Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotował Jakub Cegłowski Kl1i. Niebezpieczeństwa Jak Uchronić się przed niebezpieczeństwami Jak Uchronić się przed niebezpieczeństwami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotował Jakub Cegłowski Kl1i. Niebezpieczeństwa Jak Uchronić się przed niebezpieczeństwami Jak Uchronić się przed niebezpieczeństwami."— Zapis prezentacji:

1 Przygotował Jakub Cegłowski Kl1i

2 Niebezpieczeństwa Jak Uchronić się przed niebezpieczeństwami Jak Uchronić się przed niebezpieczeństwami

3 Plagiat! Przywłaszczanie cudzej pracy! Wirusy!Uzależnienie!

4  Plagiat – pojęcie z zakresu prawa autorskiego oznaczające skopiowanie cudzej pracy (lub jego części) wraz z przypisaniem sobie prawa do autorstwa poprzez ukrycie pochodzenia splagiatowanego utworu

5  Przywłaszczenie – występek polegający na włączeniu cudzej rzeczy ruchomej lub cudzego prawa majątkowego do swojego majątku. Przywłaszczona rzecz musi wcześniej znajdować się w legalnym posiadaniu sprawcy chociażby wskutek jej znalezienia.

6  Wirus komputerowy – program komputerowy posiadający zdolność powielania się, tak jak prawdziwy wirus, stąd jego nazwa. Wirus do swojego działania potrzebuje i wykorzystuje system operacyjny, aplikacje.

7  Uzależnienie od Internetu czyli zbyt długie spędzanie czasu w sieci!!!

8 Powrót Pomiń „Jak uchronić się przed niebezpieczeństwami”

9  Jak uchronić się przed:  Plagiatem  Przywłaszczeniem  Wirusami  Uzależnieniem

10 A poza tym nie ma ja ko tako możliwości uchronienia się przed plagiatem.

11  UWAGA! Nie odbieraj swojej własności na własną rękę! Nie używaj siły ani groźby! Twoje zachowanie może stanowić naruszenie prawa. Zażądaj zwrotu należącej do Ciebie rzeczy najlepiej na piśmie.

12  Wirusy należy za pomocą skanowania i antywirusów usunąć.

13  Najlepiej ustalić przerwy i odpocząć od komputera można go również zablokować.

14 Dalej Powrót

15

16  W marcu 1989 roku Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau złożyli do CERN-u projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych, o nazwie World Wide Web. Miał to być zbiór dokumentów hipertekstowych, który miał ułatwić pracę w CERN-ie.

17

18  Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będący własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park.

19

20 https://www.minstructor.pl/ https://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat https://pl.wikipedia.org/wiki/przywłaszczenie https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirus_komputerowy http://ignacek2.blox.pl/2015/11/Uzaleznienie-od-Internetu.html http://szkola.szaflary.pl/sz/index.php?mode http://forum.webhelp.pl/forum-ogolne/jak-bronic-sie-przed-plagiatem http://www.pomocpokrzywdzonym.pl/ http://www.pomorska.pl/wiadomosci/mogilno/art/ http://trybawaryjny.pl/ http://www.download.net.pl/ http://zapytaj.onet.pl/Category/006,015/2,3400604,

21  https://pl.wikipedia.org/wiki/Facebook  http://ulub.pl/download/xSUtS7T6GG/alan-walker-faded  http://smmeasure.eu/liczby-polskiego-internetu-2015/


Pobierz ppt "Przygotował Jakub Cegłowski Kl1i. Niebezpieczeństwa Jak Uchronić się przed niebezpieczeństwami Jak Uchronić się przed niebezpieczeństwami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google