Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ŚNIADANIE DAJE MOC” -wspólne przygotowanie i zjedzenie II śniadania w Szkole Podstawowej im. Stanisława Rosponda w Żyrowej klasa III.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ŚNIADANIE DAJE MOC” -wspólne przygotowanie i zjedzenie II śniadania w Szkole Podstawowej im. Stanisława Rosponda w Żyrowej klasa III."— Zapis prezentacji:

1 „ŚNIADANIE DAJE MOC” -wspólne przygotowanie i zjedzenie II śniadania w Szkole Podstawowej im. Stanisława Rosponda w Żyrowej klasa III

2 Przygotowanie II śniadania przez uczniów. Każdy uczeń, z przyniesionych produktów, przygotowuje śniadanie dla całej grupy. Wykorzystywane są narzędzia i fantazja.

3 Krojenie, ozdabianie, dekorowanie... Na przygotowanych paterach uczniowie kładą składniki tak, aby ułożenie zachęcało do spożycia przepysznych i zdrowych warzyw i owoców.

4 Śniadanie nie musi być nudne! Z przyniesionych przez dzieci składników, warzyw i owoców - powstają fantazyjne zwierzątka, grzybki, statki, które swym wyglądem zachęcają do jedzenia.

5 „Owocowe szaszłyki” Pomysłów uczniom nie brakuje. „Szaszłyki owocowe” są prawdziwą atrakcją, a równocześnie bombą witaminową.

6 Nakrywanie do stołu. Z entuzjazmem uczniowie odświętnie dekorują stół. Biały obrus, serwetki i filiżanki na herbatę z cytryną, zachęcają do jedzenia. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie śniadania.

7 Śniadanie daje moc Estetycznie podane jedzenie i spożycie II śniadania przy wspólnym stole potęgowały apetyt. Każdy spróbował smakołyków przygotowanych przez kolegów z klasy.

8 A, co by tu jeszcze.... Uczniowie z apetytem spożywają owocowe i warzywne przysmaki. Każdy szuka czegoś szczególnego dla siebie. Niejadków w klasie nie ma!

9 Obfite i zdrowe śniadanie Uczniowie prześcigają się w wyszukiwaniu apetycznych i fantazyjnie podanych potraw. Wszystko smakuje jak nigdy dotąd.

10 II śniadanie chyba nigdy nie trwało tak długo – całe 45 minut.

11 A teraz czas na sprzątanie. Wszystko, co dobre szybko się kończy, ale mamy dużo siły na posprzątanie ze stołu.


Pobierz ppt "„ŚNIADANIE DAJE MOC” -wspólne przygotowanie i zjedzenie II śniadania w Szkole Podstawowej im. Stanisława Rosponda w Żyrowej klasa III."

Podobne prezentacje


Reklamy Google