Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat, rzeczywistość materialna. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat, rzeczywistość materialna. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat, rzeczywistość materialna. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno nieożywionego, jak życia – w ogóle, bez szczególnego uwzględniania lub z wyłączeniem produktów działalności ludzkiej i ludzkiego oddziaływania na przyrodę.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13 Założony w 2. połowie XVIII w. przez Braci Morawskich. Jego najstarszą częścią jest wzgórze Questenberg (obecnie Góra Parkowa). Na przełomie XIX i XX stulecia obszar pomiędzy ww. wzgórzem, a położonym na wschód od niego cmentarzem Braci Morawskich obsadzono drzewami. Na jego terenie rosną piękne okazy kasztanowców, dębów, buków, lip i klonów. Na zdjęciu pomnik przyrody: lipa o obwodzie 4,6 m.

14 Posadzono go w 1871 roku na pamiątkę zwycięstwa Prus w bitwie pod Sedanem 2 IX 1870 roku. Z tą datą wiąże się koniec wojny francusko - pruskiej, a także początki zjednoczenia Niemiec, w wyniku którego powstała Niemiecka Rzesza. Dla Dębu wybrano niewielki skwer u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego i Stefana Okrzei. Prawdopodobnie w tym samym czasie odsłonięto przy nim pomnik upamiętniający mieszkańców Piławy Górnej, którzy zginęli w tej wojnie. Był to duży głaz zwieńczony pruskim hełmem, pod którym wykuto datę 1870 - 71. Warto przy tym dodać, że akcje sadzenia pamiątkowych Dębów miały miejsce na obszarze całych Niemiec.

15

16

17

18

19

20

21 Zródła http://pl.wikipedia.org http://www.pilawagorna.pl http://www.pilawagorna.net/ http://pilawagnadenfrei.blogspot.com/


Pobierz ppt "Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat, rzeczywistość materialna. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google