Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”"— Zapis prezentacji:

1 „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

2 „OPERACJA BURZOWA CHMURA” - JORN LIER HORST
Bohaterowie mają nosa do wyjaśniania zagadek. W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Dwoje młodych detektywów, Tiril i Oliver, zawsze jest na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.

3

4 „OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI” - JORN LIER HORST
Druga część detektywistycznej serii dla dzieci. Pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i dlaczego? W trakcie śledztwa Tiril i Olivera pojawia się także stara mapa z dziwnymi znakami. Czy parze młodych detektywów uda się rozwiązać zagadkę?

5 SERIA: BIURO ŚLEDCZE TOMUŚ ORKISZEK I PARTNERZY - AGNIESZKA STELMASZYK

6 „ANTYKWARIAT POD BŁĘKITNYM LUSTREM” - MARTIN WIDMRK
Bohater ma na imię Dawid. Jest trzynastolatkiem, który wplątany zostaje w intrygę. W książce pojawia się również tajemnica, wielka przygoda i … uczucie.

7 „TRZYNASTY GOŚĆ” – MARTIN WIDMARK
Książki o Dawidzie i Larisie spodobają się wszystkim tym, którzy są miłośnikami „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”.

8 SERIA: AMELIA I KUBA - RAFAŁ KOSIK
„NOWA SZKOŁA” „GODZINA DUCHÓW” Fajna akcja i szalony humor Bohaterowie mają 11 lat ….

9 „DALEKI REJS” - ANNA ONICHIMOWSKA
Paweł tęskni za tatą , tajemniczy list wywraca jego życie do góry nogami.

10 SERIA: NA TROPIE SENSACJI - P.D. BACCALARIO, A. GATTI
„Skradziony obraz” – to pasjonująca kryminalna historia, detektywi i zagadka nie do rozwiązania.

11 SERIA: MAGICZNE DRZEWO – ANDRZEJ MALESZKA
„Świat ogromnych” Alik i Idalia zostają przeniesieni do Świata Ogromnych Muszą mieszkać w domu olbrzymów i chodzić do szkoły z pięciometrowymi dziećmi. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy chce być jeszcze większy By ich uratować, Kuki, Gabi i mówiący pies Budyń, wyruszają do Świata Ogromnych.

12 KLUB POSZUKIWACZY PRZYGÓD – AGNIESZKA STELMASZYK
1. „Zmora doktora Melchiora” 2. „Moneta zagłady” 3. „Ucieczka szalonego rumaka” Przygody Przemka i jego przyjaciół.

13 „ZEZIA, GILER I OCZAK” - Agnieszka Chylińska
„ZEZIA I WSZYSTKIE PROBLEMY ŚWIATA” - Agnieszka Chylińska

14 SERIA: FELIX, NET I NIKA – RAFAŁ KOSIK
„Feliks, Net i Nika oraz Świat Zero 2” „Feliks, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” „Feliks, Net i Nika oraz(nie) Bezpieczne Dorastanie”

15 SERIA: KRONIKI ARCHEO – AGNIESZKA STELMASZYK
„Tajemnica klejnotu Nefreteti” to zapierająca dech w piersiach przygoda piątki przyjaciół, odkrywanie tajemnic, legend, zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców.

16 Seria: TERRA INCOGNITA- AGNIESZKA STELMASZYK
1. „Tajemnica gwiezdnego jeziora”- nieznany bezkresny kontynent, egzotyczne zwierzęta, tajemnica kryjąca się gdzieś na dnie Gwiezdnego Jeziora. 2 „Wybrzeże szkieletów” – tajemnice ludu San, wraki portugalskich okrętów, cuda natury. 3. „Zaklinacze wiatru” – legendy, skarby sułtana, dzika natura.

17 „MARCEL I ZAGADKA PRADZIADKA” – ANNA BODEREK-POCHEĆ
Trzymająca w napięciu akcja, pilnie strzeżone tajemnice, wskazówki i zagadki godne następców Sherlocka Holmesa. To miały być zwyczajne wakacje u dziadków. Wszystko się zmienia, gdy w ręce Marcela wpada notatnik pradziadka i tajemniczy klucz. Czyżby plotka o zaginionym skarbie miała się okazać prawdą?

18 „STAŚ I NEL. ZAGINIONY KLEJNOT INDII” – LESZEK TALKO
Historia dzieje się w roku 1887 – dwa lata po wydarzeniach, które zostały opisane w powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.

19 „KOLOROWY SZALIK” – BARBARA KOSMOWSKA
Do klasy dołączył Nowy. Ma on dziwne ubrania, własne zdania i zwyczaje Jest inny i intrygujący. Wcale nie zabiega o przyjaźń Niełatwo jest go rozgryźć… Czy kolegom i koleżankom uda się to?

20 „TEN GRUBY” – BARBARA CIWONIUK
Życie Jacka to pasmo nieszczęść i niepowodzeń: w szkole dręczą go koledzy, w dodatku nie daje mu spokoju znerwicowana i nadopiekuńcza mama. Pewnego dnia po kolejnym pobiciu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i po raz pierwszy powiedzieć matce „nie”.

21 „IGOR” – BARBARA CIWONIUK
Igor – gimnazjalista - nękany jest przez bandę w szkole. Ma dysleksję, ojciec go zostawił. Życie bywa trudne, jednak ma przy boku Selmę, Bzika i Aleksa Dzięki nim radzi sobie z kłopotami.

22 JOWANKA I GANG SPOD GILOTYNY – KATARZYNA WASILKOWSKA
Czy przygoda może czyhać między kolorowymi blokami nowego deweloperskiego osiedla? Czy świeżo oddana nowoczesna szkoła może kryć podejrzane tajemnice, być miejscem ostrych potyczek, a czasem nawet obozem przetrwania? Czy fajne koleżanki to naprawdę lekarstwo na samotność? Komu można zaufać?

23 SUZANNE COLLINS „IGRZYSKA ŚMIERCI” – szesnastolatka mieszka z matką i siostrą w najbiedniejszej części nowego państwa. Po śmierci ojca troszczy się o rodzinę. Jest to walka o przetrwanie … „W PIERŚCIENIU OGNIA” „KOSOGŁOS”

24 „NA KOGO WYPADNIE” – KATHERINE PARKER
Amy i Lilly, każda z różnych powodów, wyjeżdżają w lecie do ośrodka badań ornitologicznych, położonego w samym sercu Gór Kaskadowych. Po drodze poznają dwóch swoich rówieśników, Tima i Zacha, którzy, podobnie jak one, postanowili spędzić wakacje w ten dość nietypowy sposób. Już pierwszego wieczoru w górach Amy wpada na szalony pomysł, który bardzo komplikuje ich życie. Czas pokaże, czy w sprawach takich jak uczucia można się zdawać na ślepy traf.

25 „MIŁOŚĆ, PSIAKREW” – EWA NOWACKA
Wiola, uczennica liceum z ambicjami zostania aktorką i Daniel, uczeń technikum. Wiola i Daniel pokochali się miłością pierwszą i gorącą, wbrew radom rodziców i nakazom rozsądku postanowili wziąć ślub. Czy uczucie, które połączyło parę nastolatków było miłością na wieki, czy tylko przelotnym zauroczeniem, fascynacją?

26 „ZOSTAŃ, JEŚLI KOCHASZ” – GAYLE FORMAN
Mia traci wszystko. W tragicznym wypadku zginęli jej najbliżsi. On sama trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć … To poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie.

27 „WRÓĆ, JEŚLI PAMIĘTASZ” – GAYLE FORMAN
Minęły trzy lata od wypadku, który zmienił życie Mii. Obudziła się ze śpiączki, ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki. Ona jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, on jako rockman, idol nastolatek. Pewnego dnia los daje im druga szansę.

28 „ZŁA DZIEWCZYNA” – BEATA OSTROWICKA
Marcyśka jest licealistką, szarą myszką, która przyjechała do Krakowa ze wsi i nie do końca umie się w nim odnaleźć. Kiedy dostaje mieszkanie po ciotce, wbrew decyzji najbliższych zaczyna mieszkać w nim sama. Jej nową rodziną zostaje Aśka (specjalistka od kłopotów) i jej kumple… Marcysia szybko zauważa, że żarty się skończyły i teraz tylko od niej zależy, jak potoczy się jej dalsze życie. Czy od nastolatki można oczekiwać odpowiedzialnych, dojrzałych decyzji? A gdy nie wszystkie są trafione, czy to oznacza, że jest po prostu złą dziewczyną? Dawna Marcyśka zdecydowanie powiedziałaby, że tak, ale ta obecna nie jest już tego taka pewna.


Pobierz ppt "„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google