Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach

2 www.google.pl/maps

3 WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ W 1986 ROKU. WTEDY TO WIELOLETNI SOŁTYS, SPOŁECZNIK I RADNY – PAN STANISŁAW JAMKA – ZAINICJOWAŁ POWOŁANIE SPOŁECZNEGO KOMITETU BUDOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PRZEDSZKOLA W SŁAWKOWICACH.

4 W 1991 ROKU ODDANO DO UŻYTKU SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ, KTÓRA W 1999 ROKU ZOSTAŁA PRZEKSZTAŁCONA W GIMNAZJUM. OD 16 CZERWCA 2006 ROKU JEDYNE GIMNAZJUM W GMINIE BISKUPICE NOSI ZASZCZYTNE IMIĘ KSIĘDZA KAROLA WOJTYŁY.

5 W 12 ODDZIAŁACH ( Z MOŻLIWOŚCIĄ UTWORZENIA ODDZIAŁU INTEGRACYJNEGO) UCZY SIĘ MŁODZIEŻ Z 11 SOŁECTW: BISKUPIC, BODZANOWA, JAWCZYC, ŁAZAN, PRZEBIECZAN, SŁAWKOWIC, SUŁOWA, SZCZYGŁOWA, TOMASZKOWIC, TRĄBEK I ZABŁOCIA.

6 W NIEZWYKLE MALOWNICZYM ZAKĄTKU GMINY BISKUPICE MIEŚCI SIĘ NASZA MAŁA GIMNAZJALNA RODZINA. ŻEBY CHOĆ W NIEWIELKIM STOPNIU POCZUĆ ATMOSFERĘ TEGO MIEJSCA, WARTO UDAĆ SIĘ Z NAMI W WIRTUALNĄ PODRÓŻ. ZATEM… ZAPRASZAMY!

7 WŁAŚNIE ROZPOCZYNA SIĘ ZWYKŁY DZIEŃ W GIMNAZJUM. PO WEJŚCIU DO BUDYNKU UCZNIOWIE KORZYSTAJĄ Z SZATNI, KTÓRE SĄ PRZYPORZĄDKOWANE KONKRETNYM KLASOM. NA CZAS TRWANIA ZAJĘĆ POMIESZCZENIA SĄ ZAMYKANE. KOLEJNYM OBOWIĄZKOWYM PUNKTEM JEST SKLEPIK SZKOLNY, W KTÓRYM UCZNIOWIE MOGĄ ZAKUPIĆ COŚ PYSZNEGO I DAJĄCEGO ENERGIĘ NA CAŁY DZIEŃ.

8 NA TYM SAMYM POZIOMIE ZNAJDUJE SIĘ KAMERALNA SALA GIMNASTYCZNA, W KTÓREJ KRÓLUJE PING-PONG, GIMNASTYKA I AEROBIK.

9 NA DUŻEJ SALI ŻARTÓW NIE MA. TO MIEJSCE POWAŻNEJ RYWALIZACJI SPORTOWEJ. BYĆ MOŻE WŁAŚNIE TUTAJ TRENUJE NASTĘPCA LEWANDOWSKIEGO, WINIARSKIEGO LUB GLINKI. A JEŚLI KTOŚ CHCE WYRZEŹBIĆ CIAŁO I WZMOCNIĆ MIĘŚNIE, Z PEWNOŚCIĄ ODWIEDZA SZKOLNĄ SIŁOWNIĘ, PAMIĘTAJĄC O ZŁOTEJ ZASADZIE: NAJPIERW MASA, POTEM RZEŹBA

10 NA PARTERZE MOŻNA ZNALEŹĆ: ŚWIĄTYNIĘ DUMANIA, CZYLI POKÓJ NAUCZYCIELSKI CENTRUM ZARZĄDZANIA, CZYLI SEKRETARIAT I NACZELNE DOWÓDZTWO : PANI WICEDYREKTOR RENATA KWIECIŃSKA ORAZ PAN DYREKTOR DARIUSZ ZAWIŚLAN.

11 TERAZ PRZECHODZIMY DO WYBUCHOWEJ SALI CHEMICZNEJ, A PÓŹNIEJ NA WIEŻĘ BABEL, CZYLI DO SALI JĘZYKOWEJ.

12 NA PIERWSZYM PIĘTRZE ZNAJDUJĄ SIĘ MAGICZNE SALE MATEMATYCZNO – FIZYCZNE, W KTÓRYCH MOŻNA SPOTKAĆ EINSTEINA, NEWTONA, TALESA LUB PITAGORASA.

13 W SALI GEOGRAFICZNEJ UCZNIOWIE BUJAJĄ W OBŁOKACH, PODRÓŻUJĄ PALCEM PO MAPIE I KOSZTUJĄ WÓD OCEANICZNYCH. NATOMIAST SALA, W KTÓREJ PRZY JEDNYM STOLE SPOTYKA SIĘ MIESZKO I, JAGIEŁŁO I PIŁSUDSKI, TO SALA HISTORYCZNA.

14 UFF, PRZERWA

15 DRUGIE PIĘTRO TRZYMA W MOCY NAJSŁYNNIEJSZE SŁOWA MIKOŁAJA REJA: A NIECHAJ NARODOWIE WŻDY POSTRONNI ZNAJĄ, IŻ POLACY NIE GĘSI, IŻ SWÓJ JĘZYK MAJĄ. TUTAJ RÓWNIEŻ KSZTAŁCI SIĘ MĄDRYCH OBYWATELI, KTÓRZY W ŻADNEJ SYTUACJI NIE ZAWIODĄ.

16 O NIESAMOWITYM ŚWIECIE FAUNY I FLORY MOŻNA SIĘ SPORO DOWIEDZIEĆ W SALI BIOLOGICZNEJ, KTÓREJ PILNUJE OSOBLIWY GOŚĆ.

17 SCHODAMI DO NIEBA?

18 NA OSTATNIM PIĘTRZE MIESZCZĄ SIĘ : SALA DO LEKCJI RELIGII, DWIE SALE INFORMATYCZNE, PRZYTULNA JADANIA, POKÓJ PANI PEDAGOG, GABINET PIELĘGNIARSKI ORAZ…

19 …BIBLIOTEKA, W KTÓREJ „DO ZACZYTANIA JEDEN KROK…”

20 CO JESZCZE SIĘ DZIEJE W NASZEJ SZKOLE? DŁUGO BY WYMIENIAĆ. WSPOMNIJMY CHOĆBY O SZALONYCH ZAJĘCIACH ARTYSTYCZNYCH, POZYTYWNIE ZAKRĘCONYM SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM, CHĘTNYCH DO POMOCY WOLONTARIUSZACH SZKOLNEGO KOŁA CARTIAS, ROZŚPIEWANYM ZESPOLE MUZYCZNYM I CHÓRZE CARITAS, UTALENTOWANYCH AKTORACH KOŁA TEATRALNEGO INCOGNITO, SPORTOWCACH UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO, KONKURSACH, WYCIECZKACH I WIELU INNYCH AKTYWNOŚCIACH.

21 NASZE ATUTY: SPOKOJNA, BEZPIECZNA OKOLICA MONITORING NAUKA W SYSTEMIE JEDNOZMIANOWYM RODZINNA ATMOSFERA MAŁA LICZEBNOŚĆ KLAS = INDYWIDUALIZACJA NAUCZANIA WYPOSAŻONE KLASOPRACOWNIE WYKWALIFIKOWANA KADRA WYSOKIE WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO MOŻLIWOŚĆ ROZWIJANIA ZAINTERESOWAŃ LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH, ARTYSTYCZNYCH I SPORTOWYCH

22 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Gimnazjum im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach Sławkowice 162 32-020 Wieliczka tel/fax: 12 451 32 28 www.gimnazjumslawkowice.biskupice.pl e-mail: gimn.slawkowice@onet.pl


Pobierz ppt "Gimnazjum Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł."

Podobne prezentacje


Reklamy Google