 Dziękuję za uwagę Opracowała: Zyta Barczyk – nauczyciel-bibliotekarz Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach


Pobierz ppt "MOL NET+ Jak po raz pierwszy zalogować się do katalogu? oraz przykładowe katalogi innych bibliotek oraz biblioteki cyfrowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google