Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 „Praktyczne narzędzia ICT w realizacji edukacyjnych projektów”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 „Praktyczne narzędzia ICT w realizacji edukacyjnych projektów”"— Zapis prezentacji:

1 1 „Praktyczne narzędzia ICT w realizacji edukacyjnych projektów”

2 2 MonkeyJam MonkeyJam - program do tworzenia animacji. Pozwala przechwytywać obrazy z kamery internetowej, kamery lub skanera i składać je jako oddzielne klatki animacji. Filmy stworzone w programie MonkeyJam mogą być zapisane jako pliki AVI.

3 3

4 4

5

6 Windows Movie Maker Windows Movie Maker –program do tworzenia i edycji filmów. Materiał źródłowy można wczytywać z pliku lub przechwytywać z zewnętrznego źródła (obsługiwane są zarówno cyfrowe kamery DV, jak i urządzenia analogowe), a podczas obróbki filmu dołączać ilustracje, dodawać efekty specjalne, podkład muzyczny i narrację.

7

8 Audacity Audacity jest darmowym oprogramowaniem do nagrywania i edytowania dźwięków. Można używać Audacity do: Nagrywania audio. Konwersji kaset i nagrań do postaci cyfrowej lub na płyty CD. Edycji plików w formatach Ogg Vorbis, MP3 i WAV. Wycinania, kopiowania, sklejania i mieszania ze sobą dźwięków. Zmiany prędkości lub wysokości dźwięku nagrania.

9 Audacity można wykorzystywać do tworzenia Podcastingu - internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej z zastosowaniem technologii RSS.

10 s = vt

11 Voki

12 Glogster

13

14 Photo Story 3 Photo Story jest aplikacją umożliwiającą tworzenie własnego pokazu zdjęć (grafik) połączonego z podkładem dźwiękowym itp. W wersji 3 pozwala na import zdjęć, ich podstawową edycję, korekcję kolorów, przycięcie, dodanie efektów specjalnych.

15

16

17

18

19 „Historia jednego zdjęcia”

20

21 Prezi Darmowy program pozwalający na tworzenie zaawansowanych wizualnie prezentacji.To co go wyróżnia to wizualne efekty, możliwości zbliżania i oddalania, dodawania multimediów. Całą pracę nad prezentacją wykonujemy z poziomu przeglądarki. Udostępniona została wersja offline, która pozwala na tworzenie, edycje i prowadzenie prezentacji bez dostępu do Internetu. Umożliwia ona skopiowanie stworzonych wcześniej prezentacji online.

22

23

24

25

26

27 Tess jest to program używany na lekcjach geometrii płaskiej, szczególnie wart zastosowania przy omawianiu przekształceń geometrycznych. Można z nim tworzyć barwne mozaiki, co szczególnie podoba się uczniom i zachęca ich do pracy z komputerem

28 Pedagoguery Software Inc

29 Przyjemnej zabawy i sukcesów w realizacji projektów ! Jolanta Grzywnowicz


Pobierz ppt "1 „Praktyczne narzędzia ICT w realizacji edukacyjnych projektów”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google