Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat, rzeczywistość materialna. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat, rzeczywistość materialna. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat, rzeczywistość materialna. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno nieożywionego, jak życia – w ogóle, bez szczególnego uwzględniania lub z wyłączeniem produktów działalności ludzkiej i ludzkiego oddziaływania na przyrodę.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13 Założony w 2. połowie XVIII w. przez Braci Morawskich. Jego najstarszą częścią jest wzgórze Questenberg (obecnie Góra Parkowa). Na przełomie XIX i XX stulecia obszar pomiędzy ww. wzgórzem, a położonym na wschód od niego cmentarzem Braci Morawskich obsadzono drzewami. Na jego terenie rosną piękne okazy kasztanowców, dębów, buków, lip i klonów. Na zdjęciu pomnik przyrody: lipa o obwodzie 4,6 m.

14 Posadzono go w 1871 roku na pamiątkę zwycięstwa Prus w bitwie pod Sedanem 2 IX 1870 roku. Z tą datą wiąże się koniec wojny francusko - pruskiej, a także początki zjednoczenia Niemiec, w wyniku którego powstała Niemiecka Rzesza. Dla Dębu wybrano niewielki skwer u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego i Stefana Okrzei. Prawdopodobnie w tym samym czasie odsłonięto przy nim pomnik upamiętniający mieszkańców Piławy Górnej, którzy zginęli w tej wojnie. Był to duży głaz zwieńczony pruskim hełmem, pod którym wykuto datę Warto przy tym dodać, że akcje sadzenia pamiątkowych Dębów miały miejsce na obszarze całych Niemiec.

15

16

17

18

19

20

21 Zródła


Pobierz ppt "Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat, rzeczywistość materialna. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google