Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przepisy BHP w pracowni komputerowej Podręcznik Multimedialny Opracowanie merytoryczne: Mateusz Piaszczak Krzysztof Sudoł Aleksandra Wasyl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przepisy BHP w pracowni komputerowej Podręcznik Multimedialny Opracowanie merytoryczne: Mateusz Piaszczak Krzysztof Sudoł Aleksandra Wasyl."— Zapis prezentacji:

1 Przepisy BHP w pracowni komputerowej Podręcznik Multimedialny Opracowanie merytoryczne: Mateusz Piaszczak Krzysztof Sudoł Aleksandra Wasyl

2 Zasada 1 Używaj wyłącznie sprawnego sprzętu. 123456

3 Zasada 2 Urządzenia elektryczne podłączaj do uziemionego gniazda. 123456

4 Zasada 3 Przed uruchomieniem sprzętu zapoznaj się z jego instrukcją obsługi. 123456

5 Zasada 4 Każdą nieprawidłowość w działaniu komputera zgłoś opiekunowi pracowni. 123456

6 Zasada 5 Po każdej lekcji przy komputerze (po 45 minutach)zrób sobie co najmniej 5 minut przerwy z dala od komputera. 123456

7 Zasada 6 Staraj się urozmaicać pracę przy komputerze, tak aby choć na chwilę od niego się oderwać (np. robiąc notatki w zeszycie). 123456

8 Zagrożenia w pracy z komputerem Bóle kręgosłupa Zmęczenie oczu Nadwyrężenie mięśni nadgarstka RSI Zła jonizacja powietrza

9 Bóle kręgosłupa Dowiedz się więcej..

10 Jak zapobiegać bólom kręgosłupa? Ustaw monitor w prawidłowej pozycji, tak aby jego górna krawędź była na poziomie twoich oczu. Dobierz wygodne krzesło i ustaw je na odpowiedniej wysokości.

11 Zmęczenie wzroku Dowiedz się więcej..

12 Jak zapobiegać zmęczeniu oczu? Noś specjalne okulary z filtrem do komputera. Siadaj tak, aby zachować odległość 35-40 cm od monitora. Wybierz dobry monitor, spełniający normy bezpieczeństwa TCO. Zapewnij sobie prawidłowe oświetlenie. Rób częste przerwy w pracy. Postaraj się, aby światło nie odbijało się od monitora.

13 RSI Repetetive Strain Injury nadwyrężenie mięśni nadgarstka Dowiedz się więcej..

14 Jak zapobiegać RSI? Dostosuj swoje stanowisko pracy tak, aby pracować z nadgarstkami zrównanymi z klawiaturą. Używaj specjalnych ergonomicznych podkładek pod nadgarstki.

15 Jonizacja powietrza Dowiedz się więcej..

16 Czym jest jonizacja powietrza? Sprzęt komputerowy zaburza równowagę cząsteczek w powietrzu. Powoduje powstanie nadmiaru cząsteczek naładowanych dodatnio. W rezultacie użytkownik komputera jest bombardowany cząsteczkami naładowanymi dodatnio, połączonymi z kurzem. To z kolei powoduje zmęczenie, ból głowy i oczu.

17 Jak zapobiegać złej jonizacji? Wietrz pracownię komputerową. Ustaw rośliny, które naładują powietrze ujemnie, zwiększą wilgotność powietrza i dostarczą więcej tlenu. Często odświeżaj dłonie i twarz wodą. Utrzymuj porządek w pracowni. Nie pozwól aby było w niej za dużo kurzu.

18 Ergonomiczne stanowisko pracy Stanowisko ergonomiczne oznacza, że jest ono dla Ciebie wygodne i bezpieczne.

19 Ergonomiczne stanowisko pracy

20 Prawidłowe ustawienie monitora i klawiatury

21 Ergonomiczne stanowisko pracy

22

23 Zbyt ciemne tło!Zbyt jasne tło! Dobre neutralne tło!

24 Przejście dalej, do następnej strony Powrót do poprzedniej strony Powrót do Spisu Treści Przycisk zamykający przewodnik Jak poruszać się po tym przewodniku?

25 Zamknij! SPIS TREŚCI BHP w pracowni Zagrożenia w pracy z komputerem Organizacja stanowiska Nie rozumiem tych przycisków!


Pobierz ppt "Przepisy BHP w pracowni komputerowej Podręcznik Multimedialny Opracowanie merytoryczne: Mateusz Piaszczak Krzysztof Sudoł Aleksandra Wasyl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google