Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Proponowane tematy dla prac licencjackich Dr hab. Jerzy Śleszyński, prof. UW Uniwersytet Warszawski Wydział Nauk Ekonomicznych Warszawski Ośrodek Ekonomii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Proponowane tematy dla prac licencjackich Dr hab. Jerzy Śleszyński, prof. UW Uniwersytet Warszawski Wydział Nauk Ekonomicznych Warszawski Ośrodek Ekonomii."— Zapis prezentacji:

1 Proponowane tematy dla prac licencjackich Dr hab. Jerzy Śleszyński, prof. UW Uniwersytet Warszawski Wydział Nauk Ekonomicznych Warszawski Ośrodek Ekonomii Ekologicznej

2 Wyjaśnienia Na kolejnych slajdach podaję propozycje tematów badawczych, które mogą stać się przedmiotem prac licencjackich, z wyjaśniającym komentarzemNa kolejnych slajdach podaję propozycje tematów badawczych, które mogą stać się przedmiotem prac licencjackich, z wyjaśniającym komentarzem Podaję również na końcu kontakt z moją osoba, ponieważ z powodu konieczności sprecyzowania tematu niezbędna jest rozmowa z kandydatamiPodaję również na końcu kontakt z moją osoba, ponieważ z powodu konieczności sprecyzowania tematu niezbędna jest rozmowa z kandydatami Jestem otwarty na studenckie pomysły badawcze, o ile tylko będą ciekawe i umieszczone w ramach znanych mi analiz ekonomicznychJestem otwarty na studenckie pomysły badawcze, o ile tylko będą ciekawe i umieszczone w ramach znanych mi analiz ekonomicznych

3 Wskaźniki „Wskaźniki i mierniki trwałego i zrównoważonego rozwoju”„Wskaźniki i mierniki trwałego i zrównoważonego rozwoju” Zebranie i wykorzystanie danych pod kątem opisu wybranego obszaru, zjawiska lub zagadnienia za pomocą wskaźnika lub systemu wskaźników dostępnych w literaturze trwałego i zrównoważonego rozwoju (sustainable development indicators)Zebranie i wykorzystanie danych pod kątem opisu wybranego obszaru, zjawiska lub zagadnienia za pomocą wskaźnika lub systemu wskaźników dostępnych w literaturze trwałego i zrównoważonego rozwoju (sustainable development indicators)

4 Lokalna społeczność „Realizacja Lokalnej Agendy 21 w oparciu o lokalne programy rozwoju trwałego i zrównoważonego”„Realizacja Lokalnej Agendy 21 w oparciu o lokalne programy rozwoju trwałego i zrównoważonego” Analiza wskaźnikowa zawartości i realizacji lokalnych programów rozwoju trwałego i zrównoważonego (sustainable development) z punktu widzenia władz lokalnych i obywateliAnaliza wskaźnikowa zawartości i realizacji lokalnych programów rozwoju trwałego i zrównoważonego (sustainable development) z punktu widzenia władz lokalnych i obywateli

5 Instrumenty ekonomiczne „Instrumenty ekonomiczne stosowane w krajowej polityce ochrony środowiska”„Instrumenty ekonomiczne stosowane w krajowej polityce ochrony środowiska” Wybrane instrumenty ekonomiczne stosowane w Polsce lub w wybranych krajach UE przeanalizowane pod kątem ich skuteczności (osiągnięte cele) i efektywności (porównanie kosztów i uzyskanych korzyści)Wybrane instrumenty ekonomiczne stosowane w Polsce lub w wybranych krajach UE przeanalizowane pod kątem ich skuteczności (osiągnięte cele) i efektywności (porównanie kosztów i uzyskanych korzyści)

6 Ocena projektów „Ocena projektów ochrony środowiska z punktu widzenia rozwoju trwałego i zrównoważonego”„Ocena projektów ochrony środowiska z punktu widzenia rozwoju trwałego i zrównoważonego” Analiza środowiskowych, społecznych i ekonomicznych aspektów (sustainable development) wybranych projektów współfinansowanych przez krajowe fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnejAnaliza środowiskowych, społecznych i ekonomicznych aspektów (sustainable development) wybranych projektów współfinansowanych przez krajowe fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej

7 KONTAKT WNE UW, ul. Długa 44/50, 00-241 WarszawaWNE UW, ul. Długa 44/50, 00-241 Warszawa dyżury: wtorek, 14:50-15:50, pokój 3dyżury: wtorek, 14:50-15:50, pokój 3 strona internetowa: www.wne.uw.edu.plstrona internetowa: www.wne.uw.edu.plwww.wne.uw.edu.pl e-mail: sleszynski@wne.uw.edu.ple-mail: sleszynski@wne.uw.edu.plsleszynski@wne.uw.edu.pl telefon: 48-22-8313201 (centrala WNE)telefon: 48-22-8313201 (centrala WNE)


Pobierz ppt "Proponowane tematy dla prac licencjackich Dr hab. Jerzy Śleszyński, prof. UW Uniwersytet Warszawski Wydział Nauk Ekonomicznych Warszawski Ośrodek Ekonomii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google