Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODRÓŻ MOICH MARZEŃ. W marcu tego roku wraz z moją rodziną spędziłem niesamowity tydzień w Egipcie. Chciałbym podzielić się wraz z wami moimi wrażeniami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODRÓŻ MOICH MARZEŃ. W marcu tego roku wraz z moją rodziną spędziłem niesamowity tydzień w Egipcie. Chciałbym podzielić się wraz z wami moimi wrażeniami."— Zapis prezentacji:

1 PODRÓŻ MOICH MARZEŃ

2 W marcu tego roku wraz z moją rodziną spędziłem niesamowity tydzień w Egipcie. Chciałbym podzielić się wraz z wami moimi wrażeniami i przygodami, których doznałem podczas tej podróży. Podróż swoją rozpocząłem na lotnisku w Gdańsku. Lot do Hurghady trwał około pięciu godzin.

3

4 Hurghada jest miastem portowo- turystycznym położonym we wschodnim Egipcie nad Morzem Czerwonym. Tam spędziłem sześć dni w ekskluzywnym hotelu Jungle Aqua Park, gdzie do dyspozycji mieliśmy około pięćdziesięciu basenów, dwudziestu zjeżdżalni i wydzieloną plażę nad Morzem Czerwonym.

5

6 Po dwóch dniach pobytu w hotelu i korzystaniu z jego atrakcji pojechałem z rodzicami do stolicy Egiptu Kairu i miasta piramid Gizy.

7 W Kairze zwiedziłem muzeum starożytnej egipskiej. Znajdowały się tam tysiące eksponatów z tamtego okresu: mumie faraonów, sarkofagi, rzeźby, posągi faraonów królowych i dostojników egipskich, poza tym rydwany, bronie, klejnoty, przedmioty codziennego użytku ze złota i skóry. Były tam także zmumifikowane zwłoki świętych zwierząt, kamienne i złote figurki owadów, elementy fresków i pisma egipskiego (hieroglify). Najświętsze zwierzęta to: koty, psy, krokodyle, konie, sokoły i skarabeusze.

8  Po dwugodzinnym pobycie w muzeum zwiedzaliśmy miasto i udaliśmy się na przejażdżkę łódką po rzece Nil.

9  Nil to najdłuższa rzeka na świecie, która wypływa z jeziora Wiktorii w Ugandzie a następnie przepływa przez Sudan Południowy, Sudan i Egipt a kończy swój bieg w Morzu Śródziemnym.

10 Po tej przejażdżce udaliśmy się do egipskiej perfumerii, ale to miejsce sprawiło przyjemność tylko mamie a tata wcale nie był szczęśliwy, bo mama wyciągnęła z niego dużo pieniędzy

11 Następnie pojechaliśmy do Gizy na pustynię, gdzie zwiedziliśmy grobowce faraonów: Piramidę Cheopsa, jedną z siedmiu cudów świata o wysokości 147metrów, Piramidę Chefrena o wysokości 137metrów, Piramidę Mykerinosa o wysokości 65metrów i Sfinksa (pół człowiek, pół lew). Źródło obrazu www.google.pl/webhp?sourceid=chrome- instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=sfinks

12 Potem zmęczeni wróciliśmy do hotelu. Następne dni spędziliśmy na odpoczywaniu, opalaniu się, kąpaniu i nurkowaniu w morzu i basenach, robieniu zakupów i korzystaniu z usług i atrakcji hotelowych.

13 Na koniec chciałbym jeszcze trochę opowiedzieć wam o Egipcie. Liczba ludności tego państwa wynosi ponad 80 milionów, z czego 17 milionów żyje w Kairze.

14 Język obowiązujący w tym kraju to język arabski o dialekcie egipskim. Główna religia to islam. Żyją tam także jedni z najstarszych wyznawców chrześcijaństwa, Koptowie Egipscy. W ogromnej części Egiptu przeważa krajobraz pustynny.

15 Egipt to piękny kraj, ale ze względu na muzułmański terroryzm ten region Afryki jest bardzo niebezpieczny, chodź i tak uważam, że każdy powinien go zwiedzić.

16  Autorem zdjęć i tekstu jest Konrad (oraz jego rodzice )  Prezentację przygotowali: Konrad i Sebastian


Pobierz ppt "PODRÓŻ MOICH MARZEŃ. W marcu tego roku wraz z moją rodziną spędziłem niesamowity tydzień w Egipcie. Chciałbym podzielić się wraz z wami moimi wrażeniami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google