Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mikołaj Herman Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu. Wstęp Czy w przyszłości będziemy podróżować w tunelach czasoprzestrzennych?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mikołaj Herman Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu. Wstęp Czy w przyszłości będziemy podróżować w tunelach czasoprzestrzennych?"— Zapis prezentacji:

1 Mikołaj Herman Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu

2 Wstęp Czy w przyszłości będziemy podróżować w tunelach czasoprzestrzennych?

3 Pierwsze próby – Sputnik 1 Start Sputnika 1 oraz sonda w akcji.

4 Łajka Pies w kosmosie

5 Człowiek w kosmosie! Start Gagarina

6 Pierwsza kobieta już na orbicie! Walentyna Tierieszkowa

7 Misje Apollo Program Apollo, to seria amerykańskich lotów kosmicznych rozpoczęta w roku 1961. Celem programu było lądowanie człowieka na Księżycu a następnie jego bezpieczny powrót na Ziemię. Program był kontynuowany do 1972 roku w celu prowadzenia dokładnej naukowej eksploracji Księżyca.

8 Apollo 1 Załoga podstawowa: Virgil Grissom, dowódca. Edward White, starszy pilot. Roger Chaffee, pilot.

9 Misje Apollo 2 do Apollo 6 Misje od Apollo 2 do 6 były bezzałogowymi testami.

10 Apollo 7 W roku 1968 astronauci z Apollo 7 testowali sprzęt na orbicie okołoziemskiej. Byli to Walter M. Schirra, Donn Eisele, Walter Cunningham.

11 Apollo 8 Podczas kolejnej misji załoga poleciała na orbitę okołoksiężycową. Był to rekord w oddaleniu się od Ziemi statku z pasażerami na pokładzie. Członkowie misji Apollo 8: - Frank Borman, dowódca - Jim Lovell, pilot modułu dowodzenia - William A. Anders, pilot modułu księżycowego

12 Apollo 9 Testy LM na orbicie okołoziemskiej. W skład załogi wchodzili: -James McDivitt -David R. Scott -Russell L. Schweickart

13 Apollo 10 Załoga Apollo 10 -Tom Stafford -John W. Young -Eugene Andrew Cernan

14 Apollo 11 Edwin Aldrin przy fladze amerykańskiej na księżycu

15 Apollo 12 W skład załogi Apollo 12 wchodzili: -Pete Conrad, -Richard Gordon -Alan Bean.

16 Apollo 13 Członkowie załogi Apollo 13 z globusem księżyca.

17 Apollo 14 Misja Apollo 14 zakończyła się sukcesem. Zebrano podczas niej 42 kg próbek gruntu Księżycowego. Shepard gra w golfa na Księżycu

18 Apollo 15 Załoga misji Apollo 15.

19 Apollo 16 i 17 Załoga misji Apollo 16: -John W. Young -Thomas K. Mattingly -Charles M. Duke...... oraz Apollo17: -Eugene A. Cernan -Roland Evans -Harrison H. Schmidt.

20 Misje Voyager Artystyczna wizja sondy Voyager.

21 Budowa sond Voyager

22 Voyager 1 - start Start sondy Voyager 1.

23 Voyager 1 - Jowisz Zdjęcie Jowisza wykonane przez sondę.

24 Voyager 1 - Saturn Saturn widziany z sondy.

25 Voyager Intersteller Mision

26 Voyager 2 - początek Start sondy (20 sierpnia 1977 roku ).

27 Jowisz – Voyager 2 24 kwietnia 1979 r. Voyager 2 zaczął wykonywać pierwsze fotografie Jowisza.

28 Saturn Faza obserwacji Saturna przez Voyagera 2 rozpoczęła się 5 czerwca 1981 r., kiedy sonda znajdowała się w odległości około 77 mln km od planety.

29 Uran Pierwsze nawigacyjne zdjęcia planety zostały wykonane w czerwcu 1985 r.

30 Neptun Pierwsze zdjęcia Neptuna zostały wykonane w maju 1988 r. Faza obserwacji planety przez Voyagera 2 rozpoczęła się 5 czerwca, kiedy sonda znajdowała się od niej w odległości około 117 mln km.

31 Voyager Interstellar Mission Przelot nad północnym biegunem Neptuna zmienił tor lotu Voyagera 2 na, prowadzącą poza Układ Słoneczny orbitę. Od tego czasu sonda wykonuje pomiary wiatru słonecznego, pól magnetycznych i promieni kosmicznych. 31 sierpnia i 1 września 2007 roku, w odległości 83.7 j.a. od Słońca, Voyager 2 kilkakrotnie przekroczył granicę szoku końcowego heliosfery i znalazł się w obszarze płaszcza Układu Słonecznego.

32 Sonda New Horizons New Horizons, to sonda kosmiczna zbudowana przez amerykańską agencję kosmiczną NASA. Celem jej jest zbadanie Plutona (planety karłowatej na krańcach Układu Słonecznego), jego księżyców Charona, Hydry i Nixa oraz pasa Kuipera. Misja będzie miała za zadanie sporządzić dokładne mapy Plutona i jego księżyca Charona, określić skład ich powierzchni oraz zbadać atmosferę Plutona. Po odkryciu Hydry i Nixa, do celów misji zostaną najprawdopodobniej dodane zadania związane z badaniem tych obiektów.

33 Start sondy Sonda New Horizons została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną z przylądka Canaveral na Florydzie przy użyciu rakiety nośnej Atlas V 551 19 stycznia 2006 roku.

34 Konstrukcja sondy New Horizons Kadłub sondy wykonany jest z aluminium. Łączność z sondą zapewniają antena główna o średnicy 2,1 m, mniejsza antena o średnicy 0,3 m oraz dwie anteny pomocnicze, które używane były tylko do odległości 5 AU od Ziemi. Prędkość przesyłania danych na Ziemię z okolic Plutona będzie wynosić od 600 do 1200 bitów na sekundę.

35 Wydarzenia minione

36 Wydarzenia planowane

37 Plan Mars Semi-Direct Start modułu powrotnego z Marsa.

38 Technologie przyszłości Czy w przyszłości będziemy podróżować po kosmosie szybko i tanio?

39 Silnik jonowy Silnik jonowy sondy Deep Space 1.

40 Antymateria Fizycy podejrzewają, iż stworzyli pierwszą w świecie cząsteczkę, składającą się z atomów zawierających materię i antymaterię. Allen Mills z Uniwersytetu Kalifornia w Riverside i jego koledzy z zespołu twierdzą, iż mają oznaki świadczące, że udało im się stworzyć molekułę pozytronium, zbudowaną z dwóch atomów pozytronium.

41 Żagiel świetlny

42 Moja misja marsjańska

43 Bardzo dziękuję za obejrzenie prezentacji!


Pobierz ppt "Mikołaj Herman Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu. Wstęp Czy w przyszłości będziemy podróżować w tunelach czasoprzestrzennych?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google