Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najśmieszniejsze domy świata.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najśmieszniejsze domy świata."— Zapis prezentacji:

1 Najśmieszniejsze domy świata.

2 Bąbelkowy Pałac

3 Posiadłość zaprojektował architekt węgierskiego pochodzenia Antti Lovag dla francuskiego przedsiębiorcy. Budowla położona we francuskim miasteczku Théoules-sur-Mer została wzniesiona w 1977 roku. Piętnaście lat później kupił ją Pierre Cardin i rozbudował. 

4  Dom - but

5 Dom - But w Hellam, Pennsylvania, USA
Dom - But w Hellam, Pennsylvania, USA. Budowla ta służyła jako dom dla gości lokalnego magnata branży obuwniczej Mahlona N. Hainesa. Po jego śmierci, służył przez chwilę jako budka z lodami, a teraz jest w nim usytuowane muzeum.

6 Dom - muszla klozetowa

7 Właścicielem domu jest aktywista higieny z Południowej Korei, Sim Jae-Duck. Otwarty został 21 listopada 2007 roku i ma promować Światową Organizację Toalet.

8 Najmniejsze domy świata.

9 Mieszkalny kryształ

10 Dom ma tylko 45 m2 powierzchni. Całość jest wyjątkowo niekształtna
Dom ma tylko 45 m2 powierzchni. Całość jest wyjątkowo niekształtna. Na każdej z trzech kondygnacji mieści się jedno główne pomieszczenie. Wszystkie charakteryzują się nieregularnymi kształtami, nie tylko w planie ale też w przestrzeni.

11 Dom - kostka

12 W Edynburgu zaprezentowano najmniejszy na świecie dom ekologiczny o wymiarach 3x3x3 metry. Zbudowany z ekologicznych materiałów dom wyposażony jest we wszystkie niezbędne lub przydatne do życia, a zarazem urządzenia.

13 Recyklingowy dom

14 To piękny dom w stylu eko projektu Macy Miller, który został wybudowany w Idaho (Stany Zjednaczone) i ma zaledwie 18 m² powierzchni. Powstał z materiałów recyklingowych, dzięki czemu kosztował tylko 11 tys. dolarów.

15 Najbogatsze domy świata.

16 Villa Leopolda, Villefranche-sur- Mer

17 Villa znajduje się we Francji. Jej właścicielem jest Lily Safra
Villa znajduje się we Francji. Jej właścicielem jest Lily Safra. W 2008r nieruchomość ta została wyceniona na 500 mln euro.

18 Xanadu 2.0

19 Dom Billa Gates’a leży na ponad 2 hektarach nad brzegiem jeziora Washington w USA. Sam kompleks mieszkalny Xanadu ma około 6 tys. mkw. Tym, co wyróżnia dom Billa Gates’a spośród rezydencji innych znanych osobistości są wykorzystywane w nim nowoczesne rozwiązania i inteligentna technologia. Posiadłość jest warta 150 mln dolarów.

20 Tranquility

21 Posiadłość jest własnością Joel Horowitz - współtwórcy popularnego sklepu odzieżowego Tommy Hilfiger. W piwnicy znajduje się kolekcja butelek wina. Dom posiada basen, atrium i kino dla 19 osób. Koszt? 300 milionów złotych.

22 Prezentację wykonał: Marysia Birut, Piotr Lasota. Źródła;
-www.google.pl -www.forbs.pl -www.joemonster.org


Pobierz ppt "Najśmieszniejsze domy świata."

Podobne prezentacje


Reklamy Google