Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MOL NET+ Jak po raz pierwszy zalogować się do katalogu? oraz przykładowe katalogi innych bibliotek oraz biblioteki cyfrowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MOL NET+ Jak po raz pierwszy zalogować się do katalogu? oraz przykładowe katalogi innych bibliotek oraz biblioteki cyfrowe."— Zapis prezentacji:

1 MOL NET+ Jak po raz pierwszy zalogować się do katalogu? oraz przykładowe katalogi innych bibliotek oraz biblioteki cyfrowe

2 Ze strony szkolnej lub bibliotecznej wejdź na katalog online.

3 Następnie kliknij zaloguj się i załóż konto. Postępuj zgodnie z proponowanymi instrukcjami.

4 W oknie Tworzenie konta wpisz swój adres e-mail, zaznacz opcję Nie jestem robotem, a następnie kliknij przycisk Wyślij wiadomość. Należy wprowadzić ten sam adres e-mail, który został wcześniej wprowadzony do bazy systemu MOL NET+. Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk Zweryfikuj.

5 Zapoznaj się z treścią komunikatu wyświetlonego na stronie Podsumowanie operacji.

6 Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej, odbierz wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odnośnik do strony, na której będziesz mógł wprowadzić swoje hasło.

7 W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje hasło stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło. Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności i kliknij przycisk Zweryfikuj.

8 Wyświetli się strona Podsumowanie operacji z komunikatem o zmianie hasła. Zamknij okno przeglądarki, a następnie uruchom ją ponownie.

9 Przejdź na stronę logowania do systemu MOL NET+. W oknie logowania wprowadź swój e-mail i utworzone hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się.

10 Film o MOL NET+ (kliknij w obrazek aby film się otworzył) Źródło: https://youtu.be/U6I2jBxZwAUhttps://youtu.be/U6I2jBxZwAU

11 Katalog Biblioteki Śląskiej http://opacwww.bs.katowice.pl/

12 Katalog CINiBA (wersja stara) http://opac.ciniba.edu.pl/Scripts/cgiip.exe/wo_log.w?ln=pl

13 Katalog CINiBA (wersja nowa) http://integro.bg.us.edu.pl/integro/

14 Biblioteki Cyfrowe Federacja Bibliotek Cyfrowych Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji on-line o zbiorach polskich instytucji nauki i kultury.

15 Biblioteki cyfrowe w Polsce Regionalne (np. Śląska Biblioteka Cyfrowa - podręczniki i skrypty Uniwersytetu Śląskiego; zabytki piśmiennictwa, unikalne zbiory z kolekcji regionalnych bibliotek śląskich)Śląska Biblioteka Cyfrowa Instytucjonalne (np. Biblioteka Cyfrowa ORE – biblioteka Ośrodka Rozwoju Edukacji udostępnia książki, publikacje, artykuły dotyczące edukacji i oświaty.)Biblioteka Cyfrowa ORE Wybrane kolekcje cyfrowe (np. Wolne lektury – portal zamieszcza utwory, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków; projekt koordynowany przez Fundację Nowoczesna Polska. ) Wolne lektury Źródło: EBIBEBIB

16 Dziękuję za uwagę Opracowała: Zyta Barczyk – nauczyciel-bibliotekarz Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach http://www.zs2zory.pl/biblioteka/index.html


Pobierz ppt "MOL NET+ Jak po raz pierwszy zalogować się do katalogu? oraz przykładowe katalogi innych bibliotek oraz biblioteki cyfrowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google