Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 najdziwniejszych domów. Dziwnych domów na świecie jest wiele. Poniżej zamieszczona dwudziestka domów przedstawia jeśli nie najdziwniejsze, to, przyznacie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 najdziwniejszych domów. Dziwnych domów na świecie jest wiele. Poniżej zamieszczona dwudziestka domów przedstawia jeśli nie najdziwniejsze, to, przyznacie."— Zapis prezentacji:

1 20 najdziwniejszych domów

2 Dziwnych domów na świecie jest wiele. Poniżej zamieszczona dwudziestka domów przedstawia jeśli nie najdziwniejsze, to, przyznacie sami, domy niebanalne...

3 1. Dom - Statek Kosmiczny w Chattanooga, Tennessee, USA

4 Zbudowany został w 1970 roku na krętej drodze prowadzącej na szczyt Signal Mountain w pobliżu miejscowości Chattanooga. Konstrukcja była inspirowana nadawanym wówczas kultowym serialem "Star Trek". Dom posiada trzy sypialnie i dwie łazienki.

5 2. Domek - czajnik w Zillah, Waszyngton, USA

6 Został zbudowany w 1922 roku i upamiętnia skandal „Teapot Dome”, który miał miejsce za prezydentury Warrena Hardinga i dotyczył federalnych rezerw paliwowych w Wyoming, na polu naftowym o nazwie „Teapot Dome”

7 3. Dom - Boeing 727 w Benoit, Mississippi, USA

8 Sam samolot kosztował Joanne Ussary 2000$, przetransportowanie 4000$, a koszt renowacji wyniósł 24000$. Schody są otwierane na pilota od drzwi garażowych, a jedna z łazienek jest wciąż w nietkniętym stanie. No i nie zapominajmy o prywatnym jacuzzi w kokpicie.

9 4. Dom w kształcie muszli klozetowej w Suwon, Korea Południowa

10 Właścicielem domu jest aktywista higieny z Południowej Korei, Sim Jae-Duck. Otwarty został 21 listopada 2007 roku i ma promować Światową Organizację Toalet. W budynku są m. in. 4 ekskluzywne łazienki.

11 5. Dom Nautilus w Meksyku

12 Zaprojektował go Javier Senosiain - bioarchitekt, którego projekty prawie w całości inspirowane są naturą. Budynek przypomina wielką muszlę. Został on zrealizowany dla młodej pary, której znudziło się mieszkanie w standardowym mieszkaniu.

13 6. Dom - but w Hellam, Pennsylvania, USA

14 Dom-But w Hellam, Pennsylvania, USA. Budowla ta słuzyła jako dom dla gości (3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i salon) lokalnego magnata branży obuwniczej Mahlona N. Hainesa. Po jego śmierci, służył przez chwilę jako budka z lodami, a teraz jest w nim usytuowane muzeum.

15 7. Dom do góry nogami, Szymbark, Kaszuby, Polska

16 Dom został stworzony przez Daniela Czapiewskiego jako pomnik przewrotu wartości i obalenia systemu komunistycznego.

17 8. Domy - sześciany w Rotterdamie, Holandia

18 Wszystkie te 32 domy są ze sobą połączone. Zostały zaprojektowane przez architekta Pieta Bloma w 1984 roku, a każdy z nich ma trzy kondygnacje.

19 9. Bąbelkowy dom w Cannes, Francja

20 We wczesnych latach 80-tych, ten nietypowy letniskowy dom autorstwa architekta Antti Lovaga, nabył znany projektant mody, Pierre Cardin.

21 10. Dom Eliphante w Cornville, Arizona, USA

22 Dom ten został zbudowany przez artystę Michaela Kahna i jego żonę Ledę Livant z różnych, znalezionych przez nich materiałów.

23 11. Dom - grzyb w Cincinnati, Ohio, USA

24

25 12. Dom w pniu drzewa w Garberville, California, USA

26 Jest to dom z jedną sypialnią i został wydrążony w balu drzewa. Ten wielki kloc pochodzi z 2100-letniej sekwoi. Po ścięciu tego giganta o czterometrowej średnicy, Art Schmock i jego pomocnik potrzebowali aż ośmiu miesięcy ciężkiej pracy, żeby zamienić bal w pokój wysoki na ponad dwa metry, długi na prawie 10 i ważący 42 tony.

27 13. Fallingwater, Pennsylvania, USA

28 Został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Franka Lloyda Wrighta w 1935 i zbudowany częściowo nad wodospadem.

29 14. Dom ze stali w Lubbock, Texas, USA

30 Rzeźbiarz i architekt, Robert Bruno spędził 23 lata budując ten dziwny dom z 110 ton stali, który wygląda jak gigantyczna świnia.

31 15. Dom - beczka w Michigan, USA

32

33 16. Dom - truskawka w Tokio, Japonia

34

35 17. Domek gościnny Errante’a w Chile

36

37 18. Dom - kociołek w Texas, USA

38

39 19. Igloo Kvivik, w Kvivik, Wyspy Owcze

40

41 20. Chodzący dom

42 Chodzący dom, ponad trzymetrowa budowla zasilana energią słoneczną i wiatrową. Dom może wędrować, spacerowym tempem, po każdym terenie. Wykonany został przez MIT i grono duńskich artystów.


Pobierz ppt "20 najdziwniejszych domów. Dziwnych domów na świecie jest wiele. Poniżej zamieszczona dwudziestka domów przedstawia jeśli nie najdziwniejsze, to, przyznacie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google