Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Domowi pomocnicy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Domowi pomocnicy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Domowi pomocnicy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 „Domowi pomocnicy” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 W życiu codziennym musimy wykonywać wiele prac domowych. Trzeba sprzątać, gotować, prać, odrabiać lekcje. Na szczęście możemy liczyć na wsparcie wielu pomocników. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Gdybyśmy nie sprzątali, w domu byłoby okropnie brzydko i brudno. Sprzątanie może być świetną zabawą, zwłaszcza przy odpowiednim wsparciu. Wiele sprzętów jest bardzo pomocnych podczas sprzątania. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Odrabianie lekcji czy też komunikowanie się ze znajomymi może odbywać się w sposób tradycyjny lub za pomocą różnych nowoczesnych sprzętów. Nie tylko pomogą wam przy lekcjach, ale również dostarczą rozrywki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 W życiu codziennym bardzo ważne jest gotowanie. Gotowanie to wspaniała rozrywka, można przy nim spędzić świetnie czas. W gotowaniu pomogą nam takie sprzęty jak piekarnik, lodówka, patelnia, garnek czy mikrofalówka. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Z wielu sprzętów nie powinniście korzystać samodzielnie bez opieki dorosłych. Możecie pomagać rodzicom w sprzątaniu używając szczotkii, szufelki, mopa. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pamiętajcie!

8 Nie powinniście jednak samodzielnie włączać odkurzacza, ponieważ jest to sprzęt elektryczny tzn. podłączany do prądu. Muszą wam wówczas towarzyszyć rodzice. Nie wolno też wam samym używać piekarnika, mikrofalówki oraz kuchenki gazowej czy elektrycznej. Zawsze korzystajcie ze sprzętów kuchennych tylko w obecności dorosłych”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Nie wolno używać sprzętów elektrycznych bez nadzoru rodziców lub osób dorosłych. Takie sprzęty jak telewizor obsługujcie tylko i wyłącznie pilotem. Nie podłączajcie i nie odłączajcie samodzielnie jakiegokolwiek sprzętu z gniazda elektrycznego!” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Możecie natomiast samodzielnie korzystać z takich sprzętów jak radio, telewizor, mp3, kalkulator, lodówka, laptop. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

11 Czy wy pomagacie rodzicom w domu? Z pomocy jakich sprzętów wówczas korzystacie? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Domowi pomocnicy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google